Jedynie prawda jest ciekawa


Walentynowicz: Ekshumacje były absolutnie konieczne

30.05.2017

Piotr Walentynowicz stwierdził w rozmowie z "Super Expressem", że fakt, w jaki sposób Rosjanie potraktowali ciała ich bliskich świadczy o ich barbarzyństwie.

-Cieszę się, że używa pan słowa "bulwersująca". To oznacza, że są jeszcze ludzie na świecie, którzy tego barbarzyństwa Rosjan, tej profanacji zwłok oraz tuszowania tego przez polski rząd nie pochwalają- powiedział wnuk śp. Anny Walentynowicz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Walentynowicz przypomniał, że wszyscy słyszeliśmy zapewnienia rządu o współdziałaniu ze stroną rosyjską, że ma kontrolę nad sytuacją i wszystkie procedury są zachowywane. To jednak nie była prawda. -Z czasem doszło jednak do mnie, że stan faktyczny jest zupełnie inny, niż ówczesna ekipa rządowa twierdziła- zaznaczył.

Walentynowicza podnosi, że gdyby polska strona postąpiłaby z ciałami obcokrajowców, którzy zginęli w naszym kraju, w podobny sposób, w jaki postąpili Rosjanie z ofiarami Smoleńska, to bylibyśmy na celownikach całej dyplomacji międzynarodowej i środków masowego przekazu. -A co się dzieje z naszymi zmarłymi? Poza rodzinami i garstką polskiego społeczeństwa reszta ma to głęboko gdzieś- podkreślił. 

Dodał, że warto było przeprowadzić ekshumacje po to, żeby znaleźć prawdę.Jego zdaniem ona powinna nas wszystkich interesować, bo na kłamstwie niczego nie zbudujemy. -Ekshumacje były absolutnie konieczne. Zresztą pamiętam spotkanie z prokuratorem Pasionkiem, kiedy ogłaszał decyzję o ekshumacjach. Tylko dwie lub trzy osoby były temu przeciwne. Dziś widać, ile nieprawidłowości dzięki tym ekshumacjom wykryto. Szczerze mówiąc, to niewiele mnie już zdziwi. Dziwi mnie tylko brak reakcji świata- skwitował Piotr Walentynowicz. 

fot [You Tube/TV Republika]

pc/"SE"

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook