Jedynie prawda jest ciekawa


Uwzględniamy sugestie naszych klientów

17.09.2012

Kasa Stefczyka już drugi raz z rzędu odebrały statuetkę Godło Jakość Obsługi w kategorii spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. To nagroda przyznawana przez klientów. Na dorocznej gali odebrał ja wiceprezes kasy - Ryszard Czerwonka.

Stefczyk.info: Czym nagroda Godło Jakość Obsługi różni się od innych nagród w biznesie?

Ryszard Czerwonka: Najważniejszą różnicą  jest to, że jest to nagroda przyznawana przez 12 miesięcy i to członkowie kasy – nasi spółdzielcy - korzystając z naszych usług codziennie, mogą się logować na portalu jakość obsługi – czy to przez stronę facebook. Mogą tam wpisywać swoje komentarze i oceny. My się z nimi na bieżąco zapoznajemy i odpowiadamy na te komentarze. Mamy też dzięki temu informacje, które fragmenty naszej działalności możemy jeszcze poprawić.

To już druga nagroda, którą kasy odbierają właśnie za jakość obsługi. Co zmieniło się w kasach od momentu przyznania pierwszej statuetki?

Staramy się uwzględniać wszystkie sugestie zmian wnoszone przez naszych klientów, członków spółdzielni. Ta ubiegłoroczna nagroda spowodowała, to że mamy więcej takich krytycznych sugestii, wskazujących pola do poprawy. To dobrze. Próbujemy to przełożyć na naszą codzienną pracę. Pracownicy zaczęli również inaczej oceniać swoją pracę na bieżąco i nie tylko dbać o jakość wynikającą z systemu ISO ale również z takich kontaktów interpersonalnych, werbalnych. Jest zapotrzebowanie na szkolenia w tej dziedzinie. Mamy więc wiele pozytywnych efektów.

Za co klienci was najczęściej chwalą, a co chcieliby jeszcze poprawić?

Najbardziej nas chwalą za bezpośredni kontakt, za taką rodzinną atmosferę. Natomiast tych elementów do poprawy nie ma aż tak wiele. To są czasem jakieś fragmenty działalności wynikające z braku umiejętności pracowników. I to są bardzo dobre wskazówki, które wykorzystujemy w szkoleniu.

Czy to jest prestiżowa nagroda? Co ona oznacza dla firmy? Czy kasy będą zabiegać o kolejne tego typu wyróżnienia?

Oczywiście. To jest najbardziej prestiżowe otrzymać nagrodę od klientów. Oczywiście liczymy na to że klienci nadal będą nas dalej oceniać. Ale jesteśmy elementem rynku finansowego, dlatego chcielibyśmy się porównywać z innymi instytucjami tego rodzaju takimi jak banki, czy firmy pośrednictwa kredytowego.  I jeżeli będziemy mogli w tych kategoriach uczestniczyć, to na pewno będziemy ściślej współpracować z programem.

Ale na pewno zawsze będziemy uważnie śledzić wszystkie oceny klientów – te pozytywne i te mniej pozytywne również.

not. ansa

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook