Jedynie prawda jest ciekawa


Urbański: Najlepsza pomoc to pozbycie się terrorystów

14.08.2014

„Jedyną metodą jest wyrzucenie żołnierzy poprzebieranych w dziwne mundury” - mówi Andrzej Urbański.

Były prezes telewizji publicznej Andrzej Urbański uważa, że wysłanie przez Rosję konwoju na Ukrainę ma postawić ten kraj w złym świetle. „Może ten konwój jest próbą wymuszenia pomocy i postawienia ukraińskiej strony w złym świetle. Nie wpuszczą konwoju – niedobrze, bo mogą być tam np. leki, wpuszczą – też nie dobrze, bo nie wiadomo, czym może to grozić” – stwierdził w Telewizji Republika.

W jego ocenie najlepszą formą pomocy i zażegnania konfliktu na Ukrainie jest pozbycie się terrorystów. „Powinno się po prostu zabrać tych, którzy są przyczyną wszelkich możliwych nieszczęść, jedyną metodą jest wyrzucenie żołnierzy poprzebieranych w dziwne mundury” – powiedział.

Urbański dodał, że Rosja dopuszcza się takich działań z obawy przed przynoszącymi sukces operacjami ukraińskimi. „To wszystko była reakcja na to, że Ukraińcom się powiodło. Odcinają rebeliantów od granicy z Rosją, co sprawi, że, prędzej czy później, zostaną oni wzięci do niewoli” – mówił.

Dodał, że sądzi iż osoby bezpośrednio odpowiedzialne za zestrzelenie malezyjskiego samolotu mogą już nie żyć. „Ci, którzy wydali rozkaz zestrzeleniamalezyjskiego samolotu, nie przeżyją, może nawet już nie żyją” – dodał.

TK
[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook