Jedynie prawda jest ciekawa


W PO szukają szalupy

29.05.2013

Na pochyłą Platformę nawet TVP już skacze – pisze na blogu Janusz Wojciechowski i wylicza symptomy odwrócenia przyjemnego losu partii rządzącej.

W tonącej Platformie mniej o sterach już myślą, a bardziej o szalupach.

Donald Tusk jeszcze niedawno tak zmartwiony, że w Polsce nie ma z kim przegrać, może wreszcie spać spokojnie. Już ma z kim przegrać. I przegrywa.

Platforma przegrała w Rybniku, przegrała w Elblągu, przegrywa już prawie we wszystkich sondażach. W Rzeszowie z tonącej tratwy PO-PSL uciekło dwóch radnych, a w ślad za nimi koalicji uciekła władza w województwie. W Białymstoku referendum antyprywatyzacyjne nie osiągnęło co prawda kworum, ale 25 procent wszystkich wyborców głosowało za propozycją PiS-u, a przekładając ten wynik na wybory parlamentarne, kiedy to do urn chodzi mniej więcej połowa wyborców – poparcie dla PiS w tym przez PO rządzonym mieście może być liczone na poziomie 50 procent.

Na dodatek wolne media, do tej pory nawet o pierwszej w nocy stawiające się karnie na spacer do rzecznika Grasia, dziś zaczynają po Platformie jeździć, aż osie skrzypią. Kiedyś każde źdźbło dostrzegły w PiS-ie, a w Platformie belek nie widziały – dziś potrafiły dostrzec nawet to, jakimi zegarkami pobłyskiwał Nowak.

Koledzy Platformy i zarazem koledzy Skarbu Państwa wyprowadzają kolejne miliony z nieistniejącej energetyki atomowej niby to na siatkarki z Sopotu. Do tej pory nikt się takim rzeczami specjalnie nie przejmował, przepompowują kasę, ale niech im będzie, bo zabezpieczają nas przed PiS-em. Dziś nawet publiczna telewizja, w programie Sekielskiego, ostro się z kolegami Skarbu Państwa rozprawia. Na pochyłą Platformę nawet TVP już skacze.

Jeszcze tylko w tonącej Platformie Tusk nadal nie ma z kim przegrać, ale to dlatego, że nikt już nie rwie się do steru, lecz szalupy szuka raczej.

A Prawo i Sprawiedliwość jest już gotowe do wzięcia pełnej odpowiedzialności za Polskę...

Janusz Wojciechowski

[Fot. PAP / Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook