Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tygodnik „wSieci” ujawnia: 2,4 mln. zł z Niemiec dla ludzi Tuska

18.05.2014

Dziennikarze tygodnika „wSieci” ujawniają, że w czasie ostatnich dziesięciu lat co najmniej 2 mln 400 tys. zł trafiło do organizacji związanych z Donaldem Tuskiem i gdańskimi liberałami.

Andrzej Potocki i Sławomir Sieradzki sprawdzili źródła finansowania dwóch pism powiązanych z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej (FWPN), prześledzili też dotacje, które wartkim strumieniem płynęły do Fundacji Liberałów i powstałego w jej miejsce – Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego „Kolegium Gdańskie”.

Za rządów Donalda Tuska Polska przyjęła rolę chłopca na posyłki Niemiec i oddała się pod opiekę Berlina, co ma już fatalne skutki za wschodnią granicą — pisze Stanisław Janecki i zauważa m.in., że oddanie się pod opiekę Niemiec miało oczywisty wpływ na politykę Polski w kwestiach energetycznych.

Rząd Tuska praktycznie poddał się w sprawach Gazociągu Północnego, choć przy pomocy Szwecji, Finlandii, Litwy i Ukrainy mógł wymusić korzystne dla nas decyzje. Nie wymusił, a Niemcy pomogły Rosji zbudować kolejne narzędzie energetycznego szantażu wobec Zachodu i Europy Środkowej.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim. Trzeba walczyć. Trzeba szukać nowych pomysłów, i my takich rozwiązań szukamy — podkreśla Kaczyński.

Działając z uporem, konsekwentnie, można w Parlamencie Europejskim wiele zdziałać. Chcemy, by do Brukseli i Strasburga trafiła możliwie duża grupa naszych posłów, ale żeby jednocześnie byli to ludzie właściwi. Tacy, którzy potrafią tam się odnaleźć niemal z marszu — mówi Jarosław Kaczyński w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Socjolog, profesor UMK Andrzej Zybertowicz przedstawia w porządku alfabetycznym subiektywne zestawienie istotnych - z różnych względów - kwestii i osób. W Alfabecie Zybertowicza czytamy m.in.: - Jędrzejczak, Otylia: kiedyś wybitna pływaczka, ostatnio mistrzyni obciachu. Nie pierwsza, nie ostatnia naiwna wykorzystana przez Donalda Tuska - a dalej: - Polacy: wielki naród, którego spora część zachowuje się jak Otylia. Ale czasy obciachu miną.

Projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym po ponad dwóch latach pracy trafił do Sejmu i wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku wejdzie w życie. Zakłada on, że bank będzie wypłacał klientowi pieniądze przez określony w umowie czas, za to po jego śmierci przejmie prawo do nieruchomości, czyli domu, mieszkania, ziemi. Sęk w tym, że nie każdemu seniorowi taka umowa będzie się opłacać — kto naprawdę skorzysta na nowym sposobie kredytowania wyjaśnia Ewa Wesołowska.

Z kolei doktor nauk wojskowych Artur Jagnieża zauważa: Rozwój nowych technologii wpływa na wszystkie dziedziny życia człowieka, w tym na obszar bezpieczeństwa i obronności. W efekcie jesteśmy świadkami pojawiania się na rynku coraz nowszego typu uzbrojenia, a w konsekwencji nowego sposobu prowadzenia wojny.

W numerze ponadto Marcin Wikło nawiązuje do wspomnień Marty Kaczyńskiej o zmarłych tragicznie rodzicach spisanych w książce „Moi rodzice” oraz fragment drugiego wydania „Głowy hydry” prof. Anny Pawełczyńskiej. Wydana przed dziesięciu laty książka odbiła się głośnym echem w dyskusji społeczno-politycznej w Polsce. Po dekadzie widać, że wiele jej tez pozostaje niezmiennie aktualnych.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 19 maja, także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety  i czytniki e-booków.

fot.[wsieci.pl]
Słowa kluczowe:

wSieci

,

tygodnik

Warto poczytać

 1. szymas 27.03.2017

  Szymański: Wybór Tuska ma istotną wadę polityczną

  Wiceminister spraw zagranicznych podkreślił, że przy wyborze szefa Rady Europejskiej jest wiele znaków zapytania.

 2. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 3. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 4. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 5. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 6. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 7. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 8. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook