Jedynie prawda jest ciekawa


Tyrmand: "Mowa nienawiści" jest potrzebna

22.10.2015

Kryzys migracyjny i silny polski opór wobec narzuconych przez Brukselę kwot uchodźców jest dla mnie dowodem, że Polska przesuwa się we właściwym kierunku – ku centroprawicy – pisze na łamach „Super Expressu” publicysta Matthew Tyrmand.

Jak pisze, różnica w podejściu do kryzysu migracyjnego między Polską a Niemcami oraz innymi krajami  o podobnym stosunku do uchodźców jest uderzająca. A to dlatego, że Polacy kierując się zdrowym rozsądkiem i instynktem przetrwania – zdecydowanie odrzucają zaordynowane przez Brukselę przyjmowanie obcokrajowców do swojej ojczyzny. Publicysta przypomina, że nie podzielają oni w większości naszych wartości i w  przeważnie przybywają do Europy ze względów ekonomicznych. W dodatku Polska jest dla nich tylko przystankiem w drodze na „zieleńsze i hojniejsze socjalistyczne pastwiska”.
Jak przypomina Tyrmand,  wielu Polaków w reakcji na decyzje elit, postanowiło zaprotestować, gdyż – „zdają sobie sprawę, że jeśli więcej niż kilku imigrantów będzie pełnymi złości nieżonatymi mężczyznami w wieku poborowym z  iPhonem w ręku . Którzy wykrzykują Allahu akbar” za każdym razem. Gdy znajdą się w obiektywie kamer telewizyjnych, to Polska będzie musiała się zmierzyć z nowym problemem społecznym.”

„Naturalny instynkt obywatela, który chce, by granice w jego państwie były strzeżone – nie  nie może zostać zlekceważony jako „mowa nienawiści” przez uczciwych socjologów i dziennikarzy – pisze publicysta. Jego zdaniem może ona "ożywić dyskusję".

Jak podkreśla ta stara śpiewka „postępowej” lewicy z Czerskiej, Wilanowa i Konstancina , a także zepsutych „kleptokratów”  z PO – w końcu się zużyła. 

„Polacy pragną debaty w kwestiach, które dotyczą ich kraju i najwyraźniej uważają,że taka debata nie jest rasistowska” - podkreśla Tyrmand , dodając, że z niecierpliwością czeka na 25 października.

ansa/ SE

[fot. PAP/EPA]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook