Jedynie prawda jest ciekawa


Tyszka o zachowaniu Petru: dziecinada

17.04.2016

"Dziecinada" - tak ocenił reakcję Ryszarda Petru na orędzie prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 1050-lecia Chrztu Polski Stanisław Tyszka.


W TVN24 politycy oceniali orędzie prezydenta. Wszyscy ocenili je pozytywnie, poza Platformą Obywatelską i Nowoczesną. 

Bogdan Rymanowski zapytał więc posła Nowoczesnej, dlaczego jego klub nie klaskał po przemówieniu prezydenta. Adam Szłapka stwierdził, że orędzie odnosiło się jedynie do przeszłości, z zabrakło słów na temat przyszłości.

Z taką interpretacją nie zgodził się Marek Magierowski, który podkreślił, że orędzie prezydenta było głównie o przyszłości.

"Jeśli ktoś nie wyczytał takich wskazówek, w którą stronę Europa powinna zmierzać, to albo nie słuchał, albo nie zrozumiał. Pan prezydent mówił, że dzięki wierze chrześcijańskiej przetrwaliśmy największe kataklizmy w historii. Mówił o pewnych nurtach ideologicznych, które próbują wypchnąć chrześcijaństwo z Europy" - wyjaśnił, podkreślając, że przemówienie było bardzo wyważone.

Pozytywnie ocenił je poseł PSL. "Chciałbym pochwalić pana prezydenta. To wystąpienie zasługuje na piątkę. Odniósł się do fundamentów naszej cywilizacji i były elementy, które mówiły o przyszłości" - powiedział Zgorzelski.

Również jako "dobre" ocenił prezydenckie orędzie Stanisław Tyszka. Jednocześnie skrytykował zachowanie lidera Nowoczesnej. "Zachowanie pana Petru było nieeleganckie, cały czas siedział obrażony. Dziecinada" - powiedział wicemarszałek.

Sławomir Neumann zarzucił prezydentowi, że czytał niektóre słowa, jakby widział je po raz pierwszy. Także nie spodobała mu się nieobecność byłych prezydentów na uroczystości.

"Organizator ma obowiązek skutecznie zaprosić byłych prezydentów" - twierdził.

Brudziński stwierdził, że wystąpienie  prezydenta przejdzie do historii jako ważne i niezwykle mądre. Zaapelował, by opozycja nie robiła "partyjnej nawalanki" z tego wydarzenia. Przypomniał również Sławomirowi Neumannowi, że na uroczystości zapraszał także Episkopat.

Z kolei Marek Magierowski sprostował, że Kancelaria Prezydenta nie była odpowiedzialna za zapraszanie gości.

lap

[fot. YouTube/PAP/Jakub Kaczmarczyk]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook