Jedynie prawda jest ciekawa


Ujazdowski: wstrzymać budowę SIO

17.02.2012

Trzeba wstrzymać budowę nowego systemu informacji oświatowej, który zagraża prawu do prywatności. Systemu, do którego każda szkoła lub placówka oświatowa musi przesłać dane dotyczące m.in. ilości uczniów, nauczycieli, majątku szkoły i jej wydatków.

Kompromitacja rządu w/s porozumienia ACTA nie jest jedynym przypadkiem działania, które zagraża podstawowym wolnościom jednostki. Rząd pomimo protestów i wniosku do Trybunału Konstytucyjnego przystępuje do budowy nowego systemu informacji oświatowej, w którym gromadzone będą bez zgody rodziców dane wrażliwe o uczniach takie jak ocena stanu niepełnosprawności i rodzaj opinii psychologicznej. Polska będzie jedynym krajem w Europie gromadzącym na zasadzie przymusu tak wrażliwe dane o uczniach. Trzeba żądać wstrzymania budowy nowego systemu do czasu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, że we wniosku wskazujemy na naruszenie konstytucyjnego prawa do prywatności i autonomii informacyjnej.

Blog K. M. Ujazdowskiego

Budowa złego i antywolnościowego systemu ma pochłonąć 21 mln złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Poinformowała o tym minister Szumilas w odpowiedzi na zapytanie poselskie. 

Strona Sejmu

To marnotrawienie środków, które powinny być wykorzystane na pozytywne cele. Najważniejsza jest jednak obrona zasad i prawa do prywatności.

Kazimierz Michał Ujazdowski
[Fot.Mik]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook