Jedynie prawda jest ciekawa

Tygodnik ABC: Rząd niemocy

23.09.2015

W nowym wydaniu tygodnika „ABC” wstrząsający raport z pracy ministrów rządu Ewy Kopacz. Sprawdź co robią ministrowie, których nazwisk wielu Polaków nawet nie zna.

 Wystąpienie szefowej MSW w Sejmie podczas debaty na temat imigrantów ukazało szokującą wprost niekompetencję i brak umiejętności ministrów rządu PO-PSL. Czego nie potrafią, nadrabiają najwyraźniej reklamą i promocją działań podległych instytucji. Tygodnik dotarł do dokumentów podsumowujących wydatki ministerstw na kampanie reklamowe w mediach i… kinach.

Informatorzy tygodnika opowiadają o gafach i kompromitujących poczynaniach ministrów. Tak prezentuje się rząd, który zapewnić ma Polakom bezpieczeństwo w atakowanej przez imigrantów Europie. Właśnie migracji z Bliskiego Wschodu tygodnik poświęca kilka kolejnych artykułów w nowym wydaniu. Wśród nich „Osiem mitów o migrantach”. W krótkich, pozbawionych emocji punktach „ABC” próbuje wyjaśnić, czy obrazy z granicy Węgier i Austrii lub z plaż Grecji rzeczywiście ukazują uciekających przed śmiercią w swych krajach uchodźców. W nowym wydaniu także historia imigrantów, którzy otoczeni pomocą Polaków postanowili uciekać dalej, do Niemiec. Bez słowa „dziękuję”, pod osłoną nocy opuścili zaoferowane mieszkanie i odrzucili wsparcie mieszkańców Śremu.

Na łamach „ABC” także rozmowa z Marcinem Mastalerkiem, rzecznikiem kampanii PiS oraz Felieton Zasadniczo Satyryczny Ryszarda Makowskiego o Donaldzie Tusku, zatytułowany wymownie - Gdzie jest nasz „Król Europy”? W wydaniu także rozmowa z generałem Marianem Zacharskim, superszpiegiem z czasów PRL, a obecnie badaczem historii działań wywiadowczych.

Tygodnik „ABC” zagląda tez do kina i pyta „Czy świat jest gotowy na czarnoskórego Jamesa Bonda?”. Od lat mówi się o mocnym odświeżeniu filmowej serii o agencie Jej Królewskiej Mości. Raz udało się zastąpić metroseksualnego i lalusiowatego Pierce’a Brosnana nieokrzesanym i brutalnym Craigiem. A dziś? Któż inny nadaje się do tego jak nie Idris Elba, którego nazwisko pada w ujawnionej przez hakerów korespondencji szefowej firmy Sony, Amy Pascal? – zastanawia się Łukasz Adamski na łamach tygodnika „ABC”.

**Nowe wydanie „ABC – tygodnika aktualnego, bezkompromisowego, ciekawego” już w kioskach. Jak co tydzień w „ABC”, zestaw emocjonujących i zaskakujących tekstów do przeczytania. Zapraszamy do lektury i na stronę tygodnika www.abctygodnik.pl oraz na profil ABC na Facebooku -  www.facebook.com/ABCtygodnik

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook