Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Urbański: Najlepsza pomoc to pozbycie się terrorystów

14.08.2014

„Jedyną metodą jest wyrzucenie żołnierzy poprzebieranych w dziwne mundury” - mówi Andrzej Urbański.

Były prezes telewizji publicznej Andrzej Urbański uważa, że wysłanie przez Rosję konwoju na Ukrainę ma postawić ten kraj w złym świetle. „Może ten konwój jest próbą wymuszenia pomocy i postawienia ukraińskiej strony w złym świetle. Nie wpuszczą konwoju – niedobrze, bo mogą być tam np. leki, wpuszczą – też nie dobrze, bo nie wiadomo, czym może to grozić” – stwierdził w Telewizji Republika.

W jego ocenie najlepszą formą pomocy i zażegnania konfliktu na Ukrainie jest pozbycie się terrorystów. „Powinno się po prostu zabrać tych, którzy są przyczyną wszelkich możliwych nieszczęść, jedyną metodą jest wyrzucenie żołnierzy poprzebieranych w dziwne mundury” – powiedział.

Urbański dodał, że Rosja dopuszcza się takich działań z obawy przed przynoszącymi sukces operacjami ukraińskimi. „To wszystko była reakcja na to, że Ukraińcom się powiodło. Odcinają rebeliantów od granicy z Rosją, co sprawi, że, prędzej czy później, zostaną oni wzięci do niewoli” – mówił.

Dodał, że sądzi iż osoby bezpośrednio odpowiedzialne za zestrzelenie malezyjskiego samolotu mogą już nie żyć. „Ci, którzy wydali rozkaz zestrzeleniamalezyjskiego samolotu, nie przeżyją, może nawet już nie żyją” – dodał.

TK
[Fot. PAP/EPA]

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook