Jedynie prawda jest ciekawa


Tygodnik "ABC" w kioskach od dziś!

22.04.2015

W środę, 22 kwietnia debiutuje na polskim rynku prasowym nowe pismo – „ABC Tygodnik Aktualny Bezkompromisowy Ciekawy”. To pismo, które dostarczać ma w każdą środę solidną porcję informacji.

W pierwszym numerze „ABC” na czołówce znalazła się informacja zdobyta przez dziennikarzy tygodnika dotycząca jednego z bohaterów afery Art-B. Andrzej Gąsiorowski, przez lata ścigany listem gończym przez polski wymiar sprawiedliwości, wziął udział w konferencji dotyczącej wartości w biznesie, odbywającej się… w Sejmie. Informację uzupełnia obszerny raport dotyczący największych afer gospodarczych w Polsce ostatnich trzydziestu lat.

 

- Tak jak zapowiadaliśmy, będziemy pisać o sprawach, które rozgrzewają emocje czytelników. Trzy przymiotniki z tytułu są dla nas dziennikarskim zobowiązaniem, by przygotowywać pismo aktualne oraz bezkompromisowo i ciekawie opisywać rzeczywistość – mówi Maciej Wośko, redaktor naczelny tygodnika. – Chcemy przynosić co tydzień wiadomości, które inni ukrywają bądź pomijają. My odkrywamy. Piszemy wprost – jak jest. Wbrew. Inaczej.

 

Reporterzy tygodnika „ABC” ustalili, że groźny pedofil Mariusz T. miał kochanka w więzieniu. Chce wyjść na wolność i najwyraźniej wcale nie chce się leczyć. Mariuszowi T. „ABC” poświęca temat tygodnika. Na łamach pierwszego wydania także szczegółowy poradnik jak podwyższyć emeryturę oraz ranking najlepiej opłacanych polskich gwiazd, które zarobiły okrągłą sumę 20 milionów złotych. Na stronach sportowych tygodnik publikuje – ekskluzywny wywiad ze Zbigniewem Bońkiem, w którym prezes PZPN zapowiada - Błaszczykowski wraca do kadry.

 

W głównym grzbiecie sporo miejsca zajmą interwencje i porady oraz Forum Czytelników.

 

- Stawiamy na aktywny kontakt z Czytelnikami. Chcemy, by nasz tygodnik stał się swoistym forum, na którym czytelnicy informują nas o swoich problemach i przemyśleniach. Służą ku temu wydzielone strony w tygodniku. Stawiamy też na komunikację, uruchamiając specjalne adresy e-mailowe oraz oczywiście na media społecznościowe – mówi Wojciech Biedroń, zastępca redaktora naczelnego.

 

Bieżące informacje przygotowywane przez zespół tygodnika wraz z aktualnym serwisem informacyjnym znajdą się na stronie internetowej www.abctygodnik.pl . Aktywny jest już profil pisma na Facebooku, który szturmem zdobywa fanów - www.facebook.com/ABCtygodnik . Na YouTubie znaleźć zaś można spot promujący gazetę: www.youtube.com/watch?v=2RnMPzpBNJU

 

„ABC” to pismo oferujące kilka poszukiwanych przez czytelników korzyści w jednym miejscu, w atrakcyjnej cenie 3,50 zł. Tygodnik to trzy odrębne grzbiety – „ABC” - grzbiet główny skupiający zestaw najciekawszych, unikalnych, własnych informacji, opinii i opracowań wraz z sekcją sportową, „Magazyn ABC” – oferujący przegląd najgorętszych tematów emocjonujących czytelników w Polsce oraz „ABC LOOK!” – lifestylowy dodatek z informacjami z życia uwielbianych przez Polaków gwiazd showbiznesu, wraz z obszernym, pełnym programem TV na najbliższy tydzień.

 

„Zobowiązujemy się nie pomijać żadnego głosu czytelnika, żadnego listu, prośby o dziennikarską pomoc i żadnej uwagi. Jesteśmy do Waszej dyspozycji” – pisze we wstępniaku redaktor naczelny Maciej Wośko, zapraszając na cotygodniowe spotkania z „ABC”.

 

Zachęcamy do lektury pierwszego wydania tygodnika „ABC”, od środy 22 kwietnia w kioskach w całej Polsce wraz z „Magazynem ABC” oraz dodatkiem „ABC LOOK!” z programem TV na cały tydzień, w cenie 3,50 zł.

 

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook