Jedynie prawda jest ciekawa


Wałęsa: Muzułmanie będą nam ścinać głowy

21.09.2015

„Jeśli Europa otworzy bramy, przybędą tu miliony i zaczną wykonywać swoje zwyczaje”.

Lech Wałęsa, były prezydent Polski, znów zaskakuje. Obecnie zmienia zdanie ws. przyjmowania w Polsce imigrantów. "Jeśli Europa otworzy swoje bramy muzułmanom, będą ścinać głowy" – mówi Wałęsa izraelskiej gazecie "The Jerusalem Post".

W ocenie Wałęsy, jeśli Europa otworzy się na imigrantów muzułmańskich, islamiści będą wprowadzać na naszym kontynencie swoje obyczaje. „Jeśli Europa otworzy swoje bramy, wkrótce przybędą tu miliony i żyjąc wśród nas zaczną wykonywać swoje zwyczaje, w tym ścinanie głów” - tłumaczy.

Prezydent wskazał, że Polacy mają obawy dotyczące imigracji. „Oni przybywają z miejsc, gdzie ścina się ludzi. My obawiamy się, że to samo przydarzy się nam” – podkreślił. I wskazał, że nie można porównywać obecnych ruchów migracyjnych z Polakami, którzy musieli uciekać z kraju. „Ci imigranci są inni” – stwierdził.

Odniósł się również do obrazów, które widać w mediach, wskazując, że migranci wyglądają często lepiej niż Polacy. „Mamy w Polsce małe mieszkania, niskie pensje i skromne emerytury. Oglądając w telewizji uchodźców, zauważyłem, że oni wyglądają lepiej niż my. Są dobrze odżywieni, dobrze ubrani, a może nawet są bogatsi niż my” – podkreślił były prezydent.

Ton, w jakim wypowiada się Wałęsa, zaskakuje. Nie tak dawno ogłosił on bowiem, że sam zamierza przyjmować migrantów w swoim domu. Wskazał, że Polska powinna przyjmować uchodźców. „Jeśli ci ludzie ratują życie uciekając, to musimy ich przyjąć. Trzeba się podzielić ostatnią kromką chleba, jesteśmy ludźmi. Oni są w tragicznej sytuacji. Mają ich pozabijać?” – pytał.

Jak widać, Wałęsa z czasem inaczej spojrzał na problem migracji, jaka dociera do Europy. Lepiej późno, niż wcale...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook