Jedynie prawda jest ciekawa


W najnowszym numerze tygodnika "Sieci"

20.04.2013

Już w najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia br. ukaże się najnowsze wydanie tygodnika „Sieci”. W numerze między innymi o powstającym filmie „Smoleńsk” Antoniego Krauze, cudach za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki oraz ludziach z wazeliny, czyli prorządowych przedstawicielach mediów – część druga.

W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” na czytelników czeka, jak co tydzień, lubiana przez nich rubryka „Z życia koalicji, z życia opozycji” autorstwa Igora Zalewskiego i Roberta Mazurka.

Tym razem bracia Karnowscy rozmawiają z Janem Filipem Staniłką z Instytutu Sobieskiego, organizatorem kongresu „Polska Wielki Projekt”, który mówi: „Nie uważam, by miłość do kraju czy szacunek do tradycji stały w sprzeczności z pragnieniem zarobienia dużych pieniędzy”.

Tematem tygodnia jest film „Smoleńsk”
Antoniego Krauze. Andrzej Rafał Potocki w materiale „Siewiernyj w Białej Podlaskiej”, który powstał po pobycie na planie filmu, pisze między innymi o pobudkach reżysera związanych z podjęciem wyzwania ekranizacji tej tragedii: „Podstawowym motywem, dla którego Antoni Krauze zdecydował się zrobić ten film, był brak zgody na kłamstwo”.

Marzena Nykiel rozmawia z Ewą Dałkowską, odtwórczynią roli Marii Kaczyńskiej w filmie „Smoleńsk”.
– Chciałabym pokazać Marię Kaczyńską bliżej ziemi. Towarzyską, lubianą, mającą własne zdanie – mówi aktorka. I dodaje: „Ten film to nasz obowiązek, nasza powinność wobec tych, którzy zginęli. Potrzebujemy go, żeby mieć kierunek”.

W najnowszym numerze „Sieci” Milena Kindziuk pisze o cudach za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. – Oficjalnie zarejestrowano ich ponad czterysta. Są zapisem ludzkich losów, lecz przede wszystkim świadectwem głębokiej wiary – podaje autorka.

Ponadto w numerze Krzysztof Feusette przedstawia drugą część „subiektywnego rankingu dziennikarzy i telewizyjnych ekspertów najbardziej oddanych władzy platformersko-ludowej”.

W tygodniku również dodatek specjalny na temat teorii spiskowych, które okazały się prawdziwe.
- Gdyby nie teorie spiskowe, kilkanaście katastrof lotniczych przeszłoby do historii jako tragiczne wypadki. Choć były zamachami – pisze Stanisław Janecki w materiale „Teatr pozorów”.

Wśród autorów nowego numeru „odważnego tygodnika młodej Polski”, obok Michała i Jacka Karnowskich, Piotra Zaremby czy Roberta Mazurka znajdują się również m.in. Dorota Łosiewicz, Jerzy Jachowicz, Łukasz Warzecha, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Wiktor Świetlik, Andrzej Zybertowicz czy Wojciech Lada.

Kolejny numer tygodnika wyemitowany zostanie w klasycznym formacie i objętości aż 116 stron. Dostępny będzie od 22 kwietnia w cenie 4,90 zł.

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook