Jedynie prawda jest ciekawa


Uratował popularnego łosia, teraz miażdży urzędników

29.11.2014

„Urzędnik jest odporny na wszystko. Ciężko jest odrąbać komuś ryj od koryta”.

Media mainstreamowe dokładnie relacjonowały historię rannego łosia, którego znaleziono w województwie Podlaskim. Zwierze, potrącone przez samochód, leżało przez kilka dni w lesie. Dziennikarzom TVN nie udało się zainteresować sprawą żadnych służb. Zwierzęciu nikt nie chciał pomóc.

Dopiero po interwencji stacji TVN łosia przewieziono do specjalnego ośrodka, w którym leczy się takie przypadki.

Do sprawy wróciła stacja TVN w sobotni poranek. Jednak audycja mogła zaskoczyć i widzów i dziennikarzy.

Franciszek Januszewicz, szef ośrodka opieki nad dzikimi zwierzętami, usadził dziennikarzy. Odpowiadając na radosne pytanie o losy łosia najpierw poinformował, że zwierze prawdopodobnie zostanie uśpione, co wywołało zaskoczenie.

Jednak jeszcze ciekawsza była odpowiedź na pytanie, czy lokalni urzędnicy, którzy nie chcieli łosiowi pomoc, interesują się losem zwierzęcia.

„Urzędnika trudno jest zawstydzić. Urzędnik jest odporny na wszystko. Jak się dorwie do władzy, zapomina o wszystkim, po co jest po co go ludzie go wybrali. Ciężko jest odrąbać komuś ryj od koryta, jak się do tego dorwie. Nie interesują go żadne inne sprawy, tylko własne” - powiedział Januszewicz.

Takiej odpowiedzi zdaje się w TVN się nie spodziewali.

TK
[Fot. Stefczyk.info/TVN]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 6. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook