Jedynie prawda jest ciekawa


TV Trwam zwalczana przez KRRiT

29.05.2013

Pierwsze skrzypce w walce z telewizją Trwam odgrywają dwaj panowie: przewodniczący Rady Jan Dworak i Krzysztof Luft.

Od wielu miesięcy Telewizja Trwam jest zwalczana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, która blokuje tej katolickiej rozgłośni wejście na multipleks. Krajowa Rada ucieka się do różnych sztuczek, żeby unicestwić TV Trwam.

Pierwsze skrzypce w walce z telewizją Trwam odgrywają dwaj panowie: przewodniczący Rady Jan Dworak i Krzysztof Luft. Obaj, to ludzie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zostali przez niego mianowani do Rady, ale są także jego długoletnimi znajomymi na gruncie prywatnym.

Z Janem Dworakiem Bronisław Komorowski zna się od kilkudziesięciu lat. Panowie nie kryją, że łączą ich przyjacielskie relacje. Krzysztof Luft to również długoletni znajomy prezydenta Komorowskiego. Przez kilka lat był dyrektorem biura prasowego Kancelarii Sejmu, kiedy Bronisław Komorowski był marszałkiem.

Dzięki tym znajomościom obaj panowie uzyskali nominacje Komorowskiego do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ich nominacje miały charakter polityczno-towarzyski. Teraz obaj panowie od wielu miesięcy robią wszystko, stają już nie tylko na głowie, ale niemalże na rzęsach, żeby zablokować dostęp telewizji Trwam do nadawani na cyfrowej platformie. Są ślepi i głusi na wielotysięczne manifestacje, które w obronie Tv Trwam, miały miejsce w ponad 100 miastach w kraju i zagranicą. Lekceważą głosy kilku milionów Polaków, którzy podpisali się w obronie TV Trwam. Ignorują stanowisko Konferencji Episkopatu Polski. Czy ich zachowanie, zwalczanie TV Trwam, to realizacja wytycznych Bronisława Komorowskiego?

Widocznie są pewni, że mogą tak czynić, bo mają wsparcie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wszak są jego ludźmi w KRRiT.

W czasie kiedy przyjaciele i nominaci Bronisława Komorowskiego walczą z katolicką telewizją, prezydent zapowiedział, że weźmie udział w XVII Spotkaniu Młodych w Lednicy. 2 czerwca w ulicami Warszawy przejdzie procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli. Przed Belwederem procesję powita prezydent Bronisław Komorowski. Z jednej strony obserwujemy walkę ludzi prezydenta Komorowskiego z katolicką rozgłośnią, z drugiej gesty pod publiczkę dla zjednania katolickich wyborców. Nie dajmy się oszukać i zwieść takim gestom, patrzmy na czyny.

Marcin Mastalerek

Poseł PiS  

[fot: nac.gov.pl]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook