Jedynie prawda jest ciekawa


Tyrmand: "Mowa nienawiści" jest potrzebna

22.10.2015

Kryzys migracyjny i silny polski opór wobec narzuconych przez Brukselę kwot uchodźców jest dla mnie dowodem, że Polska przesuwa się we właściwym kierunku – ku centroprawicy – pisze na łamach „Super Expressu” publicysta Matthew Tyrmand.

Jak pisze, różnica w podejściu do kryzysu migracyjnego między Polską a Niemcami oraz innymi krajami  o podobnym stosunku do uchodźców jest uderzająca. A to dlatego, że Polacy kierując się zdrowym rozsądkiem i instynktem przetrwania – zdecydowanie odrzucają zaordynowane przez Brukselę przyjmowanie obcokrajowców do swojej ojczyzny. Publicysta przypomina, że nie podzielają oni w większości naszych wartości i w  przeważnie przybywają do Europy ze względów ekonomicznych. W dodatku Polska jest dla nich tylko przystankiem w drodze na „zieleńsze i hojniejsze socjalistyczne pastwiska”.
Jak przypomina Tyrmand,  wielu Polaków w reakcji na decyzje elit, postanowiło zaprotestować, gdyż – „zdają sobie sprawę, że jeśli więcej niż kilku imigrantów będzie pełnymi złości nieżonatymi mężczyznami w wieku poborowym z  iPhonem w ręku . Którzy wykrzykują Allahu akbar” za każdym razem. Gdy znajdą się w obiektywie kamer telewizyjnych, to Polska będzie musiała się zmierzyć z nowym problemem społecznym.”

„Naturalny instynkt obywatela, który chce, by granice w jego państwie były strzeżone – nie  nie może zostać zlekceważony jako „mowa nienawiści” przez uczciwych socjologów i dziennikarzy – pisze publicysta. Jego zdaniem może ona "ożywić dyskusję".

Jak podkreśla ta stara śpiewka „postępowej” lewicy z Czerskiej, Wilanowa i Konstancina , a także zepsutych „kleptokratów”  z PO – w końcu się zużyła. 

„Polacy pragną debaty w kwestiach, które dotyczą ich kraju i najwyraźniej uważają,że taka debata nie jest rasistowska” - podkreśla Tyrmand , dodając, że z niecierpliwością czeka na 25 października.

ansa/ SE

[fot. PAP/EPA]


Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook