Jedynie prawda jest ciekawa


Tyszka: Wątpię w skuteczność audytu w Warszawie

14.09.2016

"Jeśli chodzi o audyt, który ma być przeprowadzony przez prezydent Warszawy to jest to tak jakby Marcin P. wyszedł z aresztu i robił audyt w sprawie Amber Gold” - powiedział w programie "Polityczny kwadrans" Stanisław Tyszka z Kukiz'15, wicemarszałek Sejmu.

Tyszka wskazywał także na dużą nieskuteczność prokuratury.

„95 proc. spraw w sprawie nadużyć przy reprywatyzacji warszawskiej jest umarzana. Ewidentnie mamy sytuację, że państwo polskie nie zdało egzaminu. Dopuściło do przekrętów na masową skalę, na miliardy złotych. Musi wejść Sejm i wykonując swoją funkcję kontrolną przyjrzeć się jak wyglądały w ciągu tych lat ministerstwa finansów, skarbu, rolnictwa oraz jak działała prokuratura i samorządy” – podkreślił.

Dodał, że obywatele mają prawo poznać prawdę.

„Komisje śledcze powołuje się, kiedy państwo nie radzi sobie z jakimś tematem. Tutaj mamy temat reprywatyzacji w ciągu ostatnich 27 lat, który w całej Polsce kosztował miliardy złotych i miał przede wszystkim olbrzymie koszty społeczne tzn. tysiące obywateli wyrzuconych na bruk” – mówił wicemarszałek Sejmu w programie „Polityczny kwadrans”.

Jak dodał, ma wątpliwości co do skuteczności audytu w Warszawie.

„Jeśli chodzi o audyt, który ma być przeprowadzony przez prezydent Warszawy to jest to tak jakby Marcin P. wyszedł z aresztu i robił audyt w sprawie Amber Gold” – zauważył.

Zdaniem wicemarszałka Sejmu jest to wina braku konkretnych rozwiązań prawnych w sprawie reprywatyzacji.

„Prawowici obywatele sądzili się latami i byli zmuszenie do sprzedawania, często za grosze, roszczeń osobom, które zaczynały się tym zajmować zawodowo” – mówił na antenie TVP 1.

Stanisław Tyszka podkreślił, że komisja śledcza powinna obnażyć mechanizmy reprywatyzacji. Powinna być także podstawą do stworzenia nowego prawa.

„Pomysł jest bardzo realny, chodzi o to, aby komisja pokazał mechanizmy. Komisja powinna poprzez swoją rzetelną pracę stworzyć podstawy do uregulowania tej kwestii. Ciągle mamy do czynienia z sytuacją, kiedy handlarze roszczeń odzyskują, poprzez swoje znajomości w administracji, nieruchomości i wyrzucają ludzi na bruk” – podkreślił Stanisław Tyszka.

wkt/tvp.info

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook