Jedynie prawda jest ciekawa


Tyszka: Wątpię w skuteczność audytu w Warszawie

14.09.2016

"Jeśli chodzi o audyt, który ma być przeprowadzony przez prezydent Warszawy to jest to tak jakby Marcin P. wyszedł z aresztu i robił audyt w sprawie Amber Gold” - powiedział w programie "Polityczny kwadrans" Stanisław Tyszka z Kukiz'15, wicemarszałek Sejmu.

Tyszka wskazywał także na dużą nieskuteczność prokuratury.

„95 proc. spraw w sprawie nadużyć przy reprywatyzacji warszawskiej jest umarzana. Ewidentnie mamy sytuację, że państwo polskie nie zdało egzaminu. Dopuściło do przekrętów na masową skalę, na miliardy złotych. Musi wejść Sejm i wykonując swoją funkcję kontrolną przyjrzeć się jak wyglądały w ciągu tych lat ministerstwa finansów, skarbu, rolnictwa oraz jak działała prokuratura i samorządy” – podkreślił.

Dodał, że obywatele mają prawo poznać prawdę.

„Komisje śledcze powołuje się, kiedy państwo nie radzi sobie z jakimś tematem. Tutaj mamy temat reprywatyzacji w ciągu ostatnich 27 lat, który w całej Polsce kosztował miliardy złotych i miał przede wszystkim olbrzymie koszty społeczne tzn. tysiące obywateli wyrzuconych na bruk” – mówił wicemarszałek Sejmu w programie „Polityczny kwadrans”.

Jak dodał, ma wątpliwości co do skuteczności audytu w Warszawie.

„Jeśli chodzi o audyt, który ma być przeprowadzony przez prezydent Warszawy to jest to tak jakby Marcin P. wyszedł z aresztu i robił audyt w sprawie Amber Gold” – zauważył.

Zdaniem wicemarszałka Sejmu jest to wina braku konkretnych rozwiązań prawnych w sprawie reprywatyzacji.

„Prawowici obywatele sądzili się latami i byli zmuszenie do sprzedawania, często za grosze, roszczeń osobom, które zaczynały się tym zajmować zawodowo” – mówił na antenie TVP 1.

Stanisław Tyszka podkreślił, że komisja śledcza powinna obnażyć mechanizmy reprywatyzacji. Powinna być także podstawą do stworzenia nowego prawa.

„Pomysł jest bardzo realny, chodzi o to, aby komisja pokazał mechanizmy. Komisja powinna poprzez swoją rzetelną pracę stworzyć podstawy do uregulowania tej kwestii. Ciągle mamy do czynienia z sytuacją, kiedy handlarze roszczeń odzyskują, poprzez swoje znajomości w administracji, nieruchomości i wyrzucają ludzi na bruk” – podkreślił Stanisław Tyszka.

wkt/tvp.info

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook