Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tyrmand: „Możemy rozbić ten system”

29.05.2015

Naprawdę warto było śledzić ostatnie wybory. Zobaczyliśmy bowiem, jak większość głosujących zmieniła całą polityczną dynamikę w Polsce. To oczywiście tylko pierwszy krok. Jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia, by rozluźnić uchwyt, jaki Platforma nałożyła na kraj przez osiem lat rządów” – pisze syn Leopolda Tyrmanda, Matthew Tyrmand na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”.

Według niego okazało się, że wola narodu może w demokratyczny sposób rozbić ten system. „Ludzie mieli już po prostu dość korupcji i mafijnych rządów, gdy afera goniła aferę. Nie pomogła też już nawet propaganda prorządowych mediów” – przekonuje Tyrmand.

Jego zdaniem nie pomogła już nawet propaganda prorządowych mediów. „O taki stanie rzeczy świadczy nie tylko sukces Andrzeja Dudy, ale także Pawła Kukiza” – zaznacza publicysta. Jak utrzymuje, jedno ze źródeł zwycięstwa Dudy to po prostu jego młodość – jest przedstawicielem nowego pokolenia i nie jest obciążony wadami obecnego systemu.

„A to było glosowanie na nowe idee, a przeciwko staremu systemowi. Szczególnie jego ważnemu komponentowi – korupcji. To rak, który niestety nie będzie mógł być łatwo usunięty” – zaznacza Tyrmand. Dlatego, jak podkreśla, jest przekonany, że system polityczny potrzebuje świeżej krwi, nowych ludzi.

„Widać, że nie ma już w polityce miejsca dla PO, PSL czy SLD. Ludzie mają dosyć starej retoryki, bo zobaczyli, że nie ma ona nic wspólnego z ich życiem” – podsumowuje publicysta. 

Ryb, GPC

Fot. [Facebook/Matthew Tyrmand]

Słowa kluczowe:

PO-PSL

,

SLD

,

Kukiz

,

wybory prezydenckie

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook