Jedynie prawda jest ciekawa


Tyrmand: „Możemy rozbić ten system”

29.05.2015

Naprawdę warto było śledzić ostatnie wybory. Zobaczyliśmy bowiem, jak większość głosujących zmieniła całą polityczną dynamikę w Polsce. To oczywiście tylko pierwszy krok. Jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia, by rozluźnić uchwyt, jaki Platforma nałożyła na kraj przez osiem lat rządów” – pisze syn Leopolda Tyrmanda, Matthew Tyrmand na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”.

Według niego okazało się, że wola narodu może w demokratyczny sposób rozbić ten system. „Ludzie mieli już po prostu dość korupcji i mafijnych rządów, gdy afera goniła aferę. Nie pomogła też już nawet propaganda prorządowych mediów” – przekonuje Tyrmand.

Jego zdaniem nie pomogła już nawet propaganda prorządowych mediów. „O taki stanie rzeczy świadczy nie tylko sukces Andrzeja Dudy, ale także Pawła Kukiza” – zaznacza publicysta. Jak utrzymuje, jedno ze źródeł zwycięstwa Dudy to po prostu jego młodość – jest przedstawicielem nowego pokolenia i nie jest obciążony wadami obecnego systemu.

„A to było glosowanie na nowe idee, a przeciwko staremu systemowi. Szczególnie jego ważnemu komponentowi – korupcji. To rak, który niestety nie będzie mógł być łatwo usunięty” – zaznacza Tyrmand. Dlatego, jak podkreśla, jest przekonany, że system polityczny potrzebuje świeżej krwi, nowych ludzi.

„Widać, że nie ma już w polityce miejsca dla PO, PSL czy SLD. Ludzie mają dosyć starej retoryki, bo zobaczyli, że nie ma ona nic wspólnego z ich życiem” – podsumowuje publicysta. 

Ryb, GPC

Fot. [Facebook/Matthew Tyrmand]

Warto poczytać

 1. 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook