Jedynie prawda jest ciekawa


Tygodnik „wSieci”: Elity pod białą kreską

23.02.2015

Biorą ją celebryci, politycy, menedżerowie, dziennikarze. Czują, że są na szczycie i wszystko im wolno. Do czasu, gdy wybuchnie skandal i zacznie się szybka droga w dół - wstrząsający reportaż Mai Narbutt na łamach największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci”.

W kręgu elit jest wręcz presja dotycząca używania kokainy. Z kokainą wiąże się środowiskowa inicjacja. Proszę sobie wyobrazić taką sytuację: impreza, na stole pojawiają się kreski białego proszku, wciągają sławni i bogaci. Kto odmówi, jeśli się go zaprosi do tego grona? – pyta reporterka.
Jak ćpa elita? Maja Narbutt pisze: „Złota lub platynowa karta kredytowa, którą się robi ścieżki kokainy, wciąganie proszku przez banknot o wysokim nominale albo srebrną czy złotą rurkę. Wszystko, co dotyczy tego narkotyku, kojarzy się z wysokim statusem społecznym Nawet cena, która jest wielokrotnie wyższa od ceny amfetaminy. (…)”
Dlaczego sięga się po kokainę?  - Z różnych powodów – pisze Maja Narbutt - Po to, by się nie załamać w wyścigu szczurów, pracować bardziej kreatywnie i wydajnie. Dać z siebie wszystko w bezwzględnym i drapieżnym świecie, w którym tak trudno wejść na szczyt, a potem nie zostać z niego zepchniętym. Ale także po to, by się dowartościować i udowodnić sobie oraz innym, że właśnie się jest na szczycie i osiągnęło sukces – zauważa reporterka i dodaje - Coraz więcej osób w kręgach „warszawki” sięga po psychostymulanty.
Tak ćpają elity – reportaż Mai Narbutt w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 23 lutego 2015 r., także w formie e-wydania.
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook