Jedynie prawda jest ciekawa

Wałęsa: Muzułmanie będą nam ścinać głowy

21.09.2015

„Jeśli Europa otworzy bramy, przybędą tu miliony i zaczną wykonywać swoje zwyczaje”.

Lech Wałęsa, były prezydent Polski, znów zaskakuje. Obecnie zmienia zdanie ws. przyjmowania w Polsce imigrantów. "Jeśli Europa otworzy swoje bramy muzułmanom, będą ścinać głowy" – mówi Wałęsa izraelskiej gazecie "The Jerusalem Post".

W ocenie Wałęsy, jeśli Europa otworzy się na imigrantów muzułmańskich, islamiści będą wprowadzać na naszym kontynencie swoje obyczaje. „Jeśli Europa otworzy swoje bramy, wkrótce przybędą tu miliony i żyjąc wśród nas zaczną wykonywać swoje zwyczaje, w tym ścinanie głów” - tłumaczy.

Prezydent wskazał, że Polacy mają obawy dotyczące imigracji. „Oni przybywają z miejsc, gdzie ścina się ludzi. My obawiamy się, że to samo przydarzy się nam” – podkreślił. I wskazał, że nie można porównywać obecnych ruchów migracyjnych z Polakami, którzy musieli uciekać z kraju. „Ci imigranci są inni” – stwierdził.

Odniósł się również do obrazów, które widać w mediach, wskazując, że migranci wyglądają często lepiej niż Polacy. „Mamy w Polsce małe mieszkania, niskie pensje i skromne emerytury. Oglądając w telewizji uchodźców, zauważyłem, że oni wyglądają lepiej niż my. Są dobrze odżywieni, dobrze ubrani, a może nawet są bogatsi niż my” – podkreślił były prezydent.

Ton, w jakim wypowiada się Wałęsa, zaskakuje. Nie tak dawno ogłosił on bowiem, że sam zamierza przyjmować migrantów w swoim domu. Wskazał, że Polska powinna przyjmować uchodźców. „Jeśli ci ludzie ratują życie uciekając, to musimy ich przyjąć. Trzeba się podzielić ostatnią kromką chleba, jesteśmy ludźmi. Oni są w tragicznej sytuacji. Mają ich pozabijać?” – pytał.

Jak widać, Wałęsa z czasem inaczej spojrzał na problem migracji, jaka dociera do Europy. Lepiej późno, niż wcale...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook