Jedynie prawda jest ciekawa


Tylko tyle macie? Kaczyński jako terrorysta

17.10.2012

„Newsweek” i „Polityka” dały bardzo, ale to bardzo „błyskotliwe” okładki z Jarosławem Kaczyńskim w roli głównej. W jednej jest on bandytą i terrorystą (tego jeszcze nie było, upps, było - Macierewicz jako Talib) Jokerem z „Batmana”, a na drugiej grubasem z Monty Pythona. Wszystko byłoby żartem jak ze skeczu kultowych Angoli, gdyby nie jeden problem - to jest śmiech przez łzy.

Ostatnie dwie okładki mainstreamowych tygodników i straszenie PiS-em przez Kubę Wojewódzkiego we wczorajszym programie na TVN (pisowscy zabijają celebrytów - pamiętajcie!) dowodzą, że oni (mam na myśli szeroko pojęty obóz rządzący) nie mają żadnych nowych narzędzi do walki z opozycją, a sami są puści i przewidywalni.

Sondażowy sukces Kaczyńskiego obnaża te środowiska i pokazuje, że naprawdę im się pali grunt pod nogami. Co bowiem się stanie jak te akcje nie zadziałają? Wymyślone zostaną nowe fotomontaże Kaczyńskiego? Skoro był już terrorystą i nazywano go faszystą tudzież nawet porównywano do nazisty, to teraz pewnie przyjdzie czas na robienie z niego potwora, który przerabia dzieci na macę. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby wymyślono, że Kaczyński jest bogeymanem i siedzi w szafie każdego Polaka. Ta narracja coraz mocniej się do tego zbliża.

Strategia prorządowych mediów ma jednak poważny minus. Nikt już w te bajki nie wierzy. I choćby oni nie tylko wyciągali kochanki ojcu braci Kaczyńskich, ale również przedstawili najmniejsze dowody na to, że Kaczyński chce budować autorytaryzm, to żaden poważny człowiek tego nie kupi. Natomiast można zrozumieć ten strach. Ostatnie 5 lat pokazało, że w demokratycznym kraju najważniejsze  media mogą okładać opozycję mocniej niż rząd. To samo w sobie jest chorą sytuacją. Oni bardzo się boją jej uzdrowienia. I stąd Kaczyński jako Joker... dalej nie potrzeba komentarza.  

Łukasz Adamski
[fot. J. Michalski]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook