Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tym przerażony: Idzie nowe. I rozsiądzie się na dłużej

05.08.2015

„Wszystkie dopływy Wisły będą wyłącznie prawe i popłynie w nich woda święcona”.

W polskiej publicystyce pojawiają się teksty tak niedorzeczne, że należałoby je zachować dla potomnych. Taki jest ostatni felieton Stanisława Tyma, zagorzałego bojownika na froncie walki z konserwatywnymi poglądami.

W „Gazecie Wyborczej” Tym nawiązują do zaprzysiężenia Andrzeja Dudy wskazuje: „od jutra wszystkie dopływy naszej królowej [rzek – red.] będą wyłącznie prawe i popłynie w nich woda święcona”. „Świeżo zaprzysiężony prezydent wszystkich (PiS) Polaków wyruszy w objazd po kraju, by pod pretekstem podziękowań za sukces w wyborach wspomóc kampanię ulubionej partii Kościoła katolickiego. Niedawno przecież zapowiadał, że z prezydentury wyciśnie znacznie więcej niż Komorowski” - peroruje Tym.

I kpi w najlepsze. „Nowa głowa naszego państwa zabierze zatem w podróż pięknie opakowane podarunki. Będą to kamienie węgielne pod budowę nowych świątyń, które złoży w każdym odwiedzanym miejscu. Przybywa bowiem "czerwonej zarazy", jak mówi abp Marek Jędraszewski, i "zwolenników wyrafinowanej aborcji", jak in vitro określa abp Henryk Hoser. A wrogów świętej wiary naszych ojców trzeba tępić. Nie ma czasu na jakieś tam dyskusje o zmianach w Kościele. Ta skamielina jest nie do ruszenia. Zwłaszcza że wzmacniają ją coraz większe z roku na rok państwowe pieniądze. Państwowe, czyli z naszych podatków” - pisze Tym.

Kolejny raz odnosi się do Andrzeja Dudy opisując wydarzenia z 1 sierpnia. „Rozpacz mnie ogarnęła, gdy w rocznicę Powstania w wielu dzielnicach Warszawy nie odezwały się syreny alarmowe. Okazało się, że połowa z nich nie zadziałała, bo była zepsuta. Zadziałał natomiast naczelny "Gazety Polskiej", pisząc, że powstańcy warszawscy walczyli o to, by Andrzej Duda został prezydentem. Takich odkryć będzie coraz więcej. Bo idzie nowe. I rozsiądzie się na dłużej, niż ktokolwiek się spodziewa” - załamuje ręce Stanisław Tym.

Jak widać aktor już do końca odleciał. Dla niego w upadłym kraju, zniszczonym przez rząd PO-PSL najgorszym jest nowy prezydent i Kościół. Tym, pretendujący do roli żartownisia, sam się stał wielkim żartem.

TK
[Fot. Marcin Gierasimowicz/CC/GFDL/Wikimedia Commons]

Słowa kluczowe:

Polska

,

polityka

,

rząd

,

Tym

,

Andrzej Duda

,

prezydent

,

prezydentura

Warto poczytać

 1. wojtekkfdhgdg 24.01.2017

  Sumliński: Milowy krok ku prawdzie

  Nastąpił właśnie milowy krok w sprawie niewyjaśnionej śmierci byłego lidera Samoobrony, Andrzeja Leppera.

 2. joachimbrudzinskitvrepublikaYT 23.01.2017

  Brudziński: Zależy nam na wielu kadencjach

  „Niech ci, którzy grzmią, dokształcą się z tego, na czym polega demokracja”.

 3. JanZarynKancelariaSenatu2015 23.01.2017

  Prof. Żaryn: Olbrzymie oczekiwania wobec zbioru zastrzeżonego

  - W Polsce opinia publiczna ma olbrzymie oczekiwania wobec tzw. zbioru zastrzeżonego; głównie dotyczą one lat 90. - powiedział historyk, senator PiS prof. Jan Żaryn.

 4. rzepcio 23.01.2017

  "wSieci": Balanga w Trybunale

  Wojciech Biedroń o ostatnim roku prezesury Rzeplińskiego.

 5. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 6. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 7. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 8. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook