Jedynie prawda jest ciekawa

W nowym numerze "wSieci": wywiad z rodzicami Andrzeja Dudy

08.11.2015

Tylko w tygodniku „wSieci” w dodatku „Fronda” m.in. List węgierskiego patrioty do polskich przyjaciół z okazji Święta 11 Listopada. Nowe, aż 116 – stronicowe wydanie tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 9 listopada br.

Na łamach tygodnika po raz pierwszy opublikujemy fragmenty książki, wywiadu rzeki z rodzicami prezydenta RP Andrzeja Dudy, która niebawem ukaże się na rynku. Milenie Kindziuk rodzice prezydenta opowiedzieli o tym, jak wychowali syna.

„Tak jak umieliśmy, dzień po dniu, przez całe życie sączyliśmy dzieciom te wartości, które sami uznawaliśmy za ważne” — podkreśla matka prezydenta.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z prof. Andrzejem Nowakiem, historykiem, publicystą, wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego.

„W ostatnich latach miałem obawę, że grozi nam rozmontowanie łańcucha polskich pokoleń, że próba wmówienia części obywateli, iż już nie trzeba i nie warto być Polakiem, może się powieść. Ale się nie powiodła. Zmobilizowaliśmy się. Na wyborczą zmianę w Polsce patrzę właśnie z tej perspektywy” — mówi prof. Nowak w przeddzień Święta Niepodległości.

„Nikogo nie powinno dziwić, że prezes PiS będzie miał duży wpływ na kształt oraz funkcjonowanie powstającego rządu. To przecież jeden z najbardziej doświadczonych polskich polityków” — pisze we „wSieci” Stanisław Janecki o Jarosławie Kaczyńskim, porównując prezesa Prawa i Sprawiedliwości do Marszałka Piłsudskiego.

W tygodniku również „Fronda” - dodatek specjalny na 11 listopada, a w nim m.in. List węgierskiego patrioty do Polaków z okazji Święta Niepodległości.

„Naprzód, Polacy! Naprzód, Węgrzy!” — pisze Imre Kovacs. Podkreśla – „Narody Europy Środkowej powinny się zjednoczyć w obronie własnej podmiotowości wobec wschodu i zachodu.”

W dodatku również m.in. Grzegorz Górny wspomina 18 listopada 1965 r., kiedy to został podpisany przez biskupów polskich słynny listu do biskupów niemieckich z pamiętnymi słowami: „Udzielamy wybaczenia i prosimy o nie”; nieznana korespondencja Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego z lat 1980–1981, a także Real Madryt w centrum wojny kulturowej – Jan Dróżdż pisze o tym, jak najbardziej utytułowany klub piłkarski odwraca się plecami do swojej tradycji.

Nowy numer tygodnika „wSieci” Z „Frondą” Grzegorza Górnego w prezencie w sprzedaży od 9 listopada br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android.
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook