Jedynie prawda jest ciekawa


Tygodnik "wSieci": Lemingi biednieją

24.02.2013

Lemingi śpią, pobudka będzie bolesna – o zmianach społeczno-politycznych, które dotkną w dużej mierze młode pokolenie pisze Robert Mazurek w najnowszym numerze „W Sieci”.

Lemingi śpią. Próbują je obudzić lewicowi publicyści, ale może sobie je Jacek Żakowski szturchać, może im wygrażać i wzywać do liberalnego buntu, a one przewracają się na drugi bok. Otworzą oczęta, zobaczą nagłówki, że premier przywiózł górę forsy, i uspokojone znów zapadają w drzemkę. Jednak ta zima się kiedyś skończy” – prognozuje w swoim felietonie Robert Mazurek.

Już wielokrotnie próbowano zdefiniować, kim jest leming. Takie wyzwanie podjął niegdyś sam Mazurek, tworząc prowokacyjny tekst „Alfabet Leminga”. Wywołał on burzę, choć jak stwierdza autor, w całym tekście ani razu nie padła nazwa Platformy Obywatelskiej, a jednak odebrano go jako na atak na tę partię. „Mógłbym przywołać tu porzekadło o stole i nożycach…” – komentuje.

Na łamach „W Sieci” Robert Mazurek po raz kolejny z przymrużeniem oka opisuje świat leminga, który zdaniem autora jest światem naczyń zupełnie niepołączonych – „nic, co dzieje się hen, na górze, nie ma wpływu na codzienny żywot leminga. On bowiem widzi drzewa, a nie widzi lasu.[…] Czy można więc bezmyślnego dotąd konsumenta mainstreamowych papek przekonać, by przeszedł na inną dietę? By dostrzegł nieco inny wymiar rzeczywistości?”.

„Prawdziwe, rasowe lemingi prędzej w samobójczym szale do morza skoczą, niźli całkowicie przekreślą swe przekonania. Zresztą nie na darmo są przeżuwaczami mądrości mainstreamu, a ten, nawet jeśli ogłosi, że Tusk nie jest już sexy, nie zwróci się przecież ku Kaczafiemu.”  - podsumowuje Mazurek.

Więcej o systemie światopoglądowym lemingów w najnowszym numerze „W Sieci” – w sprzedaży już jutro.

Okladka-W-SieciLemingibiednieja

kop/wSieci

Warto poczytać

 1. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 2. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 3. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 4. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 5. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 6. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook