Jedynie prawda jest ciekawa


Wałęsa przyznaje: arogancja obróciła się przeciw nam

01.06.2015

„Dla PO to dobra lekcja, bo partia odcięła się od korzeni. Przyszedł czas, żeby do nich powrócić”.

Jarosław Wałęsa, europoseł PO, tłumaczy dlaczego Platforma Obywatelska przegrała wybory prezydenckie. W jego ocenie PO płaci za swoje błędy.

W rozmowie z gazetą.pl Wałęsa na początku zaznacza, że Polacy są już zmęczeni PO. „Platforma rządzi krajem już osiem lat i w społeczeństwie obudziła się naturalna potrzeba zmiany. To była taka potrzeba bliżej nieokreślona, bo jednak Platforma rządziła przez osiem lat z sukcesami, a chodziło po prostu o zmianę, czego dowodem był wynik Pawła Kukiza” - próbuje tłumaczyć Wałęsa.

Dodaje, że partia „w kampanii wyborczej nie potrafiła odczytać tych sygnałów, zabrakło profesjonalizmu i pewnej strategii”. „To na pewno dla Platformy dobra lekcja, bo przez osiem lat partia odcięła się od swoich korzeni i być może przyszedł czas, żeby do tych korzeni powrócić, pokazać nowe, młode twarze, których w Platformie nie brakuje” - uważa Jarosław Wałęsa. Na razie jednak nie widać prób odnowienia PO.

Pytany o to, od jakich korzeni partia się odcięła europoseł wyjaśnia. „Od tych, które ma w nazwie - od obywatelskości. Te wybory pokazały, że nie potrafimy właściwie komunikować się ze społeczeństwem, że niewystarczająco dobrze słuchamy co ludzie mają nam do powiedzenia, że niewłaściwie przekazujemy im informacje, co udało się zrobić” - wymienia. I przekonuje, że „wystarczy wyjść na ulicę, przejechać się po Polsce, by zobaczyć, jak bardzo pozytywnie się w ostatnim czasie zmieniła”. „PO nie potrafiła należycie pochwalić się swoimi sukcesami, to zeszło na dalszy plan, a na pierwszy plan w tej kampanii sztab Komorowskiego wystawił "straszenie PiS-em". To może było dobre, ale dziesięć lat temu. Nie musieliśmy tego robić” - wskazuje.

Na koniec przyznaje, że PO sama ukręciła na siebie polityczny bicz. „Niedawno mieliśmy wybory przewodniczącego PO na Pomorzu, kandydowałem w tych wyborach i mówiłem wtedy do delegatów: kochani spójrzcie na siebie, czy pycha i arogancja nie wpycha nas w błędne koło, z którego trudno będzie wyjść? Ostrzegałem, że niewystarczająco rozmawiamy z naszymi wyborcami, że nie potrafimy mówić o sukcesach, że ta arogancja obróci się przeciw nam. To było raptem trzy miesiące temu” - tłumaczy.

Jak widać PO doskonale wiedziała, dokąd zaprowadzi ją pycha i arogancja. Jednak nic to nie zmieniło. Widocznie ta partia nie umie inaczej...

ez
[Fot. Jaroslawwalesa.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook