Jedynie prawda jest ciekawa

Tyrmand: Kopacz to postać z kreskówki

18.03.2015

„Obserwowałem przez ostatnie tygodnie Ewę Kopacz w roli szefowej rządu. I muszę przyznać, że bardzo się starała, by do listy tematów, o których nie ma bladego pojęcia, śmiało dopisać ekonomię i branżę węglową” – pisze na łamach „Super Expressu” Matthew Tyrmand, syn Leopolda Tyrmanda.

- Zastanawiam się tylko, czy sytuacja, w której Rosja coraz bardziej zagraża Polsce, jest na pewno dobra, żeby eksperymentować z taką szefową rządu? Może to śmiała teza, ale w tak trudnych czasach przydałby się może jakiś silny lider, a nie ktoś sprawiający wrażenie dziecka specjalnej troski? – dodaje Tyrmand.

- Z wystąpień premier Kopacz wynika, że jej wiedza o ekonomii ogranicza się do tego, że Polska otrzyma w najbliższych latach 500 miliardów złotych z funduszy UE. Alleluja! Oczyma wyobraźni już widzę, jak sensownie i skutecznie zostaną te środki rozdysponowane. Czy Chobielin Dwór do 2020 roku będzie miał najlepsze autostrady w Polsce? – pisze Tyrmand, podkreślając że nieudolność premier Kopacz zauważalna jest także w amerykańskich mediach.

- "Financial Times" opisując "matkę Polkę" na czele rządu, robi to z atencją, ale w przeciwieństwie do polskich mediów bywa brutalnie szczery. Podkreśla, że odkąd przejęła władzę z rąk Tuska, jej pozycja została osłabiona przez wiele politycznych błędów. Może warto zapytać, dlaczego coraz więcej ludzi z zewnątrz widzi postać z kreskówki tam, gdzie u nas wciąż się widzi "panią premier"? – pyta Tyrmand.

frost / Super Express
[Fot. PAP]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook