Jedynie prawda jest ciekawa


Tym przerażony: Idzie nowe. I rozsiądzie się na dłużej

05.08.2015

„Wszystkie dopływy Wisły będą wyłącznie prawe i popłynie w nich woda święcona”.

W polskiej publicystyce pojawiają się teksty tak niedorzeczne, że należałoby je zachować dla potomnych. Taki jest ostatni felieton Stanisława Tyma, zagorzałego bojownika na froncie walki z konserwatywnymi poglądami.

W „Gazecie Wyborczej” Tym nawiązują do zaprzysiężenia Andrzeja Dudy wskazuje: „od jutra wszystkie dopływy naszej królowej [rzek – red.] będą wyłącznie prawe i popłynie w nich woda święcona”. „Świeżo zaprzysiężony prezydent wszystkich (PiS) Polaków wyruszy w objazd po kraju, by pod pretekstem podziękowań za sukces w wyborach wspomóc kampanię ulubionej partii Kościoła katolickiego. Niedawno przecież zapowiadał, że z prezydentury wyciśnie znacznie więcej niż Komorowski” - peroruje Tym.

I kpi w najlepsze. „Nowa głowa naszego państwa zabierze zatem w podróż pięknie opakowane podarunki. Będą to kamienie węgielne pod budowę nowych świątyń, które złoży w każdym odwiedzanym miejscu. Przybywa bowiem "czerwonej zarazy", jak mówi abp Marek Jędraszewski, i "zwolenników wyrafinowanej aborcji", jak in vitro określa abp Henryk Hoser. A wrogów świętej wiary naszych ojców trzeba tępić. Nie ma czasu na jakieś tam dyskusje o zmianach w Kościele. Ta skamielina jest nie do ruszenia. Zwłaszcza że wzmacniają ją coraz większe z roku na rok państwowe pieniądze. Państwowe, czyli z naszych podatków” - pisze Tym.

Kolejny raz odnosi się do Andrzeja Dudy opisując wydarzenia z 1 sierpnia. „Rozpacz mnie ogarnęła, gdy w rocznicę Powstania w wielu dzielnicach Warszawy nie odezwały się syreny alarmowe. Okazało się, że połowa z nich nie zadziałała, bo była zepsuta. Zadziałał natomiast naczelny "Gazety Polskiej", pisząc, że powstańcy warszawscy walczyli o to, by Andrzej Duda został prezydentem. Takich odkryć będzie coraz więcej. Bo idzie nowe. I rozsiądzie się na dłużej, niż ktokolwiek się spodziewa” - załamuje ręce Stanisław Tym.

Jak widać aktor już do końca odleciał. Dla niego w upadłym kraju, zniszczonym przez rząd PO-PSL najgorszym jest nowy prezydent i Kościół. Tym, pretendujący do roli żartownisia, sam się stał wielkim żartem.

TK
[Fot. Marcin Gierasimowicz/CC/GFDL/Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook