Jedynie prawda jest ciekawa


Uzdrowiona przez Jana Pawła II: Wciąż dziękuję za łaskę

26.04.2014

"Od początku pontyfikatu uważałam Go za człowieka świętego, wyjątkowego, obdarzonego szczególną mocą oddziaływania na ludzi."

Floribeth Mora Díaz – uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II Kostarykanka, będzie jutro na pl. św. Piotra niosła relikwie błogosławionego – a niedługo świętegopapieża Polaka. Jak przyznaje Floribeth, Jan Paweł II od zawsze pełnił ważną rolę w jej życiu.

„W naszym rodzinnym domu cieszył się wielkim szacunkiem. Od początku pontyfikatu uważałam Go za człowieka świętego, wyjątkowego, obdarzonego szczególną mocą oddziaływania na ludzi” - mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Kostarykanka za wstawiennictwem Papieża Polaka została uzdrowiona z nieoperacyjnego tętniaka mózgu. Ten cud został wzięty pod uwagę przy procesie kanonizacyjnym Jana Pawła II. Floribeth opowiada, że to cudowne uzdrowienie było przełomem w jej życiu duchowym i rodzinnym. „Było to coś nadzwyczajnego, przekraczającego granice poznania i natury. Daję o tym świadectwo wszędzie, gdzie mogę spotykać się z ludźmi, zarówno w Kostaryce, jak i poza jej granicami, w czasie spotkań we wspólnotach wiary i w wywiadach dla środków społecznego komunikowania się.”

Floribeth dodaje, że cudowne uzdrowienie jest niewyobrażalnym doświadczeniem także dla całej jej rodziny – męża i dzieci. Jak opisuje, Jan Paweł II jest wciąż obecny w jej życiu: „Błogosławiony, święty Jan Paweł II wspiera mnie w trudnych momentach, w chwilach zmęczenia.”

Kostarykanka nie zapomina także o nauczaniu Papieża Polaka, które bardzo dobrze pamięta. Jak zauważa, ujmujące w postawie Jana Pawła II była jego „pokora, przejrzystość wypowiedzi oraz miłość okazywana ludziom młodym i cierpiącym. A Jego nauczanie to prawdziwa skarbnica wiary i wiedzy, wspaniałe refleksje na temat relacji Boga z człowiekiem, na temat roli Kościoła w świecie współczesnym i najważniejszych problemów ludzkości.”

Floribeth zamierza niedługo odwiedzić Polskę. Jak opisuje, wyobraża sobie nasz kraj jako „piękny, wspaniały, doświadczony przez historię, ale mocno związany z Chrystusem i Kościołem.” i przyznaje, że nie może doczekać się tej wizyty i odwiedzin w miejscach związanych z Janem Pawłem II.

Kostarykanka dodaje, że mimo upływu kilku lat, wciąż „dziękuję Panu Bogu i Janowi Pawłowi II za tę szczególną łaskę powrotu do zdrowia w sytuacji po ludzku beznadziejnej.”

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc,naszdziennik.pl

[fot. PAP/EPA]


Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook