Jedynie prawda jest ciekawa


Tyrmand: Lewica ma despotyczne oblicze

12.09.2015

„Schulz chce zmuszać wolne narody, aby otworzyły granice tym, którzy walczą z 'niewiernymi'”

„Nie zaskakuje, kiedy lewicowa elita polityczna pokazuje swoje prawdziwe despotyczne oblicze” - pisze Matthew Tyrmand w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Komentuje w ten sposób skandaliczne słowa Martina Schulza.

„Cały światopogląd lewicy opiera się na idei oświeconych, którzy „wiedzą lepiej”, co jest dla nas najlepsze. Komentarz Martina Schulza, szefa eurolewicy, który byłby gotów do użycia siły przeciw państwom protestującym przeciwko obowiązkowemu przyjmowaniu imigrantów ekonomicznych i potencjalnych dżihadystów, jest dowodem na to, kim ci ludzie są naprawdę” - wskazuje Tyrmand.

„To niebywałe, że Schulz przyznaje, że on i jego koledzy z globalistycznych elit będą chcieli siłą zmuszać wolne narody, aby otworzyły granice dla tych, którzy przysięgali zniszczyć „niewiernych”” - wskazuje.

Dodaje, że „lewicowe, eurocentryczne elity o wolności i sprawiedliwości tylko mówią”. „Tymczasem prezydent Warszawy, zwana „Bufetową”, oświadczyła, że nie będzie wolności zgromadzeń dla tych, którzy chcą protestować przeciw niechcianym imigrantom. Według niej to mowa nienawiści” - podkreśla.

I wskazuje na koniec, że dla niego „w prawdziwej demokracji żadne opinie nie mogą być zabronione”. „Nawet te niedoszłych despotów – czy to byłych księgarzy, czy bufetowych z warszawskiego ratusza” - zaznacza.

ez,Niezalezna.pl
[Fot. Profil M.Tyrmanda/Facebook]

Warto poczytać

 1. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 2. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 3. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 4. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 5. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 6. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 7. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook