Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tyrmand: Kopacz to postać z kreskówki

18.03.2015

„Obserwowałem przez ostatnie tygodnie Ewę Kopacz w roli szefowej rządu. I muszę przyznać, że bardzo się starała, by do listy tematów, o których nie ma bladego pojęcia, śmiało dopisać ekonomię i branżę węglową” – pisze na łamach „Super Expressu” Matthew Tyrmand, syn Leopolda Tyrmanda.

- Zastanawiam się tylko, czy sytuacja, w której Rosja coraz bardziej zagraża Polsce, jest na pewno dobra, żeby eksperymentować z taką szefową rządu? Może to śmiała teza, ale w tak trudnych czasach przydałby się może jakiś silny lider, a nie ktoś sprawiający wrażenie dziecka specjalnej troski? – dodaje Tyrmand.

- Z wystąpień premier Kopacz wynika, że jej wiedza o ekonomii ogranicza się do tego, że Polska otrzyma w najbliższych latach 500 miliardów złotych z funduszy UE. Alleluja! Oczyma wyobraźni już widzę, jak sensownie i skutecznie zostaną te środki rozdysponowane. Czy Chobielin Dwór do 2020 roku będzie miał najlepsze autostrady w Polsce? – pisze Tyrmand, podkreślając że nieudolność premier Kopacz zauważalna jest także w amerykańskich mediach.

- "Financial Times" opisując "matkę Polkę" na czele rządu, robi to z atencją, ale w przeciwieństwie do polskich mediów bywa brutalnie szczery. Podkreśla, że odkąd przejęła władzę z rąk Tuska, jej pozycja została osłabiona przez wiele politycznych błędów. Może warto zapytać, dlaczego coraz więcej ludzi z zewnątrz widzi postać z kreskówki tam, gdzie u nas wciąż się widzi "panią premier"? – pyta Tyrmand.

frost / Super Express
[Fot. PAP]

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook