Jedynie prawda jest ciekawa

Wałęsa już wie: Daje Szydło do trzech miesięcy

10.11.2015

„Ten skład rządu jest wybrany przez Kaczyńskiego. Szydło sobie nie poradzi i poprosi o pomoc”.

Lech Wałęsa nie próżnuje. Były prezydent przeprowadził śledztwo polityczne i doszedł do niesłychanych wniosków. „Ten skład personalny rządu jest wybrany przez Jarosława Kaczyńskiego, a nie Beatę Szydło” - mówił Wałęsa o rządzie Beaty Szydło. Wałęsa przekonuje, że niedługo Szydło sama... odejdzie. „Ona w pewnym momencie sobie z nim nie poradzi i poprosi o pomoc. Daję jej miesiąc do trzech” – mówił Lech Wałęsa.

Były prezydent zapowiedział, że mimo tego zazdrości rządowi Beaty Szydło i zaapelował, by dać mu szansę. „Ja marzyłem o takich możliwościach, jak ma obecny rząd i mogą zrobić trochę porządku w kraju. Dążyłem do takiej większości, ale nie zdołałem tego osiągnąć” – powiedział.

Zdaniem Wałęsy mocną stroną gabinetu PiS może być fakt, że teki ministrów otrzymali ludzie, którzy już w przeszłości zdobywali doświadczenie na podobnych stanowiskach. „Jeżeli będą jednak działali po staremu, to ta mocna strona może okazać się największą słabością” – ocenił.

Lecha Wałęsa przyłączył się również do fali krytyki wobec Mariusza Kamińskiego. W ocenie byłego prezydenta jego kandydatura na koordynatora służb specjalnych dla PiS jest dobra, ale takiej funkcji nie powinna sprawować osoba z zarzutami, bo nie jest to "ani wychowawcze, ani dobre". „Być może będzie on (Kamiński - red.) teraz jednak lepiej służył Polsce” – podkreślił.

Jak widać Wałęsa znów się miota. Rząd PiSu jest dla niego i godny zaufania i godny krytyki. Godne pożałowania...

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook