Jedynie prawda jest ciekawa


Walentynowicz: Ekshumacje były absolutnie konieczne

30.05.2017

Piotr Walentynowicz stwierdził w rozmowie z "Super Expressem", że fakt, w jaki sposób Rosjanie potraktowali ciała ich bliskich świadczy o ich barbarzyństwie.

-Cieszę się, że używa pan słowa "bulwersująca". To oznacza, że są jeszcze ludzie na świecie, którzy tego barbarzyństwa Rosjan, tej profanacji zwłok oraz tuszowania tego przez polski rząd nie pochwalają- powiedział wnuk śp. Anny Walentynowicz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Walentynowicz przypomniał, że wszyscy słyszeliśmy zapewnienia rządu o współdziałaniu ze stroną rosyjską, że ma kontrolę nad sytuacją i wszystkie procedury są zachowywane. To jednak nie była prawda. -Z czasem doszło jednak do mnie, że stan faktyczny jest zupełnie inny, niż ówczesna ekipa rządowa twierdziła- zaznaczył.

Walentynowicza podnosi, że gdyby polska strona postąpiłaby z ciałami obcokrajowców, którzy zginęli w naszym kraju, w podobny sposób, w jaki postąpili Rosjanie z ofiarami Smoleńska, to bylibyśmy na celownikach całej dyplomacji międzynarodowej i środków masowego przekazu. -A co się dzieje z naszymi zmarłymi? Poza rodzinami i garstką polskiego społeczeństwa reszta ma to głęboko gdzieś- podkreślił. 

Dodał, że warto było przeprowadzić ekshumacje po to, żeby znaleźć prawdę.Jego zdaniem ona powinna nas wszystkich interesować, bo na kłamstwie niczego nie zbudujemy. -Ekshumacje były absolutnie konieczne. Zresztą pamiętam spotkanie z prokuratorem Pasionkiem, kiedy ogłaszał decyzję o ekshumacjach. Tylko dwie lub trzy osoby były temu przeciwne. Dziś widać, ile nieprawidłowości dzięki tym ekshumacjom wykryto. Szczerze mówiąc, to niewiele mnie już zdziwi. Dziwi mnie tylko brak reakcji świata- skwitował Piotr Walentynowicz. 

fot [You Tube/TV Republika]

pc/"SE"

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook