Jedynie prawda jest ciekawa


Wałęsa: musimy poprawić funkcjonowanie demokracji

25.05.2015

„Polityka to demagogia, populizm i próba podobania się. Duda nie ma szans nic zrealizować!”

Lech Wałęsa w typowy dla siebie sposób komentuje wyniki wyborów prezydenckich. „Duda będzie takim prezydentem, na jakiego mu pozwolimy” - mówił były prezydent na antenie radia tok fm.

„Jeżdżę dużo po świecie i nie wszędzie jest podważana demokracja, w Polsce też. Za długo są okupywane stanowiska różne. To już nie chodzi o te wybory, musimy poprawić funkcjonowanie demokracji. Musimy jak najwięcej ludzi włączać do rządzenia i wybierania…” - ocenił Wałęsa.

Dodawał, że potrzebne jest ograniczenie sprawowania władzy do jednej, góra dwóch kadencji. „Są wymiany i zmiany, ale wciąż w tym towarzystwie. Mam nadzieję, że wybór Dudy spowoduje, że poprawimy właściwe punkty w tej demokracji i będzie ona funkcjonowała” - zaznaczył. Czy to oznacza, że Duda jest dla Wałęsy nadzieją dla polskiej demokracji? Czy też Wałęsa nawołuje, by demokrację ograniczyć tak, by Duda więcej już nie wygrał wyborów? Z Lechem Wałęsą jak zwykle nie można być pewnym...

Dopytywany o rzekome „uzależnienie” Andrzeja Dudy od Jarosława Kaczyńskiego, Wałęsa stwierdził, że „masy na to nie pozwolą”. „Dzisiaj polityka to demagogia, populizm i próba podobania się masom. On nie ma szans nic tu zrealizować! Powinien się zająć tym, co ja proponuję: poprawkami do demokracji. Sam przegra, ale coś by zrobił dobrego dla przyszłości demokracji” - podkreślił były prezydent.

Demokracja dziś uwiera Wałęsę i jego środowisko polityczne szczególnie mocno...

ez
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook