Jedynie prawda jest ciekawa

Wałęsa ostrzega Tuska: możesz być kozłem ofiarnym

24.09.2014

Wałęsa dodaje, że były premier może się okazać bezradnym szefem Rady Europejskiej, bo brak mu doświadczenia.

Lech Wałęsa, były prezydent, „legenda” polskiej historii, widzi spisek w samym centrum Unii Europejskiej. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” przestrzega przed nim Donalda Tuska. Polski premier, zdaniem Wałęsy, może stać się kozłem ofiarnym.

„Na Tuska jako szefa Rady Europejskiej czyhają niebezpieczeństwa. Niektórzy twierdzą, że dla Unii nie ma już szans i kwestią czasu jest, kiedy się rozpadnie. Jeśli jest przesądzone w jakichś gabinetach, że obecna Unia to niedobry układ i trzeba ją zmniejszyć, to z Tuska mogą chcieć zrobić kozła ofiarnego. Taki wariant również trzeba zakładać” - wyjaśnia były prezydent. Wałęsa dodaje, że były premier może się okazać bezradnym szefem Rady Europejskiej, bo brak mu doświadczenia.

Były prezydent apeluje również do Donalda Tuska, by ten nie szedł śladami Jerzego Buzka i nie skoncentrował się tylko na dobrym stanowisku.

Zaskakująca wypowiedź Lecha Wałęsy. Donald Tusk nie „królem” Europy, tylko kozłem ofiarnym? Jerzy Buzek nie najlepszym szefem Parlamentu Europejskiego, ale politykiem skupionym jedynie na stołku? Zdaje się, że były prezydent na starość przechodzi diametralną zmianę. Choć może, on zawsze był niestabilny...

TK
[Fot. KPRM.gov.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook