Jedynie prawda jest ciekawa


W "ABC" Szokująca rozmowa z dżihadystą

05.08.2015

"My zwyciężymy, dojdziemy do Rzymu i na Placu Świętego Piotra będziemy urządzać masowe egzekucje niewiernych".

Dziennikarze tygodnika „ABC” dotarli do obywatela Polski walczącego w szeregach dżihadystów z ISIS (Państwa Islamskiego). Adrian Al N. opowiada jak trafił do Syrii, uciekając m.in. polskim służbom specjalnym.

Grozi wszystkim okrutnym sądem i przeniesieniem wojny na terytorium Europy. Wywiad poprzedza analiza sytuacji związanej z wojną w Syrii i przyjęciem przez Polskę rzeszy uchodźców z tego regionu świata. Czy możemy czuć się bezpieczni w obliczu zderzenia z barbarzyńskim i niezrozumiałym okrucieństwem bojowników ISIS? – zdają się pytać dziennikarze tygodnika „ABC” w nowym wydaniu, dostępnym w sprzedaży od 5 sierpnia.

To była tylko kwestia czasu – czytamy w artykule „Dżihad u bram”, na łamach tygodnika „ABC”. - Eksperci nie mieli wątpliwości, że wcześniej czy później pojawią się obywatele Rzeczpospolitej Polskiej, którzy dołączą do armii Państwa Islamskiego (ISIS). Zamieszczona w tym wydaniu rozmowa Witolda Gadowskiego i Michała Króla z Adrianem Al N. jest tego pierwszym tak wyraźnym świadectwem. Polski dżihadysta jest jednym z ok. 10 Polaków, którzy bezpośrednio współpracują z Państwem Islamskim lub walczą w jego szeregach. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wie też o jego istnieniu.

- Zostanę w Państwie Islamskim i będę służył moim braciom. Jak trzeba, będę też walczył i zostanę męczennikiem. Dla muzułmanina nie ma większego honoru jak zostać męczennikiem. W trakcie walk w Syrii byłem świadkiem wielu cudów, które zdziałał Allah. Krew umierającego na moich rękach towarzysza wydzielała taką woń, jakby był już w raju – mówi dziennikarzom Adrian. - Nawróćcie się, póki jest jeszcze czas. Póki nie przyszliśmy do waszych domów, aby sprawdzić, czy jesteście wierni Bogu Jedynemu. Jeśli nie, to zginiecie jak wszyscy niewierni. Takie jest prawo Allaha. My zwyciężymy, dojdziemy do Rzymu i na Placu Świętego Piotra będziemy urządzać masowe egzekucje niewiernych – zapowiada Abu Bakr Al Sham, bo takie nazwisko przyjął Adrian Al N.

Tygodnik „ABC - Aktualny, Bezkompromisowy i Ciekawy” ujawnia też kto sponsorował kandydata PSL na urząd Prezydenta RP, Adam Jarubasa. Tygodnik dotarł jako pierwszy do rejestru wpłat na kampanię wyborczą Jarubasa. Okazuje się, że największe kwoty na wyborcze konto polityka, który zajął szóste miejsce w prezydenckim wyścigu, wpłacił jeden z najbogatszych biznesmenów w Polsce, właściciel „Bakomy” Zbigniew Komorowski oraz spokrewniony z nim Piotr Komorowski z Teresina.

W wydaniu także „Alfabet Andrzeja Dudy” oraz „Wszystkie kanapy lewicy” – artykuł na temat zakulisowych rozgrywek w obozie polskiej lewicy, w szykującej się do batalii o przetrwanie. Ryszard Makowski tym razem swój „Felieton zasadniczo satyryczny” poświęca ambitnemu dziennikarzowi i propagandyście III RP – Tomaszowi Lisowi, którego kariera, jak pisze autor „to slalom pomiędzy Wiktorami a Hienami Roku”.

W nowym wydaniu tygodnika „ABC” – jak co tydzień, w każdą środę zestaw emocjonujących, ciekawych i zaskakujących tekstów do przeczytania. Zapraszamy do lektury i na stronę tygodnika www.abctygodnik.pl oraz na profil ABC na Facebooku - www.facebook.com/ABCtygodnik.

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook