Jedynie prawda jest ciekawa


W najnowszym numerze tygodnika SIECI

13.04.2013

Już w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia br. ukaże się najnowsze wydanie tygodnika „Sieci”. W numerze między innymi o celowym dekonstruowaniu historii Polski na przykładzie Rudego, Alka i Zośki, życiu Żelaznej Damy - Margaret Thatcher oraz publicystach prorządowych.

W najnowszym wydaniu „Sieci” na czytelników czeka, jak co tydzień, lubiana przez nich rubryka
„Z życia koalicji, z życia opozycji” autorstwa Igora Zalewskiego i Roberta Mazurka.

Tym razem bracia Karnowscy rozmawiają z Jarosławem Gowinem, ministrem sprawiedliwości, który mówi otwarcie: „Gdybym chciał twierdzić, że dziś w Polsce nie ma korupcji, dałbym dowód oderwania od rzeczywistości”.

W temacie tygodnia, o celowym dekonstruowaniu historii Polski, Piotr Zaremba pisze: „Tradycyjna historia była patriarchalna. Nowa ma być pisana z perspektywy kobiet, gejów lub Żydów”. Temat kontynuuje Grzegorz Górny w artykule „Wojna historyczna trwa”, pisząc: „Monika Olejnik nazwała poetę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego biseksualistą, choć w źródłach historycznych nie ma na ten temat żadnych dowodów”.
 
Jolanta Gajda-Zadworna rozmawia z Januszem Gajosem, który wcielił się w rolę bezwzględnego prokuratora w głośnym filmie „Układ Zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, który widzowie mogą oglądać od 5 kwietnia br. Autorka rozmawia też z Andrzejem Jakimowskim, twórcą kolejnego - po „Zmruż oczy” i „Sztuczkach” - niezwykłego obrazu „Imagine”, który wszedł właśnie do kin.

Krzysztof Feusette przedstawia pierwszą część subiektywnego rankingu „pro-platformerskich” publicystów, nazywając ich „prorządowymi lizusami”. Ponadto w numerze Marek Pyza w artykule „Alternatywna prawda Wyborczej” odnosi się do materiału opublikowanego na łamach „Gazety Wyborczej”, podsumowującego trzy lata, które minęły od tragedii smoleńskiej, a Marcin Wolski kreśli portret Żelaznej Damy – Odszedł chyba ostatni symbol Zachodu z epoki, kiedy jeszcze świat nie całkiem zwariował – uważa publicysta.

Wśród autorów nowego numeru „odważnego tygodnika młodej Polski” znajdują się również m.in. Dorota Łosiewicz, Jerzy Jachowicz, Łukasz Warzecha, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Stanisław Janecki.

Dyrektor artystyczny „Sieci”, Michał Korsun, w charakterystyczny dla siebie sposób komentuje rzeczywistość. Tym razem odnosi się do gali Wiktorów 2012 i wypowiedzi dziennikarza Marcina Prokopa.

Kolejny numer tygodnika wyemitowany zostanie w klasycznym formacie i objętości 100 stron. Dostępny będzie od 15 kwietnia w cenie 3,90 zł.

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook