Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tygodnik „wSieci”: Elity pod białą kreską

23.02.2015

Biorą ją celebryci, politycy, menedżerowie, dziennikarze. Czują, że są na szczycie i wszystko im wolno. Do czasu, gdy wybuchnie skandal i zacznie się szybka droga w dół - wstrząsający reportaż Mai Narbutt na łamach największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci”.

W kręgu elit jest wręcz presja dotycząca używania kokainy. Z kokainą wiąże się środowiskowa inicjacja. Proszę sobie wyobrazić taką sytuację: impreza, na stole pojawiają się kreski białego proszku, wciągają sławni i bogaci. Kto odmówi, jeśli się go zaprosi do tego grona? – pyta reporterka.
Jak ćpa elita? Maja Narbutt pisze: „Złota lub platynowa karta kredytowa, którą się robi ścieżki kokainy, wciąganie proszku przez banknot o wysokim nominale albo srebrną czy złotą rurkę. Wszystko, co dotyczy tego narkotyku, kojarzy się z wysokim statusem społecznym Nawet cena, która jest wielokrotnie wyższa od ceny amfetaminy. (…)”
Dlaczego sięga się po kokainę?  - Z różnych powodów – pisze Maja Narbutt - Po to, by się nie załamać w wyścigu szczurów, pracować bardziej kreatywnie i wydajnie. Dać z siebie wszystko w bezwzględnym i drapieżnym świecie, w którym tak trudno wejść na szczyt, a potem nie zostać z niego zepchniętym. Ale także po to, by się dowartościować i udowodnić sobie oraz innym, że właśnie się jest na szczycie i osiągnęło sukces – zauważa reporterka i dodaje - Coraz więcej osób w kręgach „warszawki” sięga po psychostymulanty.
Tak ćpają elity – reportaż Mai Narbutt w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 23 lutego 2015 r., także w formie e-wydania.
Słowa kluczowe:

Wprost

,

elity

,

narkotyki

,

kokaina

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook