Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tusk z Palikotem kompromitują Polskę

22.11.2011

Janusz Łomża był w przeszłości oskarżony o fałszowanie wyborów do rady adwokackiej. – To kompromituje Polskę – komentuje prof. Krystyna Pawłowicz.

Kontrowersje dotyczące mecenasa Łomży mają związek z wyborami do Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie. W 2001 roku Łomża startował do ORA. Oskarżono go wtedy o fałszowanie wyborów. W urnie znalazło się bowiem więcej kart niż głosujących. Po wstępnym dochodzeniu mecenasa oskarżono o naruszenie etyki zawodowej. Groziło mu nawet usunięcie z zawodu. Ostatecznie sprawa się jednak rozmyła, ponieważ część dowodów obciążających Łomże zniknęła. W tej sytuacji prokuratura oraz sąd dyscyplinarny sprawę umorzyli.

Zdaniem profesor Krystyny Pawłowicz, obecnej posłanki PiS, która zasiadała w Trybunale Stanu, Łomża nie powinien być w TS. - To oczywiste naruszenie wszelkich standardów. W Trybunale Stanu zasiadają członkowie, a nie sędziowie. Ludzie z Trybunału nie posiadają statusu sędziów. Jednak ta sprawa to złamanie wszelkich standardów. To lekceważenie Trybunału Stanu oraz całego państwa – zaznacza w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Dodaje, że ktoś taki, jak mecenas Łomża, nie może być wiarygodnym członkiem Trybunału. - Jak on może być wiarygodny, sądząc prezydenta, skoro sam miał problemy – zastanawia się Pawłowicz. Dodaje, że być może wybory do TS Palikot potraktował jako wyraz wdzięczności dla swojego współpracownika. – Być może Palikot po prostu nagrodził swojego mecenasa za pomoc w sprawach sądowych. I teraz otrzymał on w zamian prestiżowe stanowisko – zaznacza nasza rozmówczyni. Zdaniem Pawłowicz, ta sprawa niezwykle kompromituje Janusza Palikota oraz cały Sejm. Posłanka PiS zaznacza, że jej formacja nie mogła w tej sprawie niczego zrobić. - Jesteśmy w mniejszości, staramy się jedynie bojkotować partię Palikota – tłumaczy.

Profesor Krystyna Pawłowicz wskazuje, że w Polsce nastał czas „degeneracji Polski i struktur państwa”. – Niestety, na takie praktyki będzie przyzwolenie Platformy Obywatelskiej, ponieważ Tusk będzie potrzebował głosów Palikota w Sejmie. Będzie szedł na ustępstwa, kosztem ośmieszania państwa. Będzie się godził na takie działania, jak polityczne hucpy i zadymy – podkreśla w rozmowie z portalem Stefczyk.info prawnik. Jej zdaniem, zachowanie partii Palikota „pokazuje, że ma on w poważaniu państwo polskie”.

Prof. Pawłowicz zaznacza, że odpowiedzialność za decyzje partii Palikota spada pośrednio również na ludzi, którzy poparli tę partię w ostatnich wyborach. - Na Palikota głosowało około 10 procent społeczeństwa. Ci ludzie dokonali takiego wyboru. Oni powinni się wstydzić. To są ich kandydaci, którzy dzięki nim, ale już bez ich udziału, wybierają kolejnych kontrowersyjnych ludzi. To skutkuje kompromitacją Polski – kwituje Krystyna Pawłowicz.

saż
[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]
CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook