Jedynie prawda jest ciekawa


Tygodnik „wSieci” ujawnia: 2,4 mln. zł z Niemiec dla ludzi Tuska

18.05.2014

Dziennikarze tygodnika „wSieci” ujawniają, że w czasie ostatnich dziesięciu lat co najmniej 2 mln 400 tys. zł trafiło do organizacji związanych z Donaldem Tuskiem i gdańskimi liberałami.

Andrzej Potocki i Sławomir Sieradzki sprawdzili źródła finansowania dwóch pism powiązanych z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej (FWPN), prześledzili też dotacje, które wartkim strumieniem płynęły do Fundacji Liberałów i powstałego w jej miejsce – Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego „Kolegium Gdańskie”.

Za rządów Donalda Tuska Polska przyjęła rolę chłopca na posyłki Niemiec i oddała się pod opiekę Berlina, co ma już fatalne skutki za wschodnią granicą — pisze Stanisław Janecki i zauważa m.in., że oddanie się pod opiekę Niemiec miało oczywisty wpływ na politykę Polski w kwestiach energetycznych.

Rząd Tuska praktycznie poddał się w sprawach Gazociągu Północnego, choć przy pomocy Szwecji, Finlandii, Litwy i Ukrainy mógł wymusić korzystne dla nas decyzje. Nie wymusił, a Niemcy pomogły Rosji zbudować kolejne narzędzie energetycznego szantażu wobec Zachodu i Europy Środkowej.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim. Trzeba walczyć. Trzeba szukać nowych pomysłów, i my takich rozwiązań szukamy — podkreśla Kaczyński.

Działając z uporem, konsekwentnie, można w Parlamencie Europejskim wiele zdziałać. Chcemy, by do Brukseli i Strasburga trafiła możliwie duża grupa naszych posłów, ale żeby jednocześnie byli to ludzie właściwi. Tacy, którzy potrafią tam się odnaleźć niemal z marszu — mówi Jarosław Kaczyński w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Socjolog, profesor UMK Andrzej Zybertowicz przedstawia w porządku alfabetycznym subiektywne zestawienie istotnych - z różnych względów - kwestii i osób. W Alfabecie Zybertowicza czytamy m.in.: - Jędrzejczak, Otylia: kiedyś wybitna pływaczka, ostatnio mistrzyni obciachu. Nie pierwsza, nie ostatnia naiwna wykorzystana przez Donalda Tuska - a dalej: - Polacy: wielki naród, którego spora część zachowuje się jak Otylia. Ale czasy obciachu miną.

Projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym po ponad dwóch latach pracy trafił do Sejmu i wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku wejdzie w życie. Zakłada on, że bank będzie wypłacał klientowi pieniądze przez określony w umowie czas, za to po jego śmierci przejmie prawo do nieruchomości, czyli domu, mieszkania, ziemi. Sęk w tym, że nie każdemu seniorowi taka umowa będzie się opłacać — kto naprawdę skorzysta na nowym sposobie kredytowania wyjaśnia Ewa Wesołowska.

Z kolei doktor nauk wojskowych Artur Jagnieża zauważa: Rozwój nowych technologii wpływa na wszystkie dziedziny życia człowieka, w tym na obszar bezpieczeństwa i obronności. W efekcie jesteśmy świadkami pojawiania się na rynku coraz nowszego typu uzbrojenia, a w konsekwencji nowego sposobu prowadzenia wojny.

W numerze ponadto Marcin Wikło nawiązuje do wspomnień Marty Kaczyńskiej o zmarłych tragicznie rodzicach spisanych w książce „Moi rodzice” oraz fragment drugiego wydania „Głowy hydry” prof. Anny Pawełczyńskiej. Wydana przed dziesięciu laty książka odbiła się głośnym echem w dyskusji społeczno-politycznej w Polsce. Po dekadzie widać, że wiele jej tez pozostaje niezmiennie aktualnych.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 19 maja, także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety  i czytniki e-booków.

fot.[wsieci.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook