Jedynie prawda jest ciekawa

Tyrmand: „Możemy rozbić ten system”

29.05.2015

Naprawdę warto było śledzić ostatnie wybory. Zobaczyliśmy bowiem, jak większość głosujących zmieniła całą polityczną dynamikę w Polsce. To oczywiście tylko pierwszy krok. Jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia, by rozluźnić uchwyt, jaki Platforma nałożyła na kraj przez osiem lat rządów” – pisze syn Leopolda Tyrmanda, Matthew Tyrmand na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”.

Według niego okazało się, że wola narodu może w demokratyczny sposób rozbić ten system. „Ludzie mieli już po prostu dość korupcji i mafijnych rządów, gdy afera goniła aferę. Nie pomogła też już nawet propaganda prorządowych mediów” – przekonuje Tyrmand.

Jego zdaniem nie pomogła już nawet propaganda prorządowych mediów. „O taki stanie rzeczy świadczy nie tylko sukces Andrzeja Dudy, ale także Pawła Kukiza” – zaznacza publicysta. Jak utrzymuje, jedno ze źródeł zwycięstwa Dudy to po prostu jego młodość – jest przedstawicielem nowego pokolenia i nie jest obciążony wadami obecnego systemu.

„A to było glosowanie na nowe idee, a przeciwko staremu systemowi. Szczególnie jego ważnemu komponentowi – korupcji. To rak, który niestety nie będzie mógł być łatwo usunięty” – zaznacza Tyrmand. Dlatego, jak podkreśla, jest przekonany, że system polityczny potrzebuje świeżej krwi, nowych ludzi.

„Widać, że nie ma już w polityce miejsca dla PO, PSL czy SLD. Ludzie mają dosyć starej retoryki, bo zobaczyli, że nie ma ona nic wspólnego z ich życiem” – podsumowuje publicysta. 

Ryb, GPC

Fot. [Facebook/Matthew Tyrmand]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook