Jedynie prawda jest ciekawa


"W" odzyskane! Do kiosków wraca wSieci!

04.08.2013

Temat numeru: historia zdrady według Jarosława Marka Rymkiewicza.

"Sąd nie pozostawił wątpliwości – nasz tygodnik ma pełne prawo nosić tytuł „wSieci”. Roszczenia Grzegorza Hajdarowicza zostały oddalone. Wracamy z pełną nazwą!” - pisze o odzyskanym „W” Marek Pyza.

Tematem numeru jest "Historia zdrady według Rymkiewicza". W rozmowie z braćmi Karnowskimi, pisarz i poeta Jarosław Marek Rymkiewicz rysuje historię Polski "Od zaborów do Tuska". - Chodzi o to, że nie możemy zgodzić się dobrowolnie na rezygnację z naszego polskiego istnienia, czyli z naszej wolności, która nie jest naszym pomysłem, naszą intelektualną koncepcją, naszym urojeniem, lecz została nam przed wiekami – przedwiecznie darowana - mówi Rymkiewicz.

Jolanta Gajda-Zadworna pisze o dubbingu w kinie: "Bycie osłem, żyrafą z osobowościowym problemem czy bycie rolniczym samolotem nie przynosi ujmy nawet najbardziej szanowanym nazwiskom. Nasi aktorzy zrozumieli to, co od dawna wiedzą amerykańskie gwiazdy – nawet samo mówienie z ekranu daje pole do popisu".

Redakcja „wSieci” przygotowała także dla czytelników dodatek specjalny „Sanktuaria, madonny, pielgrzymki”.

Na pielgrzymi szlak zaprasza Grzegorz Górny, który pisze: "W ostatnich latach w wielu państwach Europy Zachodniej, z powodu braku wiernych zamykane są, a nawet sprzedawane kościoły katolickie. Na tym tle nasz kraj prezentuje się wyjątkowo".

Autor rozmawia też z badaczem Całunu Turyńskiego i relikwii  krwi św. Januarego prof. Pierluigim Baima Bollonem. Szlakiem sanktuariów oprowadza czytelników Marzena Nykiel. Natomiast Kamila Górny rozmawia z fotografem Januszem Rosikoniem, autorem albumów „Polskie madonny”, „Madonny Europy” i „Madonny Papieskie”.

Czytelnicy znajdą również stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Jerzego Jachowicza, Wiktora Świetlika, Łukasza Warzechy i Piotra Zaremby.

Nowy numer „wSieci” już od 5 sierpnia w sprzedaży.

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook