Jedynie prawda jest ciekawa


W rocznicę śmierci Grzegorza Przemyka

14.05.2013

Dzisiaj mija 30. rocznica śmierci Grzegorza Przemyka, śmiertelnie pobitego przez funkcjonariuszy komunistycznej milicji obywatelskiej. To kolejna komunistyczna zbrodnia, która nie doczekała się sprawiedliwego osądzenia w wolnej Polsce.

Winni zbrodni komunistycznych, odpowiedzialni za morderstwa tysięcy niewinnych Polaków pozostają bezkarni. Żyją sobie bardzo dostatnio. Śmieją się w twarz rodzinom ofiar. A sędziowie, ten jeden z filarów poprzedniego ustroju, przez ponad 20 lat nie potrafią wydać prawomocnych i sprawiedliwych wyroków. Sądy III RP są gwarantem bezkarności komunistycznych zbrodniarzy.

Mordercy zza biurek z moskiewskiego nadania: Jaruzelski, Kiszczak i im podobni nie odpowiedzieli za zbrodnie komunistyczne.

Liczne mainstreamowe media, jakby cały czas były inspirowane przez ludzi z resortu Kiszczaka, prowadzą operacje ocieplania wizerunku morderców za biurek. W trakcie procesu ws. śmierci Grzegorza Przemyka Kiszczak zarządził: "ma być tylko jedna wersja śledztwa – sanitariusze." Kto dzisiaj zarządził, że ma obowiązywać tylko jedna wersja: Jaruzelski i Kiszczak to ludzie honoru?

Co chwila możemy przeczytać lub zobaczyć w mediach wywiady, relacje pokazujące morderców zza biurek jako osoby, które miały rozterki moralne, bardzo przeżywały skutki swoich decyzji, niemalże nawet cierpiały z tego powodu. Eksponowane jest ich ludzkie oblicze: czułych mężów, dobrych ojców, troskliwych dziadków. To doskonały przykład manipulowania widzami i czytelnikami i sprzedawania im taniej propagandy. To nic nowego w dziejach, to kontynuacja kłamstw. Urban jest zapewne dumny z takiego poziomu dziennikarstwa.

Człowiek, który niczym paser mieszka w willi ukradzionej prawowitym właścicielom, który jest odpowiedzialny za strzelanie do robotników uznawany jest za patrona lewicy, która głośno krzyczy, że troszczy się o los ludzi pracy.

Wybielanie zbrodniarzy komunistycznych to jakaś aberracja umysłowa. Nikt normalny nie wybiela przecież niemieckich zbrodniarzy nazistowskich pisząc jak dobrymi byli mężami, ojcami, jak kochali zwierzęta, szczególnie owczarki niemieckie.

Zbrodnia, której ofiarą padł Grzegorz Przemyk nie doczekała się prawomocnego i sprawiedliwego wyroku, który objął by bezpośrednich sprawców, ich mocodawców, tych którzy kryli i tuszowali zbrodnie.

W 2007 r. prezydent Lech Kaczyński pośmiertnie odznaczył Grzegorza Przemyka Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce. Wcześniej nie zrobił tego ani Lech Wałęsa ani Aleksander Kwaśniewski.

Marcin Mastalerek

[FOTO: youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook