Jedynie prawda jest ciekawa

Tyrmand: Mafijna dyktatura rządzi Polską

02.01.2015

„Rządząca Polską mafia manipuluje mediami, by wyrobić sobie pozytywny wizerunek”.

Polacy muszą się pozbyć tej skorumpowanej mafijnej kliki. Tym gangsterom jest zdecydowanie zbyt wygodnie” - mówi portalowi wPolityce.pl Matthew Tyrmand, ekonomista i publicysta, syn Leopolda Tyrmanda.

Tyrmand pytany, czy rok 2014 był dobry dla Polski wskazuje jednoznacznie: „Zdecydowanie nie”. „To nie był dobry rok dla Polski. Mafijna dyktatura, która rządzi Polską udowodniła bowiem dobitnie w mijającym roku, że może robić co chce, czyli okradać 40 milionów Polaków i pozostać całkowicie bezkarna. Afera goniła aferę i nikt nie poniósł za to konsekwencji. Afera taśmowa to dla mnie jeden z najgorszych skandali politycznych ostatnich 25 lat. I to na skalę europejską” - wskazuje Tyrmand. Dodaje, że „sprawa całkowicie ucichła”.

Rozmówca wPolityce.pl odnosi się również do zagranicznej prasy, jaką ma władza w Polsce. „Rządząca Polską mafia umiejętnie manipuluje mediami, także zagranicznymi, by wyrobić sobie pozytywny wizerunek. Na dodatek niektórzy z jej członków wyrośli w mediach, w opozycyjnych mediach” - tłumaczy, wskazując na Radosława Sikorskiego.

Tyrmand pytany, czy rok 2015 może być lepszy, wskazuje, że „może być lepiej, ale tylko pod warunkiem, że Polacy pozbędą się tej skorumpowanej mafijnej kliki”.

Cała rozmowa na wPolityce.pl

TK
[Fot. wPolityce.pl/Facebook]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook