Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tygodnik ABC: Rząd niemocy

23.09.2015

W nowym wydaniu tygodnika „ABC” wstrząsający raport z pracy ministrów rządu Ewy Kopacz. Sprawdź co robią ministrowie, których nazwisk wielu Polaków nawet nie zna.

 Wystąpienie szefowej MSW w Sejmie podczas debaty na temat imigrantów ukazało szokującą wprost niekompetencję i brak umiejętności ministrów rządu PO-PSL. Czego nie potrafią, nadrabiają najwyraźniej reklamą i promocją działań podległych instytucji. Tygodnik dotarł do dokumentów podsumowujących wydatki ministerstw na kampanie reklamowe w mediach i… kinach.

Informatorzy tygodnika opowiadają o gafach i kompromitujących poczynaniach ministrów. Tak prezentuje się rząd, który zapewnić ma Polakom bezpieczeństwo w atakowanej przez imigrantów Europie. Właśnie migracji z Bliskiego Wschodu tygodnik poświęca kilka kolejnych artykułów w nowym wydaniu. Wśród nich „Osiem mitów o migrantach”. W krótkich, pozbawionych emocji punktach „ABC” próbuje wyjaśnić, czy obrazy z granicy Węgier i Austrii lub z plaż Grecji rzeczywiście ukazują uciekających przed śmiercią w swych krajach uchodźców. W nowym wydaniu także historia imigrantów, którzy otoczeni pomocą Polaków postanowili uciekać dalej, do Niemiec. Bez słowa „dziękuję”, pod osłoną nocy opuścili zaoferowane mieszkanie i odrzucili wsparcie mieszkańców Śremu.

Na łamach „ABC” także rozmowa z Marcinem Mastalerkiem, rzecznikiem kampanii PiS oraz Felieton Zasadniczo Satyryczny Ryszarda Makowskiego o Donaldzie Tusku, zatytułowany wymownie - Gdzie jest nasz „Król Europy”? W wydaniu także rozmowa z generałem Marianem Zacharskim, superszpiegiem z czasów PRL, a obecnie badaczem historii działań wywiadowczych.

Tygodnik „ABC” zagląda tez do kina i pyta „Czy świat jest gotowy na czarnoskórego Jamesa Bonda?”. Od lat mówi się o mocnym odświeżeniu filmowej serii o agencie Jej Królewskiej Mości. Raz udało się zastąpić metroseksualnego i lalusiowatego Pierce’a Brosnana nieokrzesanym i brutalnym Craigiem. A dziś? Któż inny nadaje się do tego jak nie Idris Elba, którego nazwisko pada w ujawnionej przez hakerów korespondencji szefowej firmy Sony, Amy Pascal? – zastanawia się Łukasz Adamski na łamach tygodnika „ABC”.

**Nowe wydanie „ABC – tygodnika aktualnego, bezkompromisowego, ciekawego” już w kioskach. Jak co tydzień w „ABC”, zestaw emocjonujących i zaskakujących tekstów do przeczytania. Zapraszamy do lektury i na stronę tygodnika www.abctygodnik.pl oraz na profil ABC na Facebooku -  www.facebook.com/ABCtygodnik
Słowa kluczowe:

tygodnik

,

rząd

,

Ewa Kopacz

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook