Jedynie prawda jest ciekawa


Urbański we „wSieci”: Zwycięstwo Dudy realne!

20.02.2015

Andrzeja Dudę czekają trzy miesiące bardzo ciężkiej pracy. Nie zapominajmy, że choć to nie najbardziej miarodajny czynnik, to jednak Bronisław Komorowski cieszy się w badaniach wciąż bardzo wysokim zaufaniem społecznym. Andrzej Duda musi teraz mozolnie przekonywać kolejne grupy społeczne, że następuje czas na zmiany. A teraz w Polsce jest na pewno sprzyjający klimat do tych zmian - mówi Andrzej Urbański w wywiadzie dla tygodnika „wSieci”.

Według byłego prezesa TVP i dawnego szefa kancelarii śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zwycięstwo Andrzej Dudy w wyborach prezydenckich jest realne. Urbański tłumaczy, że rosnące napięcia społeczne sprzyjają przemianom politycznym w Polsce.

- Po siedmiu latach ich (protesty społeczne – red.) wyciszania zaczynają się teraz coraz bardziej rozlewać. I tu nie chodzi o to, które postulaty są bardziej słuszne, które mniej, a które być może w ogóle nie mają uzasadnienia. Chodzi o to, że konkretne grupy społeczne zgłaszają się do państwa, do rządu o konkretną pomoc. Kiedy do obecnie protestujących dojdą nauczyciele, pielęgniarki, opiekunowie niepełnosprawnych dzieci, itd. to siła tych protestów może zagrozić rządowi Ewy Kopacz. A to z kolei sprawi, że Bronisław Komorowski zacznie poważnie tracić swój elektorat - zauważa Urbański.

Dodaje, że napięcia społeczne mogą stać się przyczyną porażki wyborczej prezydenta Komorowskiego. - Jeżeli protesty nie zostaną wyciszone, a na razie nie widać pomysłu na uspokojenie nastrojów społecznych, jeżeli zaczną się zaostrzać, co jest o tyle prawdopodobne, że pani premier w exposé obiecała wszystko wszystkim, przy okazji strajku górników pokazała zaś, iż wszystko można uzyskać, jak się protestuje, wtedy nie tylko PO będzie musiała ponieść ciężką klęskę w wyborach, lecz sprawi, że Andrzej Duda może w drugiej turze zagrozić Bronisławowi Komorowskiemu — uważa.

Pytany o największe zalety Andrzeja Dudy, Andrzej Urbański wskazuje na „odnowiony język”. - On jest jego głównym atutem. To język zaczerpnięty po trosze z kampanii i prezydentury Lecha Kaczyńskiego, ale po trosze jest w nim nowa myśl. Brzmi ona w skrócie: sytuacja, w której znalazło się dziś młode pokolenie Polaków, jest skandalem. Dane GUS opublikowane na 25-lecie III RP mówią, że realny dochód budżetowy w rodzinach zmniejszył się ze 109 na 101 w porównaniu z 1989 r. I nikt się tym nie zainteresował! Tej wielkiej grupy wykluczonych nie widać w telewizjach. Tymczasem mamy dziś w Polsce faktycznie do czynienia z afrykańskim krajem za rogatkami dużych miast, a być może także w ich środku — tłumaczy. Zaznacza przy tym, że „problemem jest fakt, że ci ludzie są w wyborach niewidoczni”.

Mówiąc o wadach Dudy, Urbański wskazuje, że „nie znajduje większych zagrożeń”. - Poza tym, że musi zachować tempo w doganianiu zawodników wagi ciężkiej w polityce. Jest bardzo ujmujący, szeroko uśmiechnięty, optymistyczny, posługuje się językiem dynamicznym. I może dzięki tej energii właśnie żadnych wad nie widać. Spotkałem się z takimi opiniami w kręgach PiS, że nie trzeba go odmładzać, bo on już jest za młody. Czekam jednak na sygnały, aż nawiąże kontakt z młodzieżą, aż pojawi się wyraźny ślad, że on chce im coś zaoferować
— zaznacza Andrzej Urbański.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


Cała rozmowa w tygodniku „wSieci”. POLECAMY!

„wSieci” - tygodnik osobistych opinii w sprzedaży także w formie e-wydania.

wrp/jkub

[fot. Stefczyk.info/"wSieci"]

Warto poczytać

 1. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 2. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 3. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 4. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 5. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 6. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 7. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

 8. 1270lisinkapsszynka 06.04.2018

  Tomasz Lis nie wytrzymuje ciśnienia i bezpardonowo atakuje Jarosława Kaczyńskiego

  Ależ zabolała ich decyzja komitetu wykonawczego PiS i Jarosława Kaczyńskiego

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook