Jedynie prawda jest ciekawa


Tyrmand: Lewicowcy pokazali prawdziwą twarz: faszystów!

24.09.2015

"Unia Europejska stała się antydemokratycznym imperium małych królów".

Mocny głos Matthew Tyrmanda w kwestii lewicowych elit! Syn legendarnego publicysty i pisarza Leopolda Tyrmanda, na łamach "Super Expressu" w dosadny sposób wypowiedział się na temat postawy europejskich elit, którzy podejmują decyzję w sprawie przyjęcia imigrantów. "Nie jest dla mnie zaskoczeniem, kiedy realizujące swoją przewodnią rolę lewicowe elity pokazują swoje prawdziwe barwy despotów i faszystów" - ocenia Tyrmand.

W ocenie Tyrmanda decyzyjni w Brukseli pokazali swoją twarz między innymi w wypowiedzi Martina Schulza, który zagroził państwom Europy Środkowo-Wschodniej użycie siły. "Ta wypowiedź powinna uzmysłowić nam, jak bardzo antydemokratyczna stała się Unia przekształcona w >imperium małych królów< (cytując byłego europosła Derka Eppinka). Przypomnijcie też sobie słynne powiedzenie Jean Claude'a Junckera, obecnego szefa Komisji Europejskiej, który przy okazji kryzysu w 2011 roku wypalił: >kiedy sytuacja staje się poważna, musicie kłamać<" - pisze publicysta. 

Zdaniem Tyrmanda kwestia przyjęcia imigrantów zostałaby przyjęta radykalnie inaczej. "Ciekaw jestem, jakie byłoby nastawienie elit, tak unijnych jak i polskich, gdyby uchodźcy osiedlali się nie na przedmieściach i biednych dzielnicach, ale w bogatych częściach Paryża, Brukseli, Konstancina lub Wilanowa. Czy wtedy też byliby tacy otwarci i pełni humanitaryzmu? Wątpię" - ocenia syn Leopolda Tyrmada.

I dodaje: "Nie można zabraniać krytyki jednym i zarazem wygłaszać peanów na cześć importu potencjalnych dżihadystów do Polski. A to jest przypadek zarówno byłych księgarzy, byłych ministrów edukacji, jak i paniuś z warszawskiego ratusza" - czytamy w "SE".

LL

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook