Jedynie prawda jest ciekawa


Uzdrowiona przez Jana Pawła II: Wciąż dziękuję za łaskę

26.04.2014

"Od początku pontyfikatu uważałam Go za człowieka świętego, wyjątkowego, obdarzonego szczególną mocą oddziaływania na ludzi."

Floribeth Mora Díaz – uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II Kostarykanka, będzie jutro na pl. św. Piotra niosła relikwie błogosławionego – a niedługo świętegopapieża Polaka. Jak przyznaje Floribeth, Jan Paweł II od zawsze pełnił ważną rolę w jej życiu.

„W naszym rodzinnym domu cieszył się wielkim szacunkiem. Od początku pontyfikatu uważałam Go za człowieka świętego, wyjątkowego, obdarzonego szczególną mocą oddziaływania na ludzi” - mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Kostarykanka za wstawiennictwem Papieża Polaka została uzdrowiona z nieoperacyjnego tętniaka mózgu. Ten cud został wzięty pod uwagę przy procesie kanonizacyjnym Jana Pawła II. Floribeth opowiada, że to cudowne uzdrowienie było przełomem w jej życiu duchowym i rodzinnym. „Było to coś nadzwyczajnego, przekraczającego granice poznania i natury. Daję o tym świadectwo wszędzie, gdzie mogę spotykać się z ludźmi, zarówno w Kostaryce, jak i poza jej granicami, w czasie spotkań we wspólnotach wiary i w wywiadach dla środków społecznego komunikowania się.”

Floribeth dodaje, że cudowne uzdrowienie jest niewyobrażalnym doświadczeniem także dla całej jej rodziny – męża i dzieci. Jak opisuje, Jan Paweł II jest wciąż obecny w jej życiu: „Błogosławiony, święty Jan Paweł II wspiera mnie w trudnych momentach, w chwilach zmęczenia.”

Kostarykanka nie zapomina także o nauczaniu Papieża Polaka, które bardzo dobrze pamięta. Jak zauważa, ujmujące w postawie Jana Pawła II była jego „pokora, przejrzystość wypowiedzi oraz miłość okazywana ludziom młodym i cierpiącym. A Jego nauczanie to prawdziwa skarbnica wiary i wiedzy, wspaniałe refleksje na temat relacji Boga z człowiekiem, na temat roli Kościoła w świecie współczesnym i najważniejszych problemów ludzkości.”

Floribeth zamierza niedługo odwiedzić Polskę. Jak opisuje, wyobraża sobie nasz kraj jako „piękny, wspaniały, doświadczony przez historię, ale mocno związany z Chrystusem i Kościołem.” i przyznaje, że nie może doczekać się tej wizyty i odwiedzin w miejscach związanych z Janem Pawłem II.

Kostarykanka dodaje, że mimo upływu kilku lat, wciąż „dziękuję Panu Bogu i Janowi Pawłowi II za tę szczególną łaskę powrotu do zdrowia w sytuacji po ludzku beznadziejnej.”

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc,naszdziennik.pl

[fot. PAP/EPA]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook