Jedynie prawda jest ciekawa


W kongresmenach nadzieja na powstrzymanie Obamy

07.11.2012

Prezydent USA Barack Obama dostał kolejne cztery lata na kontynuowanie swych ryzykownych reform. Czy konserwatyści amerykańscy, ale także na całym świecie, w tym w Polsce mają się czego obawiać?

Co zwycięstwo Baracka Obamy oznacza dla Stanów Zjednoczonych od strony społecznej?

Krzysztof Szczerski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były podsekretarz w Ministerstwie Spraw Zagranicznych: 

Po pierwsze trzeba przypomnieć, że to Mitt Romney szedł z hasłem zmiany, zaś Obama chciał kontynuacji. W tym sensie możemy oczekiwać kontynuowania dotychczasowej polityki wewnętrznej Stanów Zjednoczonych.

Poza tym prezydent Obama przynajmniej przez pierwszą część drugiej kadencji będzie miał ograniczone możliwości z powodu zachowania przez Republikanów większości w Izbie Reprezentantów. Z tego powodu wielkich radykalnych reform wewnętrznych nie przeprowadzi. Nie będzie ich w ogóle, albo będzie je musiał uzgadniać z opozycyjnymi wobec siebie kongresmenami.

To samo dotyczy całej polityki wewnętrznej, ekonomicznej, stymulowanego rozwoju. Prezydent będzie się musiał liczyć z opozycją.

Czyli to dobrze, że prezydent Obama będzie miał „hamulec” dla swoich poczynań?

Nie jestem obywatelem amerykańskim, więc mnie – że tak powiem – mniej te kwestie mnie interesują. Bardziej dostrzegam problemy napięć społecznych, które łączą się z radykalnymi programami spoełcznymi Obamy.

 No właśnie. Czy duże programy ideologiczne Obamy, np. proaborcyjne, które promieniują także na Polskę, bo propaganda proaborcyjna jest zasilana pieniędzmi organizacji amerykańskich, zostaną przyhamowane?

To oczywiście kwestia kondycji tej republikańskiej większości w izbie mniejszej kongresu. Że będą oni przeciwstawiać się tej daleko idącej inżynierii społecznej, w kwestiach nowego modelu rodziny, małżeństwa, aborcji itd. Musimy liczyć na to, że Republikanie staną w obronie obecnego modelu rodziny i w obronie życia. Jest na to pewna szansa, ale nie ma na to gwarancji, że te skrajnie lewicowe pomysły Obamy zostaną przyhamowane.

Rozm: Slaw

[FOTO: PAP/EPA]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook