Jedynie prawda jest ciekawa

UPR popiera dążenie do przywrócenia kary śmierci

30.11.2011

Bardzo nas cieszy podniesienie przez Prawo i Sprawiedliwość problemu przywrócenia kary głównej oraz poparcie dla niej Posłów Solidarnej Polski. Unia Polityki Realnej, od momentu powstania, konsekwentnie stoi na stanowisku jasno wskazującym na konieczność przywrócenia kary śmierci za najbardziej brutalne i ciężkie przestępstwa - mówi dr Bartosz Józwiak, Prezes Unii Polityki Realnej.

- Z uznaniem przyjmuję wypowiedź Posła Przemysława Wiplera (PiS; naszego byłego członka i kandydata, któremu w ostatnich wyborach udzieliliśmy poparcia) w Radiu TOK FM, w której deklaruje, iż w głosowaniu nad przywróceniem kary śmierci poparłby taki wniosek. Cieszy mnie, to szczególnie, gdyż jest to jeden z naszych stałych postulatów, a dziś, w czasach lewackiej nagonki i pochylania się na wybujałymi prawami zbrodniarzy (przy jednoczesnym zapominaniu o ich ofiarach) myśli się często przebaczenie z bezkarnością, a obrona normalności i porządku prawnego (którego kara główna jest integralną częścią) staje czynem wręcz heroicznym – mówi prezes Unii Polityki Realnej.

- Jak widać Unia Polityki Realnej jest trwałą i dobrą kuźnią poglądów. Dlatego deklarujemy swoje poparcie dla działań podejmowanych na rzecz przywrócenia kary głównej, ale także pomoc w przygotowaniu, wolnościowych w duchu, inicjatyw ustawodawczych, które jak mniemam będzie przygotowywał i zgłaszał Pan Poseł Przemysław Wipler. Dziś Polska potrzebuje współdziałania przy dobrych projektach dla Polski i jej obywateli.

Jednocześnie pragnę podkreślić, że czas skończyć z postmodernistycznymi interpretacjami i dywagacjami oraz jasno stwierdzić, iż kara śmierci nie stoi w sprzeczności z Magisterium Kościoła Katolickiego. Wystarczy sięgnąć do Biblii, Katechizmu, dokumentów i wypowiedzi Papieży
- dodaje.

UPR

[fot.upr.org.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook