Jedynie prawda jest ciekawa


Urbański: W TVP nie ma miejsca dla propagandystów

30.12.2015

"To nie jest czas na propagandę. Przyszedł czas na zrównoważone media publiczne".

Andrzej Urbański, były prezes TVP, uważa, że w mediach publicznych powinny zajść poważne zmiany. W rozmowie z "Super Expressem" Urbański zaznacza, że dla PiS-u szybka wymiana władz mediów publicznych jest logiczna i uzasadniona. "Z punktu widzenia PiS to oczywiście bardzo dobry pomysł. Obecnie rządząca partia nie ma zbyt dużego dostępu do mediów o szerokim zasięgu. Zmiany w mediach publicznych mają jej ten dostęp zapewnić" - zaznacza.

W ocenie Urbańskiego obecnie media należy ocenić źle. "Tu jest pytanie, czy media są nadal publiczne, tzn. spluralizowane i reprezentujące wszystkie główne nurty w polskiej debacie publicznej. Otóż w moim przekonaniu takie nie są. Nie wszystkie poglądy w tych mediach występują. A nawet jeśli występują, to jako dekoracja czy też przecinek w całym zdaniu. Z tego punktu widzenia zmiany prowadzone przez PiS dają możliwość pojawiania się w mediach publicznych choćby takich kontrowersyjnych ludzi jak pański szef" - mówi dziennikarzowi "SE". Dodaje, że "tę małą ustawę traktuje jako wstęp do głębszej reformy mediów publicznych".

W ocenie Urbańskiego PiS nie zatrzyma się na przejęciu władzy w mediach publicznych. "Znając takich ludzi jak Krzysztof Czabański, który reformą mediów się zajmuje, jestem przekonany, że sprawa reformy mediów publicznych zostanie doprowadzona do końca. Istnieje bowiem potrzeba, aby stworzyć z TVP i Polskiego Radia instytucje ponadrynkowe. Jeśli zostawiłoby się telewizję publiczną bez przekształceń, to bardzo łatwo padłaby ona łupem różnych kapitałów grasujących na rynkach. Teraz mają być stworzone takie zabezpieczenia, które te instytucje pozostawią w polskich rękach" - zaznacza Urbański.

Urbański wskazuje, że w TVP nie powinno być miejsca dla propagandystów. "My, ludzie mediów, wszyscy jesteśmy przekonani, że nie należy dopuszczać do mediów publicznych propagandystów żadnej opcji. I to jest klucz do wyrównania tego, aby poziom tych mediów był wysoki" - uważa były prezes telewizji publicznej.

"To nie jest czas na propagandę. Przyszedł czas na zrównoważone media publiczne, w których będą się wypowiadać ludzie z różnej strony sporu politycznego. Nie można dopuścić, by dziennikarze mediów publicznych najpierw mieli pogląd w jakiejś sprawie i pod ten pogląd tworzyli materiały, w których prezentowaliby swoją objawioną prawdę. Takie dziennikarstwo jest do wyrzucenia" - tłumaczy Urbański.

Ciekawe, jak będzie wyglądało odbijanie mediów przez PiS...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook