Jedynie prawda jest ciekawa


TV Trwam zwalczana przez KRRiT

29.05.2013

Pierwsze skrzypce w walce z telewizją Trwam odgrywają dwaj panowie: przewodniczący Rady Jan Dworak i Krzysztof Luft.

Od wielu miesięcy Telewizja Trwam jest zwalczana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, która blokuje tej katolickiej rozgłośni wejście na multipleks. Krajowa Rada ucieka się do różnych sztuczek, żeby unicestwić TV Trwam.

Pierwsze skrzypce w walce z telewizją Trwam odgrywają dwaj panowie: przewodniczący Rady Jan Dworak i Krzysztof Luft. Obaj, to ludzie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zostali przez niego mianowani do Rady, ale są także jego długoletnimi znajomymi na gruncie prywatnym.

Z Janem Dworakiem Bronisław Komorowski zna się od kilkudziesięciu lat. Panowie nie kryją, że łączą ich przyjacielskie relacje. Krzysztof Luft to również długoletni znajomy prezydenta Komorowskiego. Przez kilka lat był dyrektorem biura prasowego Kancelarii Sejmu, kiedy Bronisław Komorowski był marszałkiem.

Dzięki tym znajomościom obaj panowie uzyskali nominacje Komorowskiego do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ich nominacje miały charakter polityczno-towarzyski. Teraz obaj panowie od wielu miesięcy robią wszystko, stają już nie tylko na głowie, ale niemalże na rzęsach, żeby zablokować dostęp telewizji Trwam do nadawani na cyfrowej platformie. Są ślepi i głusi na wielotysięczne manifestacje, które w obronie Tv Trwam, miały miejsce w ponad 100 miastach w kraju i zagranicą. Lekceważą głosy kilku milionów Polaków, którzy podpisali się w obronie TV Trwam. Ignorują stanowisko Konferencji Episkopatu Polski. Czy ich zachowanie, zwalczanie TV Trwam, to realizacja wytycznych Bronisława Komorowskiego?

Widocznie są pewni, że mogą tak czynić, bo mają wsparcie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wszak są jego ludźmi w KRRiT.

W czasie kiedy przyjaciele i nominaci Bronisława Komorowskiego walczą z katolicką telewizją, prezydent zapowiedział, że weźmie udział w XVII Spotkaniu Młodych w Lednicy. 2 czerwca w ulicami Warszawy przejdzie procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli. Przed Belwederem procesję powita prezydent Bronisław Komorowski. Z jednej strony obserwujemy walkę ludzi prezydenta Komorowskiego z katolicką rozgłośnią, z drugiej gesty pod publiczkę dla zjednania katolickich wyborców. Nie dajmy się oszukać i zwieść takim gestom, patrzmy na czyny.

Marcin Mastalerek

Poseł PiS  

[fot: nac.gov.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook