Jedynie prawda jest ciekawa


Tyszka: Euro w Polsce? To zaoranie gospodarki

09.12.2016

"Kukiz‘15 po to wszedł do polityki żeby nie dopuścić do tego żeby partyjniacy, zarówno PO i Nowoczesnej, jak i PiS, dzielili społeczeństwo. My patrzymy na ten partyjny konflikt z boku" - powiedział w TVP Info wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz‘15), zapytany o planowane demonstracje na 10 i 13 grudnia.

W odezwie pt. „Stop dewastacji Polski” lider KOD Mateusz Kijowski wezwał Polaków do wyjścia na ulicę 13 grudnia. Pod listem podpisali się liderzy opozycji. Również 13 grudnia w Parlamencie Europejskim ma się odbyć kolejna debata na temat sytuacji w Polsce. Jej inicjatorem ma być Ryszard Petru (Nowoczesna)."Zachęcam pana przewodniczącego Petru, żeby zajrzał przynajmniej do Wikipedii i zobaczył, co się wydarzyło w Polsce 13 grudnia i co się działo przez kolejne dwa lata" - powiedział Stanisław Tyszka. 

W opinii Tyszki obecnie w Polsce „to nie jest demokracja, to jest partiokracja, państwo zawłaszczone przez partie”. "My patrzymy na ten partyjny konflikt z boku. Merytorycznie, konstruktywnie pracujemy na rzecz obywateli i mamy nadzieję, że obywatele to zobaczą i pomogą nam wymieść całe to partyjniactwo ze sceny politycznej i przywrócić władzę obywateli w Polsce" - dodał Tyszka.

Gość TVP Info skrytykował lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru również za zapowiedzi wprowadzenia w Polsce euro."To pomysł na zaoranie polskiej gospodarki" - podkreślił, zapewniając, że „przyjęcie euro w ogóle nie wchodzi w grę”.Jednocześnie zwrócił uwagę, że wspólną walutę, jak też biurokrację unijną odrzuca coraz więcej osób w Europie.

kk/PAP

[fot. TVP Info]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook