Jedynie prawda jest ciekawa

Tygodnik „wSieci” o rosyjskiej lichwie w Polsce

26.04.2015

Śledztwo tygodnika „wSieci”: redakcja ujawnia jak powiązany z Moskwą gigant finansowy - przy wsparciu władzy - przejmuje rynek lichwiarskich pożyczek w Polsce. Ponadto w numerze fragmenty drugiego tomu książki „Resortowe dzieci. Służby” Doroty Kani, Macieja Marosza i Jerzego Targalskiego, a także Michał Kamiński czyli zdrajca na salonach oraz Polacy na ławie oskarżonych za sprawą niedawnej wypowiedzi szefa FBI.

W tym tygodniu również kwietniowe wydanie specjalnego dodatku ekonomicznego „wGospodarce”, a w nim ranking 100 największych firm z polskim kapitałem. Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży od 27 kwietnia br.

Powiązany z Kremlem rosyjski gigant finansowy błyskawicznie przejmuje rynek lichwiarskich pożyczek w Polsce. Ustawa mająca chronić Polaków ugrzęzła w rządzie na całe dwa lata. Czy to efekt działalności lobbystów?

Marek Pyza na łamach tygodnika ujawnia jak to możliwe, że rosyjski oligarcha mógł przejąć poważny kawałek polskiego sektora finansowego i stać się liderem segmentu internetowych pożyczek udzielanych na kwotę blisko 2 mld zł rocznie.

Na łamach najnowszego „wSieci” także fragmenty książki „Resortowe dzieci. Służby” autorstwa Doroty Kani, Macieja Marosza i Jerzego Targalskiego, przedstawia Stanisław Janecki. Co wynika z lektury drugiego tomu „Resortowych dzieci”?

Tajne służby PRL, które w ogromnej części znalazły spokojną przystań w III RP, są bodaj najważniejszym akuszerem tej nowej Polski. (…) Drugi tom „Resortowych dzieci” jest zapisem dziedziczenia „resortowości”, czyli robienia karier w organach bezpieczeństwa przez dzieci (a czasem i wnuki), o czym najlepiej świadczą losy Mieczysława i Gromosława Czempińskich, Czesława i Aleksandra Makowskich czy Zdzisława i Marka Dukaczewskich – komentuje publicysta.

Transferów na polskiej scenie politycznej było naprawdę wiele. Jeden jest szczególny: Michał Kamiński, przebywając dosyć długą drogę z PiS do obozu PO, zmienił nie tylko partię, lecz także poglądy. I to o 180 stopni. Aby umocnić się w otoczeniu ludzi władzy, posuwa się do działań haniebnych. Czy upadł już na dno? - zastanawia się Marcin Wikło.

Grzegorz Górny analizuje niedawną wypowiedź szefa FBI Dziennikarz podkreśla: Niedawna wypowiedź szefa FBI, który oskarżył Polaków o udział w Holokauście, jest logicznym elementem procesu, który zaczął się już dawno i w który mocno zaangażowały się elity III RP

W najnowszym numerze „wSieci” także kolejna odsłona dodatku ekonomicznego „wGospodarce”. W bieżącym wydaniu m.in. ranking 100 największych firm prywatnych z polskim kapitałem. Jak zauważa Jacek Krzemiński – W mediach od lat pojawiają się rankingi największych firm w Polsce. Jednak nikt dotąd nie zdecydował się na sporządzenie zestawienia największych firm z polskim kapitałem. My uznaliśmy, że to ogromna luka w wiedzy Polaków o naszej gospodarce, luka, którą postanowiliśmy wypełnić. Numerem jeden zestawienia jest Polska Sieć Handlowa Lewiatan

To u nas nadal dość mało znana, rzadko opisywana przez media firma. Choć jest także numerem jeden w polskim handlu pod względem liczby sklepów. Pod jej szyldem działa aż 2 850 placówek! PSH Lewiatan jest też znakomitym przykładem tego, że — wbrew rozpowszechnionej opinii — polscy przedsiębiorcy chcą i potrafią łączyć siły, współpracować, tworzyć wspólne, w dodatku bardzo trwałe przedsięwzięcia.

Ryb

Fot. [wsieci.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook