Jedynie prawda jest ciekawa

Wałęsa: musimy poprawić funkcjonowanie demokracji

25.05.2015

„Polityka to demagogia, populizm i próba podobania się. Duda nie ma szans nic zrealizować!”

Lech Wałęsa w typowy dla siebie sposób komentuje wyniki wyborów prezydenckich. „Duda będzie takim prezydentem, na jakiego mu pozwolimy” - mówił były prezydent na antenie radia tok fm.

„Jeżdżę dużo po świecie i nie wszędzie jest podważana demokracja, w Polsce też. Za długo są okupywane stanowiska różne. To już nie chodzi o te wybory, musimy poprawić funkcjonowanie demokracji. Musimy jak najwięcej ludzi włączać do rządzenia i wybierania…” - ocenił Wałęsa.

Dodawał, że potrzebne jest ograniczenie sprawowania władzy do jednej, góra dwóch kadencji. „Są wymiany i zmiany, ale wciąż w tym towarzystwie. Mam nadzieję, że wybór Dudy spowoduje, że poprawimy właściwe punkty w tej demokracji i będzie ona funkcjonowała” - zaznaczył. Czy to oznacza, że Duda jest dla Wałęsy nadzieją dla polskiej demokracji? Czy też Wałęsa nawołuje, by demokrację ograniczyć tak, by Duda więcej już nie wygrał wyborów? Z Lechem Wałęsą jak zwykle nie można być pewnym...

Dopytywany o rzekome „uzależnienie” Andrzeja Dudy od Jarosława Kaczyńskiego, Wałęsa stwierdził, że „masy na to nie pozwolą”. „Dzisiaj polityka to demagogia, populizm i próba podobania się masom. On nie ma szans nic tu zrealizować! Powinien się zająć tym, co ja proponuję: poprawkami do demokracji. Sam przegra, ale coś by zrobił dobrego dla przyszłości demokracji” - podkreślił były prezydent.

Demokracja dziś uwiera Wałęsę i jego środowisko polityczne szczególnie mocno...

ez
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook