Jedynie prawda jest ciekawa


Tyrmand: Lewicowcy pokazali prawdziwą twarz: faszystów!

24.09.2015

"Unia Europejska stała się antydemokratycznym imperium małych królów".

Mocny głos Matthew Tyrmanda w kwestii lewicowych elit! Syn legendarnego publicysty i pisarza Leopolda Tyrmanda, na łamach "Super Expressu" w dosadny sposób wypowiedział się na temat postawy europejskich elit, którzy podejmują decyzję w sprawie przyjęcia imigrantów. "Nie jest dla mnie zaskoczeniem, kiedy realizujące swoją przewodnią rolę lewicowe elity pokazują swoje prawdziwe barwy despotów i faszystów" - ocenia Tyrmand.

W ocenie Tyrmanda decyzyjni w Brukseli pokazali swoją twarz między innymi w wypowiedzi Martina Schulza, który zagroził państwom Europy Środkowo-Wschodniej użycie siły. "Ta wypowiedź powinna uzmysłowić nam, jak bardzo antydemokratyczna stała się Unia przekształcona w >imperium małych królów< (cytując byłego europosła Derka Eppinka). Przypomnijcie też sobie słynne powiedzenie Jean Claude'a Junckera, obecnego szefa Komisji Europejskiej, który przy okazji kryzysu w 2011 roku wypalił: >kiedy sytuacja staje się poważna, musicie kłamać<" - pisze publicysta. 

Zdaniem Tyrmanda kwestia przyjęcia imigrantów zostałaby przyjęta radykalnie inaczej. "Ciekaw jestem, jakie byłoby nastawienie elit, tak unijnych jak i polskich, gdyby uchodźcy osiedlali się nie na przedmieściach i biednych dzielnicach, ale w bogatych częściach Paryża, Brukseli, Konstancina lub Wilanowa. Czy wtedy też byliby tacy otwarci i pełni humanitaryzmu? Wątpię" - ocenia syn Leopolda Tyrmada.

I dodaje: "Nie można zabraniać krytyki jednym i zarazem wygłaszać peanów na cześć importu potencjalnych dżihadystów do Polski. A to jest przypadek zarówno byłych księgarzy, byłych ministrów edukacji, jak i paniuś z warszawskiego ratusza" - czytamy w "SE".

LL

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook