Jedynie prawda jest ciekawa


W najnowszym numerze tygodnika SIECI

13.04.2013

Już w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia br. ukaże się najnowsze wydanie tygodnika „Sieci”. W numerze między innymi o celowym dekonstruowaniu historii Polski na przykładzie Rudego, Alka i Zośki, życiu Żelaznej Damy - Margaret Thatcher oraz publicystach prorządowych.

W najnowszym wydaniu „Sieci” na czytelników czeka, jak co tydzień, lubiana przez nich rubryka
„Z życia koalicji, z życia opozycji” autorstwa Igora Zalewskiego i Roberta Mazurka.

Tym razem bracia Karnowscy rozmawiają z Jarosławem Gowinem, ministrem sprawiedliwości, który mówi otwarcie: „Gdybym chciał twierdzić, że dziś w Polsce nie ma korupcji, dałbym dowód oderwania od rzeczywistości”.

W temacie tygodnia, o celowym dekonstruowaniu historii Polski, Piotr Zaremba pisze: „Tradycyjna historia była patriarchalna. Nowa ma być pisana z perspektywy kobiet, gejów lub Żydów”. Temat kontynuuje Grzegorz Górny w artykule „Wojna historyczna trwa”, pisząc: „Monika Olejnik nazwała poetę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego biseksualistą, choć w źródłach historycznych nie ma na ten temat żadnych dowodów”.
 
Jolanta Gajda-Zadworna rozmawia z Januszem Gajosem, który wcielił się w rolę bezwzględnego prokuratora w głośnym filmie „Układ Zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, który widzowie mogą oglądać od 5 kwietnia br. Autorka rozmawia też z Andrzejem Jakimowskim, twórcą kolejnego - po „Zmruż oczy” i „Sztuczkach” - niezwykłego obrazu „Imagine”, który wszedł właśnie do kin.

Krzysztof Feusette przedstawia pierwszą część subiektywnego rankingu „pro-platformerskich” publicystów, nazywając ich „prorządowymi lizusami”. Ponadto w numerze Marek Pyza w artykule „Alternatywna prawda Wyborczej” odnosi się do materiału opublikowanego na łamach „Gazety Wyborczej”, podsumowującego trzy lata, które minęły od tragedii smoleńskiej, a Marcin Wolski kreśli portret Żelaznej Damy – Odszedł chyba ostatni symbol Zachodu z epoki, kiedy jeszcze świat nie całkiem zwariował – uważa publicysta.

Wśród autorów nowego numeru „odważnego tygodnika młodej Polski” znajdują się również m.in. Dorota Łosiewicz, Jerzy Jachowicz, Łukasz Warzecha, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Stanisław Janecki.

Dyrektor artystyczny „Sieci”, Michał Korsun, w charakterystyczny dla siebie sposób komentuje rzeczywistość. Tym razem odnosi się do gali Wiktorów 2012 i wypowiedzi dziennikarza Marcina Prokopa.

Kolejny numer tygodnika wyemitowany zostanie w klasycznym formacie i objętości 100 stron. Dostępny będzie od 15 kwietnia w cenie 3,90 zł.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook