Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Upał „otrzeźwi” lemingi?

12.08.2015

Ciekawe, czy gdyby odcięto prąd w Warszawie, lemingi chłodząc swoje puste łby pod kranem dostrzegłyby wpływ ogólnopolskiej polityki na zwykłe życie? – zastanawia się na łamach „Gazety Polskiej” Jacek Liziniewicz.

Publicysta snuje dość realną wizję stolicy odciętej od prądu w czasie największego upału. Co mogłoby się wówczas wydarzyć?

„Spocone lemingi szukające w piwnicach albo pod beczkowozami. Zamiast klimatyzatorów ludzie musieliby liczyć na siłę własnych rąk i wachlarze. Ciekawe, czy wtedy, chłodząc swoje puste łby pod kranem (o ile byłaby akurat woda), dostrzegliby wpływ ogólnopolskiej polityki na zwykłe życie” – zastanawia się publicysta.

Jednocześnie wyjaśnia on, że wizja ta nie jest aż tak nierealna biorąc pod uwagę stan sieci przesyłowej w stolicy, a także zaniechania rządu PO-PSL w energetyce.

„Ludzie znający się na energetyce mówią, że w ciągu ośmiu lat przygotowano sześć różnych dokumentów i nic z tego nie wynikało. Elektrownia atomowa to ciągle melodia przyszłości” – wylicza Jacek Liziniewicz i podkreśla, że sprawa tak samo wygląda jeśli chodzi o rozwój odnawialnych źródeł energii.

Jak zauważa publicysta, kto kieruje się zdrowym rozsądkiem widzi, że to efekt zaniedbań rządu. „Może upał sprawi, że dostrzegą to również w Leningradzie” – zauważa publicysta „Gazety Polskiej”.

mmil/"Gazeta Polska"

[Fot. wPoltyce.pl]

Słowa kluczowe:

lemingi

,

Warszawa

,

energetyka

,

upał

,

PO-PSL

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook