Jedynie prawda jest ciekawa


Tusk z Palikotem kompromitują Polskę

22.11.2011

Janusz Łomża był w przeszłości oskarżony o fałszowanie wyborów do rady adwokackiej. – To kompromituje Polskę – komentuje prof. Krystyna Pawłowicz.

Kontrowersje dotyczące mecenasa Łomży mają związek z wyborami do Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie. W 2001 roku Łomża startował do ORA. Oskarżono go wtedy o fałszowanie wyborów. W urnie znalazło się bowiem więcej kart niż głosujących. Po wstępnym dochodzeniu mecenasa oskarżono o naruszenie etyki zawodowej. Groziło mu nawet usunięcie z zawodu. Ostatecznie sprawa się jednak rozmyła, ponieważ część dowodów obciążających Łomże zniknęła. W tej sytuacji prokuratura oraz sąd dyscyplinarny sprawę umorzyli.

Zdaniem profesor Krystyny Pawłowicz, obecnej posłanki PiS, która zasiadała w Trybunale Stanu, Łomża nie powinien być w TS. - To oczywiste naruszenie wszelkich standardów. W Trybunale Stanu zasiadają członkowie, a nie sędziowie. Ludzie z Trybunału nie posiadają statusu sędziów. Jednak ta sprawa to złamanie wszelkich standardów. To lekceważenie Trybunału Stanu oraz całego państwa – zaznacza w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Dodaje, że ktoś taki, jak mecenas Łomża, nie może być wiarygodnym członkiem Trybunału. - Jak on może być wiarygodny, sądząc prezydenta, skoro sam miał problemy – zastanawia się Pawłowicz. Dodaje, że być może wybory do TS Palikot potraktował jako wyraz wdzięczności dla swojego współpracownika. – Być może Palikot po prostu nagrodził swojego mecenasa za pomoc w sprawach sądowych. I teraz otrzymał on w zamian prestiżowe stanowisko – zaznacza nasza rozmówczyni. Zdaniem Pawłowicz, ta sprawa niezwykle kompromituje Janusza Palikota oraz cały Sejm. Posłanka PiS zaznacza, że jej formacja nie mogła w tej sprawie niczego zrobić. - Jesteśmy w mniejszości, staramy się jedynie bojkotować partię Palikota – tłumaczy.

Profesor Krystyna Pawłowicz wskazuje, że w Polsce nastał czas „degeneracji Polski i struktur państwa”. – Niestety, na takie praktyki będzie przyzwolenie Platformy Obywatelskiej, ponieważ Tusk będzie potrzebował głosów Palikota w Sejmie. Będzie szedł na ustępstwa, kosztem ośmieszania państwa. Będzie się godził na takie działania, jak polityczne hucpy i zadymy – podkreśla w rozmowie z portalem Stefczyk.info prawnik. Jej zdaniem, zachowanie partii Palikota „pokazuje, że ma on w poważaniu państwo polskie”.

Prof. Pawłowicz zaznacza, że odpowiedzialność za decyzje partii Palikota spada pośrednio również na ludzi, którzy poparli tę partię w ostatnich wyborach. - Na Palikota głosowało około 10 procent społeczeństwa. Ci ludzie dokonali takiego wyboru. Oni powinni się wstydzić. To są ich kandydaci, którzy dzięki nim, ale już bez ich udziału, wybierają kolejnych kontrowersyjnych ludzi. To skutkuje kompromitacją Polski – kwituje Krystyna Pawłowicz.

saż
[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook