Jedynie prawda jest ciekawa


Tygodnik „wSieci” o rosyjskiej lichwie w Polsce

26.04.2015

Śledztwo tygodnika „wSieci”: redakcja ujawnia jak powiązany z Moskwą gigant finansowy - przy wsparciu władzy - przejmuje rynek lichwiarskich pożyczek w Polsce. Ponadto w numerze fragmenty drugiego tomu książki „Resortowe dzieci. Służby” Doroty Kani, Macieja Marosza i Jerzego Targalskiego, a także Michał Kamiński czyli zdrajca na salonach oraz Polacy na ławie oskarżonych za sprawą niedawnej wypowiedzi szefa FBI.

W tym tygodniu również kwietniowe wydanie specjalnego dodatku ekonomicznego „wGospodarce”, a w nim ranking 100 największych firm z polskim kapitałem. Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży od 27 kwietnia br.

Powiązany z Kremlem rosyjski gigant finansowy błyskawicznie przejmuje rynek lichwiarskich pożyczek w Polsce. Ustawa mająca chronić Polaków ugrzęzła w rządzie na całe dwa lata. Czy to efekt działalności lobbystów?

Marek Pyza na łamach tygodnika ujawnia jak to możliwe, że rosyjski oligarcha mógł przejąć poważny kawałek polskiego sektora finansowego i stać się liderem segmentu internetowych pożyczek udzielanych na kwotę blisko 2 mld zł rocznie.

Na łamach najnowszego „wSieci” także fragmenty książki „Resortowe dzieci. Służby” autorstwa Doroty Kani, Macieja Marosza i Jerzego Targalskiego, przedstawia Stanisław Janecki. Co wynika z lektury drugiego tomu „Resortowych dzieci”?

Tajne służby PRL, które w ogromnej części znalazły spokojną przystań w III RP, są bodaj najważniejszym akuszerem tej nowej Polski. (…) Drugi tom „Resortowych dzieci” jest zapisem dziedziczenia „resortowości”, czyli robienia karier w organach bezpieczeństwa przez dzieci (a czasem i wnuki), o czym najlepiej świadczą losy Mieczysława i Gromosława Czempińskich, Czesława i Aleksandra Makowskich czy Zdzisława i Marka Dukaczewskich – komentuje publicysta.

Transferów na polskiej scenie politycznej było naprawdę wiele. Jeden jest szczególny: Michał Kamiński, przebywając dosyć długą drogę z PiS do obozu PO, zmienił nie tylko partię, lecz także poglądy. I to o 180 stopni. Aby umocnić się w otoczeniu ludzi władzy, posuwa się do działań haniebnych. Czy upadł już na dno? - zastanawia się Marcin Wikło.

Grzegorz Górny analizuje niedawną wypowiedź szefa FBI Dziennikarz podkreśla: Niedawna wypowiedź szefa FBI, który oskarżył Polaków o udział w Holokauście, jest logicznym elementem procesu, który zaczął się już dawno i w który mocno zaangażowały się elity III RP

W najnowszym numerze „wSieci” także kolejna odsłona dodatku ekonomicznego „wGospodarce”. W bieżącym wydaniu m.in. ranking 100 największych firm prywatnych z polskim kapitałem. Jak zauważa Jacek Krzemiński – W mediach od lat pojawiają się rankingi największych firm w Polsce. Jednak nikt dotąd nie zdecydował się na sporządzenie zestawienia największych firm z polskim kapitałem. My uznaliśmy, że to ogromna luka w wiedzy Polaków o naszej gospodarce, luka, którą postanowiliśmy wypełnić. Numerem jeden zestawienia jest Polska Sieć Handlowa Lewiatan

To u nas nadal dość mało znana, rzadko opisywana przez media firma. Choć jest także numerem jeden w polskim handlu pod względem liczby sklepów. Pod jej szyldem działa aż 2 850 placówek! PSH Lewiatan jest też znakomitym przykładem tego, że — wbrew rozpowszechnionej opinii — polscy przedsiębiorcy chcą i potrafią łączyć siły, współpracować, tworzyć wspólne, w dodatku bardzo trwałe przedsięwzięcia.

Ryb

Fot. [wsieci.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook