Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Urbański: Nie potrafię zrozumieć agresji Lisa

07.11.2015

Były szef TVP tłumaczy kiedy zaczęła się nienawiść Tomasza Lisa do PiS.

Andrzej Urbański, były szef TVP, przekonuje w rozmowie z "Super Expressem", że fakt odkładania w czasie ogłoszenia składu nowego rządu, to efekt ciągłych negocjacji wewnątrz PiS.

"Wynika to z przedłużających się negocjacji w sprawie reorganizacji centrum administracyjnego. Wiemy, że PiS zapowiadało likwidację kilku ministerstw, powstanie nowych, inne resorty zostaną połączone. Ma powstać m.in. ministerstwo energetyki, pod nadzór którego trafią spółki z sektora energetycznego." - mówi Urbański.

Urbański odnosi się też do medialnej awantury wokół ewentualnych kandydatur ministerialnych Michała Kamińskiego i Antoniego Macierewicza.

"Ważniejsze niż to, kto personalnie będzie ministrem, jest wprowadzenie odpowiedniego nadzoru nad służbami specjalnymi, bo do tej pory był on fikcją." - mówi.

"Nie można wykluczyć, że żaden z przedstawianych w mediach kandydatów, ani Jarosław Gowin, ani Antoni Macierewicz szefem MON nie zostanie, a posadę ministra obejmie zupełnie ktoś inny." - dodaje.

Zdaniem Urbańskiego, Donald Tusk ma szansę wyjść spod niemieckiej kurateli. Zwraca uwagę na to, że w sprawie zewnętrznej granicy Unii, Tusk pierwszy raz miał inne zdanie niż kanclerz Niemiec.

"Do tej pory Donald Tusk współpracował ręka w rękę z Angelą Merkel i nie wychylał się w żadnej sprawie."  - powiedział Urbański.

Andrzej Urbański był tym, który zatrudnił w TVP Tomasza Lisa. Dziś tej decyzji zapewne żałuje. Jak sam mówi: "Jego agresji wobec PiS, która narastała po 2010 r. w zastraszającym tempie, nie potrafię zrozumieć. Być może Lis postanowił wrócić do marzeń o karierze politycznej."

"Ta przemiana zaczęła się po tragedii smoleńskiej. Ta niebywała agresja wobec PiS i Jarosława Kaczyńskiego była czymś zdumiewającym. Takie zachowania nie powinny być tolerowane." - dodaje Urbański.

mly/se.pl

fot. [wPolityce.pl]

 

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook