Jedynie prawda jest ciekawa

Tygodnik ABC: Rząd niemocy

23.09.2015

W nowym wydaniu tygodnika „ABC” wstrząsający raport z pracy ministrów rządu Ewy Kopacz. Sprawdź co robią ministrowie, których nazwisk wielu Polaków nawet nie zna.

 Wystąpienie szefowej MSW w Sejmie podczas debaty na temat imigrantów ukazało szokującą wprost niekompetencję i brak umiejętności ministrów rządu PO-PSL. Czego nie potrafią, nadrabiają najwyraźniej reklamą i promocją działań podległych instytucji. Tygodnik dotarł do dokumentów podsumowujących wydatki ministerstw na kampanie reklamowe w mediach i… kinach.

Informatorzy tygodnika opowiadają o gafach i kompromitujących poczynaniach ministrów. Tak prezentuje się rząd, który zapewnić ma Polakom bezpieczeństwo w atakowanej przez imigrantów Europie. Właśnie migracji z Bliskiego Wschodu tygodnik poświęca kilka kolejnych artykułów w nowym wydaniu. Wśród nich „Osiem mitów o migrantach”. W krótkich, pozbawionych emocji punktach „ABC” próbuje wyjaśnić, czy obrazy z granicy Węgier i Austrii lub z plaż Grecji rzeczywiście ukazują uciekających przed śmiercią w swych krajach uchodźców. W nowym wydaniu także historia imigrantów, którzy otoczeni pomocą Polaków postanowili uciekać dalej, do Niemiec. Bez słowa „dziękuję”, pod osłoną nocy opuścili zaoferowane mieszkanie i odrzucili wsparcie mieszkańców Śremu.

Na łamach „ABC” także rozmowa z Marcinem Mastalerkiem, rzecznikiem kampanii PiS oraz Felieton Zasadniczo Satyryczny Ryszarda Makowskiego o Donaldzie Tusku, zatytułowany wymownie - Gdzie jest nasz „Król Europy”? W wydaniu także rozmowa z generałem Marianem Zacharskim, superszpiegiem z czasów PRL, a obecnie badaczem historii działań wywiadowczych.

Tygodnik „ABC” zagląda tez do kina i pyta „Czy świat jest gotowy na czarnoskórego Jamesa Bonda?”. Od lat mówi się o mocnym odświeżeniu filmowej serii o agencie Jej Królewskiej Mości. Raz udało się zastąpić metroseksualnego i lalusiowatego Pierce’a Brosnana nieokrzesanym i brutalnym Craigiem. A dziś? Któż inny nadaje się do tego jak nie Idris Elba, którego nazwisko pada w ujawnionej przez hakerów korespondencji szefowej firmy Sony, Amy Pascal? – zastanawia się Łukasz Adamski na łamach tygodnika „ABC”.

**Nowe wydanie „ABC – tygodnika aktualnego, bezkompromisowego, ciekawego” już w kioskach. Jak co tydzień w „ABC”, zestaw emocjonujących i zaskakujących tekstów do przeczytania. Zapraszamy do lektury i na stronę tygodnika www.abctygodnik.pl oraz na profil ABC na Facebooku -  www.facebook.com/ABCtygodnik
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook