Jedynie prawda jest ciekawa

Urbański o zachowaniu Lisa i "GW": "To przejaw pewnej histerii"

08.12.2015

Posługując się psychologią głębi, wypowiedź Tomasza Lisa można uznać za ujawnianie własnych pragnień – tłumaczy w rozmowie z „Super Expressem” Andrzej Urbański przyczyny spazmów paniki u „pluszaka władzy”.

- Można to interpretować na kilka sposobów. Po pierwsze, jako przejaw pewnej histerii, która panuje w różnych kręgach w Polsce. Po drugie, posługując się psychologią głębi, wypowiedź Tomasza Lisa można uznać za ujawnianie własnych pragnień – tłumaczy w rozmowie z „Super Expressem” Andrzej Urbański przyczyny spazmów paniki u „pluszaka władzy”.

- W zapowiedzi niemieckiego programu padły słowa, że to ostatni rycerz walczący z hordami, które opanowały Polskę. Więc może to taka projekcja Tomasza Lisa: "Ja jestem tym bez skazy, który walczy o demokrację" – dodał  były prezes TVP.

- Są w Polsce kręgi, które uważają, że nie obowiązują ich zasady, przyjęte przez ogół społeczeństwa. Przedstawiciele tych kręgów, tzw. salonu, czują, że są ponad regułami i wartościami, które rządzą "tymi gorszymi". Jako tych gorszych odbierają nie tylko dziennikarzy niepokornych – wyjaśnia „filozofię” „elit” medialno-politycznych III RP.

Urbański tłumaczy też, że mimo odebrania pismu Michnika rządowych ogłoszeń i rezygnacji z prenumeraty przez urzędy centralne, środowisko to przetrwa i nadal będzie szkodzić krajowi.

-  Wystarczy się posłużyć przykładem Węgier, Słowacji czy Czech, gdzie zachowania liberalnych elit medialnych powodują, że ich głos w różnych miejscach Europy jest słuchany. A ich opinie, analizy, są jedynym przekazem, który do zachodnich odbiorców dociera – mówi Urbański.

Slaw/ "Super Express"

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook