Jedynie prawda jest ciekawa

Tym kpi, z Marszu 13/12, Smoleńska, wartości

10.12.2014

Stanisław Tym, podstarzała gwiazda siląca się na publicystę, w ostatnim felietonie kpi z marszu, jaki ma przejść ulicami Warszawy 13 grudnia.

„Prosto w lufy zomowskich karabinów, za demokrację, przeciwko totalitarnej władzy” - pisze o uczestnikach marszu Tym, dodając, że pochód skończy się sukcesem, gdyby „co najmniej został rozebrany Belweder. Do fundamentów”.

Odnosząc się do słów posła Joachima Brudzińskiego, który w Polskim Radiu mówił, że „z tak totalitarną władzą nie sposób żyć” Tym zauważa, że podobnie myślą partyjni koledzy Brudzińskiego, biskupi, dziennikarze i artyści, którzy 13 grudnia ruszą w "Marszu w obronie demokracji i wolności mediów". "Pójdą śmiało, patrząc prosto w lufy zomowskich karabinów" - opisuje Tym. "Pójdą, by w walce z totalitaryzmem paść na bruk za demokrację przepędzoną z Polski przez Tuska, Kopacz i innych sprzedawczyków" - dodaje.

Felietonista podkreśla, że nie jest istotne, jak marsz się rozpocznie. Nieważne też, jak będzie przebiegał. Ważne, czym się skończy. "Największym zwycięstwem demonstrantów byłoby pokojowe rozebranie Belwederu do fundamentów" - ocenia Tym. "Ale trudno na to liczyć" - przyznaje.

Aktor kpi również z byłego posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. Ten fragment jest również podszyty szyderstwem z tragedii smoleńskiej. Wskazując, że Girzyński nie będzie na Marszu 13 grudnia (ciekawe skąd Tym to wie?), autor tekstu pisze: „Ten bezkompromisowy moralizator zawsze wskazywał drogę prawdy, uczciwości i odpowiedzialności. To on trzy lata temu wieszczył powstanie literatury posmoleńskiej, która będzie kontynuacją dzieła wielkich romantyków. (…) Poseł PiS odkrył przed nami bogactwo nowych tematów maturalnych, m.in. 'Odrodzenie się ducha patriotycznego po 10 kwietnia 2010 roku w świetle dorobku literatury posmoleńskiej'. Może więc dr Girzyński sam chwyci za pióro. Marzy mi się jego czteroksiąg. 'Bóg – 2000', 'Honor – 1700', 'Ojczyzna – 3200'. 'Razem – 6900'”.

Jak widać dla Tyma wartości takie jak Bóg, Honor, Ojczyzna to powód do żartów. Dla Tyma sprawa tragedii narodowej w Smoleńsku to powód do kpin. Trudno się więc dziwić, że również z marszu, który ma wskazać na niepokojące wydarzenia w Polsce podstarzały gwiazdor sobie kpi. „Polityka” upada coraz niżej...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook