Jedynie prawda jest ciekawa


Tyrmand: Kopacz to postać z kreskówki

18.03.2015

„Obserwowałem przez ostatnie tygodnie Ewę Kopacz w roli szefowej rządu. I muszę przyznać, że bardzo się starała, by do listy tematów, o których nie ma bladego pojęcia, śmiało dopisać ekonomię i branżę węglową” – pisze na łamach „Super Expressu” Matthew Tyrmand, syn Leopolda Tyrmanda.

- Zastanawiam się tylko, czy sytuacja, w której Rosja coraz bardziej zagraża Polsce, jest na pewno dobra, żeby eksperymentować z taką szefową rządu? Może to śmiała teza, ale w tak trudnych czasach przydałby się może jakiś silny lider, a nie ktoś sprawiający wrażenie dziecka specjalnej troski? – dodaje Tyrmand.

- Z wystąpień premier Kopacz wynika, że jej wiedza o ekonomii ogranicza się do tego, że Polska otrzyma w najbliższych latach 500 miliardów złotych z funduszy UE. Alleluja! Oczyma wyobraźni już widzę, jak sensownie i skutecznie zostaną te środki rozdysponowane. Czy Chobielin Dwór do 2020 roku będzie miał najlepsze autostrady w Polsce? – pisze Tyrmand, podkreślając że nieudolność premier Kopacz zauważalna jest także w amerykańskich mediach.

- "Financial Times" opisując "matkę Polkę" na czele rządu, robi to z atencją, ale w przeciwieństwie do polskich mediów bywa brutalnie szczery. Podkreśla, że odkąd przejęła władzę z rąk Tuska, jej pozycja została osłabiona przez wiele politycznych błędów. Może warto zapytać, dlaczego coraz więcej ludzi z zewnątrz widzi postać z kreskówki tam, gdzie u nas wciąż się widzi "panią premier"? – pyta Tyrmand.

frost / Super Express
[Fot. PAP]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook