Jedynie prawda jest ciekawa


Upadek "symboli" x 2

01.03.2013

Pierwszy upadek "symbolu" miał miejsce w Katowicach. Pod ciężarem zebranych dowodów katowicki sąd uznał, że sprawę rzekomego "zniszczenia" przeze mnie pomnika "wdzięczności" ZSRR należy umorzyć.

Jednym z ważniejszych argumentów był fakt, że nikt nie przyznał się do jego posiadania. W takim przypadku trzeba zastanowić się nad wspólną inicjatywą środowisk patriotycznych, która zmierzać powinna do usunięcia w całej Polsce wszystkich pomników okupanta. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku zaborcze pomniki burzono bez przeszkód. Blisko 100 lat później możemy doprowadzić do sytuacji, w której oczyścimy kraj z totalitarnych monumentów. To inicjatywa KPN-OP na 100-lecie odzyskania niepodległości.

Komunistyczne władze nie dbały o odpowiednie akty prawa miejscowego i prawa własności pomników "wdzięczności". Dlatego katowickim wzorem z dużym prawdopodobieństwem można traktować je w kategoriach samowoli budowlanej - a te z mocy prawa podlegają rozbiórce. Środowiska patriotyczne powinny przejrzeć lokalne archiwa, które mogą nam dostarczyć argumentów. Inną kwestią jest marnotrawienie pieniędzy publicznych na utrzymywanie setek pomników okupanta. Jeśli gdzieś okaże się, że pomnik był własnością PZPR to za 23 lata konserwacji rachunek wystawmy jej następcy prawnemu, tj. SLD.

LINK DO WYSTĄPIENIA PRZED SĄDEM I UŻYTE ARGUMENTY:

http://www.youtube.com/watch?v=B_RAqNCezK8

Drugi symboliczny upadek miał miejsce w stolicy Wielkopolski. Poznański sąd skazał byłego pilskiego senatora Henryka Stokłosę na 8 lat więzienia. Salę rozpraw opuścił jako osoba zatrzymana, która na wynik apelacji będzie oczekiwała w jednostce penitencjarnej. Stokłosa był jedynym senatorem I kadencji, który nie został wybrany przy wsparciu NSZZ "Solidarność".

O ile nie był wtedy kandydatem PZPR to jednak należał do partii komunistycznej. Został z niej wykluczony - co wynika z notki na Wikipedii. Sam fakt, że kandydował w 1989 roku bez wsparcia Solidarności wskazuje jego miejsce na lewej stronie sceny politycznej. Zajmuje 24. miejsce na liście najbogatszych Polaków według miesięcznika "Forbes".

Henryk Stokłosa "załatwiał" swoje problemy podatkowe nielegalnie. Być może wieloletnie przebywanie na Wiejskiej i majątek dawały mu wrażenie nieograniczonych możliwości oraz bezkarności. Okazało się, że w swoich rachubach mocno się przeliczył. To definitywny jego upadek.

Adam Słomka
Przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny
Poseł na Sejm RP (1991-2001)

[fot. PAP/Jacek Kaczmarczyk]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook