Jedynie prawda jest ciekawa

Urbański: Straszenie PiS-em już się nie uda

12.05.2015

Andrzej Urbański na łamach "Gazety Wyborczej" podkreśla, że "twardy wyborca PO zdradził swoją partię".

Andrzej Urbański Dla „Wyborczej” zaznaczył, że pierwsza tura wyborów prezydenckich okazała się ogromną porażką rządzących. Polacy pokazali, że są przeciwni systemowi, który jest w Polsce. Dziennikarz i były prezes TVP zaznacza, że osoby, które poparły Pawła Kukiza, nie zagłosują na Komorowskiego, bo jest on „uosobieniem establishmentu”. Czy to oznacza, że wyborcy Kukiza poprą Andrzeja Dudę? Urbański nie daje pewnej odpowiedzi.

„Pewnie ich głosy się jakoś podzielą, część z nich może zostanie w domu”- czytamy na łamach Wyborczej.

Młodzi opowiedzieli się przeciwko systemowi, bo mają dosyć bezrobocia, umów śmieciowych. Nie można tej młodzieży sprowadzić tylko do zagadnienia okręgów jednomandatowych.

„Czy Kukizowi blisko do PiS? Nie wiem. Na pewno daleko mu do PO”- stwierdził b. szef kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Według dziennikarza, największą wadą kampanii Komorowskiego był fakt, że odnosił się do ludzi „zadowolonych i sytych”. Jednak takich jest niewielu, Reszta musi na co dzień zmagać się z bezrobociem, niskimi zarobkami.  PO zapewne nie zmieni swojej strategii i będzie zachęcać do głosowania na Komorowskiego, tak jak do tej pory.

Za Andrzej Dudą przemawia entuzjazm, energia i optymizm,

Urbański stwierdził, że decydujące mogą być debaty, które czekają kandydatów na prezydenta.

"Gazeta Wyborcza", es

fot. TVN24/wPolityce.pl

 

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook