Jedynie prawda jest ciekawa


Wałęsa ostrzega Tuska: możesz być kozłem ofiarnym

24.09.2014

Wałęsa dodaje, że były premier może się okazać bezradnym szefem Rady Europejskiej, bo brak mu doświadczenia.

Lech Wałęsa, były prezydent, „legenda” polskiej historii, widzi spisek w samym centrum Unii Europejskiej. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” przestrzega przed nim Donalda Tuska. Polski premier, zdaniem Wałęsy, może stać się kozłem ofiarnym.

„Na Tuska jako szefa Rady Europejskiej czyhają niebezpieczeństwa. Niektórzy twierdzą, że dla Unii nie ma już szans i kwestią czasu jest, kiedy się rozpadnie. Jeśli jest przesądzone w jakichś gabinetach, że obecna Unia to niedobry układ i trzeba ją zmniejszyć, to z Tuska mogą chcieć zrobić kozła ofiarnego. Taki wariant również trzeba zakładać” - wyjaśnia były prezydent. Wałęsa dodaje, że były premier może się okazać bezradnym szefem Rady Europejskiej, bo brak mu doświadczenia.

Były prezydent apeluje również do Donalda Tuska, by ten nie szedł śladami Jerzego Buzka i nie skoncentrował się tylko na dobrym stanowisku.

Zaskakująca wypowiedź Lecha Wałęsy. Donald Tusk nie „królem” Europy, tylko kozłem ofiarnym? Jerzy Buzek nie najlepszym szefem Parlamentu Europejskiego, ale politykiem skupionym jedynie na stołku? Zdaje się, że były prezydent na starość przechodzi diametralną zmianę. Choć może, on zawsze był niestabilny...

TK
[Fot. KPRM.gov.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook