Jedynie prawda jest ciekawa


Tygodnik „wSieci” ujawnia: 2,4 mln. zł z Niemiec dla ludzi Tuska

18.05.2014

Dziennikarze tygodnika „wSieci” ujawniają, że w czasie ostatnich dziesięciu lat co najmniej 2 mln 400 tys. zł trafiło do organizacji związanych z Donaldem Tuskiem i gdańskimi liberałami.

Andrzej Potocki i Sławomir Sieradzki sprawdzili źródła finansowania dwóch pism powiązanych z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej (FWPN), prześledzili też dotacje, które wartkim strumieniem płynęły do Fundacji Liberałów i powstałego w jej miejsce – Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego „Kolegium Gdańskie”.

Za rządów Donalda Tuska Polska przyjęła rolę chłopca na posyłki Niemiec i oddała się pod opiekę Berlina, co ma już fatalne skutki za wschodnią granicą — pisze Stanisław Janecki i zauważa m.in., że oddanie się pod opiekę Niemiec miało oczywisty wpływ na politykę Polski w kwestiach energetycznych.

Rząd Tuska praktycznie poddał się w sprawach Gazociągu Północnego, choć przy pomocy Szwecji, Finlandii, Litwy i Ukrainy mógł wymusić korzystne dla nas decyzje. Nie wymusił, a Niemcy pomogły Rosji zbudować kolejne narzędzie energetycznego szantażu wobec Zachodu i Europy Środkowej.

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim. Trzeba walczyć. Trzeba szukać nowych pomysłów, i my takich rozwiązań szukamy — podkreśla Kaczyński.

Działając z uporem, konsekwentnie, można w Parlamencie Europejskim wiele zdziałać. Chcemy, by do Brukseli i Strasburga trafiła możliwie duża grupa naszych posłów, ale żeby jednocześnie byli to ludzie właściwi. Tacy, którzy potrafią tam się odnaleźć niemal z marszu — mówi Jarosław Kaczyński w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Socjolog, profesor UMK Andrzej Zybertowicz przedstawia w porządku alfabetycznym subiektywne zestawienie istotnych - z różnych względów - kwestii i osób. W Alfabecie Zybertowicza czytamy m.in.: - Jędrzejczak, Otylia: kiedyś wybitna pływaczka, ostatnio mistrzyni obciachu. Nie pierwsza, nie ostatnia naiwna wykorzystana przez Donalda Tuska - a dalej: - Polacy: wielki naród, którego spora część zachowuje się jak Otylia. Ale czasy obciachu miną.

Projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym po ponad dwóch latach pracy trafił do Sejmu i wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku wejdzie w życie. Zakłada on, że bank będzie wypłacał klientowi pieniądze przez określony w umowie czas, za to po jego śmierci przejmie prawo do nieruchomości, czyli domu, mieszkania, ziemi. Sęk w tym, że nie każdemu seniorowi taka umowa będzie się opłacać — kto naprawdę skorzysta na nowym sposobie kredytowania wyjaśnia Ewa Wesołowska.

Z kolei doktor nauk wojskowych Artur Jagnieża zauważa: Rozwój nowych technologii wpływa na wszystkie dziedziny życia człowieka, w tym na obszar bezpieczeństwa i obronności. W efekcie jesteśmy świadkami pojawiania się na rynku coraz nowszego typu uzbrojenia, a w konsekwencji nowego sposobu prowadzenia wojny.

W numerze ponadto Marcin Wikło nawiązuje do wspomnień Marty Kaczyńskiej o zmarłych tragicznie rodzicach spisanych w książce „Moi rodzice” oraz fragment drugiego wydania „Głowy hydry” prof. Anny Pawełczyńskiej. Wydana przed dziesięciu laty książka odbiła się głośnym echem w dyskusji społeczno-politycznej w Polsce. Po dekadzie widać, że wiele jej tez pozostaje niezmiennie aktualnych.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 19 maja, także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety  i czytniki e-booków.

fot.[wsieci.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook