Jedynie prawda jest ciekawa

Tyrmand: "Mowa nienawiści" jest potrzebna

22.10.2015

Kryzys migracyjny i silny polski opór wobec narzuconych przez Brukselę kwot uchodźców jest dla mnie dowodem, że Polska przesuwa się we właściwym kierunku – ku centroprawicy – pisze na łamach „Super Expressu” publicysta Matthew Tyrmand.

Jak pisze, różnica w podejściu do kryzysu migracyjnego między Polską a Niemcami oraz innymi krajami  o podobnym stosunku do uchodźców jest uderzająca. A to dlatego, że Polacy kierując się zdrowym rozsądkiem i instynktem przetrwania – zdecydowanie odrzucają zaordynowane przez Brukselę przyjmowanie obcokrajowców do swojej ojczyzny. Publicysta przypomina, że nie podzielają oni w większości naszych wartości i w  przeważnie przybywają do Europy ze względów ekonomicznych. W dodatku Polska jest dla nich tylko przystankiem w drodze na „zieleńsze i hojniejsze socjalistyczne pastwiska”.
Jak przypomina Tyrmand,  wielu Polaków w reakcji na decyzje elit, postanowiło zaprotestować, gdyż – „zdają sobie sprawę, że jeśli więcej niż kilku imigrantów będzie pełnymi złości nieżonatymi mężczyznami w wieku poborowym z  iPhonem w ręku . Którzy wykrzykują Allahu akbar” za każdym razem. Gdy znajdą się w obiektywie kamer telewizyjnych, to Polska będzie musiała się zmierzyć z nowym problemem społecznym.”

„Naturalny instynkt obywatela, który chce, by granice w jego państwie były strzeżone – nie  nie może zostać zlekceważony jako „mowa nienawiści” przez uczciwych socjologów i dziennikarzy – pisze publicysta. Jego zdaniem może ona "ożywić dyskusję".

Jak podkreśla ta stara śpiewka „postępowej” lewicy z Czerskiej, Wilanowa i Konstancina , a także zepsutych „kleptokratów”  z PO – w końcu się zużyła. 

„Polacy pragną debaty w kwestiach, które dotyczą ich kraju i najwyraźniej uważają,że taka debata nie jest rasistowska” - podkreśla Tyrmand , dodając, że z niecierpliwością czeka na 25 października.

ansa/ SE

[fot. PAP/EPA]


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook