Jedynie prawda jest ciekawa


Ukrainizacja polskiej polityki

22.06.2013

Najpierw Platforma, a także Donald Tusk nabroili, a teraz tonem moralistów pouczają innych

Po ujawnieniu przez media wydatków Platformy na wina, cygara, garnitury, nocny klub, „haratanie w gałę”, Donald Tusk zapowiedział, że jego partia złoży projekt ustawy likwidujący finansowanie partii z budżetu państwa.

Najpierw Platforma, a także Donald Tusk nabroili, a teraz tonem moralistów pouczają innych. Donald Tusk po raz kolejny wykazał się hipokryzją i obłudą. To oczywiście odwracanie uwagi od finansów Platformy, w myśl porzekadła, że „złodziej najgłośniej krzyczy, łapać złodzieja”.

Dobrze, że po ujawnieniu informacji, że jego syn pracował dla linii OLT, należących do Amber Gold, premier nie wpadł na pomysł likwidacji wszystkich linii lotniczych. Uchroniłby tym Michała Tuska przed ewentualnymi kłopotami, gdyby znowu chciał łączyć pracę dla państwowej spółki z pracą dla linii lotniczych należących dla aferzysty.

Wracając do pomysłu Donalda Tuska, politolog dr hab. Rafała Chwedoruk stwierdził słusznie, że jest to pomysł na ukrainizację polskiej polityki. Na Ukrainie partie nie są finansowane z budżetu i o dziwo bronią się przed takim pomysłem. Ale nikt rozsądny nie powie, że ich finansowanie jest transparentne. Partie ukraińskie w znacznej mierze są uzależnione od tamtejszych oligarchów.

Widocznie Donald Tusk chce powrotu do czasów kiedy był szefem Kongresu Liberalno-Demokratycznego, a jego środowisko było nazywane” liberały-aferały”. Warto przytoczyć fragment zeszłorocznego prorządowego Newsweeka: Opowiada były parlamentarzysta Kongresu: – To była wolna amerykanka. Do naszego biura w Marriotcie gotówka wjeżdżała w reklamówkach, na stolikach leżały dolce.

Ukrainizacja, o której mówił wspomniany politolog, odbywa się także na innych płaszczyznach. W zwalczaniu opozycji Platforma okazuje się pilnym uczniem ukraińskiego prezydenta Janukowycza. Konsekwentnie wprowadza wschodnie metody walki politycznej

To Platforma uruchomiła procedurę postawienia przed Trybunałem stanu lidera opozycji Jarosława Kaczyńskiego. Decyzja ta jest czysto polityczna i jest przejawem szykan lidera opozycji ze strony partii rządzącej.

Teraz, niezależna tylko z nazwy prokuratura, po doniesieniu posła Platformy zajmuje się oświadczeniem majątkowym prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Ta niezależna tylko z nazwy prokuratura nie ma na tyle odwagi by zająć się także oświadczeniem majątkowym premiera Tuska. Donald Tusk w oświadczeniach majątkowych i rejestrach korzyści nie wpisywał zakupów robionych dla niego i jego małżonki z partyjnej kasy PO. Gdy opisały je media, Tusk się do nich przyznał. Niezależna tylko z nazwy prokuratura jakoś tym boi się zająć. Strach Was obleciał panie i panowie prokuratorzy, że musielibyście zająć się samym premierem Tuskiem?

Ale jak niezależna tylko z nazwy prokuratura miałaby odwagę zając się sprawami Donalda Tuska, jak ona boi się prześwietlić ministra Nowaka i jego dziwne relacje z pewną firma, która zarabia kokosy na kontraktach ze spółkami państwowymi i urzędami. Boją się ministra, to jak wielki strach ich ogarnia na samą myśl, że mieliby zająć się samym premierem.

Dr hab. Rafał Chwedoruk ma rację, że obserwujemy ukrainizację polskiej polityki i to w wielu wymiarach. Za wprowadzanie wschodnich standardów odpowiedzialna jest Donald Tusk i jego partia.

Marcin Mastalerek

Poseł PiS

[fot: PAP/Tomasz Waszczuk]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook