Jedynie prawda jest ciekawa


W najnowszym numerze tygodnika "Sieci"

20.04.2013

Już w najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia br. ukaże się najnowsze wydanie tygodnika „Sieci”. W numerze między innymi o powstającym filmie „Smoleńsk” Antoniego Krauze, cudach za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki oraz ludziach z wazeliny, czyli prorządowych przedstawicielach mediów – część druga.

W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” na czytelników czeka, jak co tydzień, lubiana przez nich rubryka „Z życia koalicji, z życia opozycji” autorstwa Igora Zalewskiego i Roberta Mazurka.

Tym razem bracia Karnowscy rozmawiają z Janem Filipem Staniłką z Instytutu Sobieskiego, organizatorem kongresu „Polska Wielki Projekt”, który mówi: „Nie uważam, by miłość do kraju czy szacunek do tradycji stały w sprzeczności z pragnieniem zarobienia dużych pieniędzy”.

Tematem tygodnia jest film „Smoleńsk”
Antoniego Krauze. Andrzej Rafał Potocki w materiale „Siewiernyj w Białej Podlaskiej”, który powstał po pobycie na planie filmu, pisze między innymi o pobudkach reżysera związanych z podjęciem wyzwania ekranizacji tej tragedii: „Podstawowym motywem, dla którego Antoni Krauze zdecydował się zrobić ten film, był brak zgody na kłamstwo”.

Marzena Nykiel rozmawia z Ewą Dałkowską, odtwórczynią roli Marii Kaczyńskiej w filmie „Smoleńsk”.
– Chciałabym pokazać Marię Kaczyńską bliżej ziemi. Towarzyską, lubianą, mającą własne zdanie – mówi aktorka. I dodaje: „Ten film to nasz obowiązek, nasza powinność wobec tych, którzy zginęli. Potrzebujemy go, żeby mieć kierunek”.

W najnowszym numerze „Sieci” Milena Kindziuk pisze o cudach za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. – Oficjalnie zarejestrowano ich ponad czterysta. Są zapisem ludzkich losów, lecz przede wszystkim świadectwem głębokiej wiary – podaje autorka.

Ponadto w numerze Krzysztof Feusette przedstawia drugą część „subiektywnego rankingu dziennikarzy i telewizyjnych ekspertów najbardziej oddanych władzy platformersko-ludowej”.

W tygodniku również dodatek specjalny na temat teorii spiskowych, które okazały się prawdziwe.
- Gdyby nie teorie spiskowe, kilkanaście katastrof lotniczych przeszłoby do historii jako tragiczne wypadki. Choć były zamachami – pisze Stanisław Janecki w materiale „Teatr pozorów”.

Wśród autorów nowego numeru „odważnego tygodnika młodej Polski”, obok Michała i Jacka Karnowskich, Piotra Zaremby czy Roberta Mazurka znajdują się również m.in. Dorota Łosiewicz, Jerzy Jachowicz, Łukasz Warzecha, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Wiktor Świetlik, Andrzej Zybertowicz czy Wojciech Lada.

Kolejny numer tygodnika wyemitowany zostanie w klasycznym formacie i objętości aż 116 stron. Dostępny będzie od 22 kwietnia w cenie 4,90 zł.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook