Jedynie prawda jest ciekawa


Wałęsa odpowiada demonstrującym pod jego willą

04.06.2016

Pod hasłem "Rozliczamy nocną zmianę!" przed willą Lecha Wałęsy w Gdańsku demonstrowali przedstawiciele Ligi Obrony Suwerenności. Były prezydent postanowił wytłumaczyć się na Facebooku.

Liga Obrony Suwerenności 4 czerwca zorganizowała przed domem Wałęsy  pikietę, " aby przypomnieć o czarnej karcie w dziejach rządzącego Polską układu politycznego". 

"Każda rocznica wyborów czerwcowych z 1989 roku, odbywa się w cieniu innego wydarzenia, ochrzczonego w naszej historii mianem Nocnej Zmiany. 4 czerwca 1992 roku wyłoniony przy Okrągłym Stole establishment, w obliczu lustracji, skompromitował się odsuwając od władzy rząd Jana Olszewskiego" - napisano w zaproszeniu.

Dodano, że Lech Wałęsa "jako czołowy inicjator działań skierowanych przeciw lustracji (...)stał się główną przeszkodą na drodze do szybkiej dekomunizacji". 

"Od ćwierćwiecza „wolnej” Polski rządzi nią okrągłostołowy układ, dla którego dobro Ojczyzny zeszło na dalszy plan. Władza dla samej władzy oraz bezideowa postawa przedstawicieli „elit” III RP stały się wyznacznikami naszego życia publicznego oraz dominującymi czynnikami kształtującymi losy kraju" - czytamy.

Organizatorzy wzywali do "odbrązowienia" postaci Lecha Wałęsy. W tym duchu właśnie odbyła się demonstracja pod willą Wałęsy. Uczestnicy mieli przy sobie transparenty i biało-czerwone flagi. Z zamieszczonych na Facebooku Lecha Wałęsy zdjęć wynika, że były prezydent wyszedł im na spotkanie z... kijkami do nordic walking.

Postanowił to zdarzenie skomentować na portalu społecznościowym.

"Mówiłem kilka razy w różnych momentach - możecie mnie zabić, ale nie pokonać w sprawach zasadniczych. Boję się tylko Pana Boga i trochę mojej żony. Wiele razy stawałem sam przeciw wszystkim. Ja tu pytałem, dlaczego wybierają wersje przygotowaną przez Władzę Komunistyczną w walce ze mną.." - napisał pod zdjęciami Wałęsa.


lap/Facebook

[fot. Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook