Jedynie prawda jest ciekawa


Utrudzony Pan Marszałek

19.09.2011

Grzegorz Schetyna przyznał, że obecna kadencja Sejmu to czasu „trudny, ale dobry”. Trudny rzeczywiście, szczególnie dla posła PO. Wprawdzie udało mu się uniknąć poważnych konsekwencji związanych z jego udziałem w niektórych wątkach afery hazardowej, ale zapłacił za to wysoką politycznie cenę.

Schetyna stracił stanowisko szefa MSWiA oraz wicepremiera. A co gorsza, stracił codzienny kontakt z szefem partii Donaldem Tuskiem. Był człowiekiem numer dwa w PO, teraz musi się zadowolić dalszym miejscem. Ostatnio nawet mistrz reformowania kolei Cezary Grabarczyk miał silniejszą pozycję w partii niż obecny marszałek Sejmu.

Nic więc dziwnego, że dla Schetyny była to trudna kadencja (choć mogła się skończyć znacznie gorzej, gdyby rzetelniej badano aferę hazardową). Zadziwiające jest natomiast drugie stwierdzenie, jeszcze bardziej kuriozalne jego rozwinięcie. Bowiem Schetyna uznał, że Sejm obecnej kadencji przeprowadził kilka strategicznych reform. Jakich? Marszałek Sejmu wymienił reformę zdrowia, szkolnictwa wyższego, emerytur pomostowych, armii i OFE. Zdaniem marszałka, to sporo zmieniło.

Żartowniś z naszego marszałka. Szczególne rozbawienie budzi uznanie reform w OFE i armii za sukcesy. Kradzież pieniędzy pracowników i wykorzystanie ich do łatania dziury budżetowej trudno nazwać sukcesem i wielką reformą. Zupełną klapą skończyła się natomiast reforma armii – wojsko nie istnieje, profesjonalizacja skończyła się wraz z podpisaniem kontraktów z żołnierzami. Armii brakuje pieniędzy, sprzętu i żołnierzy. Ale poza tym reforma wyszła świetnie.

Koniec kampanii to czas podsumowań. Jednak politycy mogliby mieć na uwadze zdrowie swoich wyborców. Szokowanie opinii publicznej nieistniejącymi sukcesami władzy może kosztować społeczeństwo zdrowie psychiczne. A tego polska opieka medyczna mogłaby nie przetrwać. Mimo „sukcesów” rządu PO w tej dziedzinie.

Stanisław Żaryn

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook