Jedynie prawda jest ciekawa


Tygodnik „wSieci”: Elity pod białą kreską

23.02.2015

Biorą ją celebryci, politycy, menedżerowie, dziennikarze. Czują, że są na szczycie i wszystko im wolno. Do czasu, gdy wybuchnie skandal i zacznie się szybka droga w dół - wstrząsający reportaż Mai Narbutt na łamach największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci”.

W kręgu elit jest wręcz presja dotycząca używania kokainy. Z kokainą wiąże się środowiskowa inicjacja. Proszę sobie wyobrazić taką sytuację: impreza, na stole pojawiają się kreski białego proszku, wciągają sławni i bogaci. Kto odmówi, jeśli się go zaprosi do tego grona? – pyta reporterka.
Jak ćpa elita? Maja Narbutt pisze: „Złota lub platynowa karta kredytowa, którą się robi ścieżki kokainy, wciąganie proszku przez banknot o wysokim nominale albo srebrną czy złotą rurkę. Wszystko, co dotyczy tego narkotyku, kojarzy się z wysokim statusem społecznym Nawet cena, która jest wielokrotnie wyższa od ceny amfetaminy. (…)”
Dlaczego sięga się po kokainę?  - Z różnych powodów – pisze Maja Narbutt - Po to, by się nie załamać w wyścigu szczurów, pracować bardziej kreatywnie i wydajnie. Dać z siebie wszystko w bezwzględnym i drapieżnym świecie, w którym tak trudno wejść na szczyt, a potem nie zostać z niego zepchniętym. Ale także po to, by się dowartościować i udowodnić sobie oraz innym, że właśnie się jest na szczycie i osiągnęło sukces – zauważa reporterka i dodaje - Coraz więcej osób w kręgach „warszawki” sięga po psychostymulanty.
Tak ćpają elity – reportaż Mai Narbutt w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 23 lutego 2015 r., także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook