Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tym kpi, z Marszu 13/12, Smoleńska, wartości

10.12.2014

Stanisław Tym, podstarzała gwiazda siląca się na publicystę, w ostatnim felietonie kpi z marszu, jaki ma przejść ulicami Warszawy 13 grudnia.

„Prosto w lufy zomowskich karabinów, za demokrację, przeciwko totalitarnej władzy” - pisze o uczestnikach marszu Tym, dodając, że pochód skończy się sukcesem, gdyby „co najmniej został rozebrany Belweder. Do fundamentów”.

Odnosząc się do słów posła Joachima Brudzińskiego, który w Polskim Radiu mówił, że „z tak totalitarną władzą nie sposób żyć” Tym zauważa, że podobnie myślą partyjni koledzy Brudzińskiego, biskupi, dziennikarze i artyści, którzy 13 grudnia ruszą w "Marszu w obronie demokracji i wolności mediów". "Pójdą śmiało, patrząc prosto w lufy zomowskich karabinów" - opisuje Tym. "Pójdą, by w walce z totalitaryzmem paść na bruk za demokrację przepędzoną z Polski przez Tuska, Kopacz i innych sprzedawczyków" - dodaje.

Felietonista podkreśla, że nie jest istotne, jak marsz się rozpocznie. Nieważne też, jak będzie przebiegał. Ważne, czym się skończy. "Największym zwycięstwem demonstrantów byłoby pokojowe rozebranie Belwederu do fundamentów" - ocenia Tym. "Ale trudno na to liczyć" - przyznaje.

Aktor kpi również z byłego posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. Ten fragment jest również podszyty szyderstwem z tragedii smoleńskiej. Wskazując, że Girzyński nie będzie na Marszu 13 grudnia (ciekawe skąd Tym to wie?), autor tekstu pisze: „Ten bezkompromisowy moralizator zawsze wskazywał drogę prawdy, uczciwości i odpowiedzialności. To on trzy lata temu wieszczył powstanie literatury posmoleńskiej, która będzie kontynuacją dzieła wielkich romantyków. (…) Poseł PiS odkrył przed nami bogactwo nowych tematów maturalnych, m.in. 'Odrodzenie się ducha patriotycznego po 10 kwietnia 2010 roku w świetle dorobku literatury posmoleńskiej'. Może więc dr Girzyński sam chwyci za pióro. Marzy mi się jego czteroksiąg. 'Bóg – 2000', 'Honor – 1700', 'Ojczyzna – 3200'. 'Razem – 6900'”.

Jak widać dla Tyma wartości takie jak Bóg, Honor, Ojczyzna to powód do żartów. Dla Tyma sprawa tragedii narodowej w Smoleńsku to powód do kpin. Trudno się więc dziwić, że również z marszu, który ma wskazać na niepokojące wydarzenia w Polsce podstarzały gwiazdor sobie kpi. „Polityka” upada coraz niżej...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Marsz

,

Polska

,

polityka

,

rząd

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook