Jedynie prawda jest ciekawa

Urbański: Straszenie PiS-em już się nie uda

12.05.2015

Andrzej Urbański na łamach "Gazety Wyborczej" podkreśla, że "twardy wyborca PO zdradził swoją partię".

Andrzej Urbański Dla „Wyborczej” zaznaczył, że pierwsza tura wyborów prezydenckich okazała się ogromną porażką rządzących. Polacy pokazali, że są przeciwni systemowi, który jest w Polsce. Dziennikarz i były prezes TVP zaznacza, że osoby, które poparły Pawła Kukiza, nie zagłosują na Komorowskiego, bo jest on „uosobieniem establishmentu”. Czy to oznacza, że wyborcy Kukiza poprą Andrzeja Dudę? Urbański nie daje pewnej odpowiedzi.

„Pewnie ich głosy się jakoś podzielą, część z nich może zostanie w domu”- czytamy na łamach Wyborczej.

Młodzi opowiedzieli się przeciwko systemowi, bo mają dosyć bezrobocia, umów śmieciowych. Nie można tej młodzieży sprowadzić tylko do zagadnienia okręgów jednomandatowych.

„Czy Kukizowi blisko do PiS? Nie wiem. Na pewno daleko mu do PO”- stwierdził b. szef kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Według dziennikarza, największą wadą kampanii Komorowskiego był fakt, że odnosił się do ludzi „zadowolonych i sytych”. Jednak takich jest niewielu, Reszta musi na co dzień zmagać się z bezrobociem, niskimi zarobkami.  PO zapewne nie zmieni swojej strategii i będzie zachęcać do głosowania na Komorowskiego, tak jak do tej pory.

Za Andrzej Dudą przemawia entuzjazm, energia i optymizm,

Urbański stwierdził, że decydujące mogą być debaty, które czekają kandydatów na prezydenta.

"Gazeta Wyborcza", es

fot. TVN24/wPolityce.pl

 

Warto poczytać

 1. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 2. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 3. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 4. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 5. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 6. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 7. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook