Jedynie prawda jest ciekawa


Urbański: Nie potrafię zrozumieć agresji Lisa

07.11.2015

Były szef TVP tłumaczy kiedy zaczęła się nienawiść Tomasza Lisa do PiS.

Andrzej Urbański, były szef TVP, przekonuje w rozmowie z "Super Expressem", że fakt odkładania w czasie ogłoszenia składu nowego rządu, to efekt ciągłych negocjacji wewnątrz PiS.

"Wynika to z przedłużających się negocjacji w sprawie reorganizacji centrum administracyjnego. Wiemy, że PiS zapowiadało likwidację kilku ministerstw, powstanie nowych, inne resorty zostaną połączone. Ma powstać m.in. ministerstwo energetyki, pod nadzór którego trafią spółki z sektora energetycznego." - mówi Urbański.

Urbański odnosi się też do medialnej awantury wokół ewentualnych kandydatur ministerialnych Michała Kamińskiego i Antoniego Macierewicza.

"Ważniejsze niż to, kto personalnie będzie ministrem, jest wprowadzenie odpowiedniego nadzoru nad służbami specjalnymi, bo do tej pory był on fikcją." - mówi.

"Nie można wykluczyć, że żaden z przedstawianych w mediach kandydatów, ani Jarosław Gowin, ani Antoni Macierewicz szefem MON nie zostanie, a posadę ministra obejmie zupełnie ktoś inny." - dodaje.

Zdaniem Urbańskiego, Donald Tusk ma szansę wyjść spod niemieckiej kurateli. Zwraca uwagę na to, że w sprawie zewnętrznej granicy Unii, Tusk pierwszy raz miał inne zdanie niż kanclerz Niemiec.

"Do tej pory Donald Tusk współpracował ręka w rękę z Angelą Merkel i nie wychylał się w żadnej sprawie."  - powiedział Urbański.

Andrzej Urbański był tym, który zatrudnił w TVP Tomasza Lisa. Dziś tej decyzji zapewne żałuje. Jak sam mówi: "Jego agresji wobec PiS, która narastała po 2010 r. w zastraszającym tempie, nie potrafię zrozumieć. Być może Lis postanowił wrócić do marzeń o karierze politycznej."

"Ta przemiana zaczęła się po tragedii smoleńskiej. Ta niebywała agresja wobec PiS i Jarosława Kaczyńskiego była czymś zdumiewającym. Takie zachowania nie powinny być tolerowane." - dodaje Urbański.

mly/se.pl

fot. [wPolityce.pl]

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook